Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #143

Marvel Comics Presents #143

Marvel Comics Presents #143

"Siege of Darkness" - part 3 - "Treachery"

Postacie
Streszczenie

Teleport, którym podróżują bohaterowie, zostaje spaczony przez demonicznego teleportera Pilgrima. Podczas gdy Strange i reszta kompanii trafia do Sanctum Sanctorum, Ghost Rider, Blaze i Vengeance lądują w zupełnie przypadkowym chociaż znajomym magazynie przypominającym laboratorium. Obaj płomiennogłowi mściciele nie zamierzają pasywnie czekać na Strange'a i chcą przeszukać budynek, ale Blaze ich ucisza, mówiąc, że słyszy jakieś głosy. Jak się okazuje, oprócz nich jest tam dwóch lilinów, przygotowujących pułapkę na Midnight Sons. Na wieść o zdrajcy w szeregach trójka bohaterów się ujawnia i próbuje siłą zmusić demony do mówienia. Johnny strzela ze swojego shotguna w grubego Girtha, jednak przez przypadek trafia Ridera. Gdy ten i Vengeance zaczynają się nawzajem okładać, Blaze zgaduje, że to sprawka zmieniających kierunki mocy demona. Ketch wyrzuca ogniwa swego łańcucha wszędzie dookoła - podczas gdy jego sprzymierzeńcy ich unikają, demon nie jest w stanie uczynić tego samego i pada martwy. Bohaterowie nie cieszą się jednak długo z wygranej - kompan demona, Skitter, powiadomił Lilith i Zarathosa o ich miejscu pobytu i właśnie pojawiają się oni dzięki mocom Pilgrima. Wszyscy trzej bohaterowie od razu przywołują swe motocykle i uciekają demonom, gdy nagle przed nimi otwiera się portal stworzony przez Strange'a. Na pożegnanie Blaze strzela jeszcze do Pilgrima, uniemożliwiając kolejne wypaczenie teleportu. Po chwili wszyscy trzej są już w Sanctum Sanctorum. Nie mają jednak czasu na odpoczynek - muszą ostrzec resztę o zdrajcy.


Scenariusz: Len Kaminski
Rysunki: James Fry

"Goblin Night" - part 1 - "Little Monsters!"

Postacie:
* Werewolf by Night
* mieszkańcy Morristown, liliny

Cytat Numeru:
Jack Russel: "She was right to give the little boy heck. After all, I wasn't from her tidy numb little suckhole of a town. I came from the big bad world outside. I problably had sixteen kinds of diseases and I might not even wash up before dinner."

Halloween. Młodzi mieszkańcy miasteczka Morristown chodzą od domu do domu, zbierając słodycze. W pewnym momencie nieuważna grupka malców prawie wpada pod koła motocyklisty. Jeden dzieciak przystaje i próbuje przestraszyć nieznajomego, jednak natychmiast zostaje przywołany do porządku przez swoją matkę. Jack Russel wyobraża sobie, co kobieta sobie o nim pomyślała, po czym rusza w dalszą drogę.

Grupka dzieciaków postanawia pójść do następnego domu na skróty. Niefortunnie, gdyż na ich drodze stają małe liliny, które zabijają malców i przebierają się w ich stroje. Następnie dzwonią do drzwi najbliższego domu i atakują otwierającą je kobietę.

Russel wyczuwa w powietrzu świeżą krew i postanawia zawrócić. Wyczuwa coś niezwykłego w idących wśród ciemności małych przebierańcach. Gdy potrąca jednego z nich, z jego torby wypada ludzka głowa. Widząc ją, Jack zmienia się w wilkołaka i stwierdza, że nie popiera tego typu zachowań, po czym atakuje liliny.


Scenariusz: Cefn Ridout
Rysunki: Charles Adlart

"Digital Terror!" – part 1

Postacie:
* Scarlet Witch, Wasp
* Pixil

Baza West Coast Avengers. Wanda prezentuje Jan swój nowy, zostawiający niewiele dla wyobraźni strój i wyszukujący ładu wśród chaosu sprzęt komputerowy o nazwie "Strange Attractor". Nagle maszyna zaczyna dymić, a następnie mackami łapie mutantkę i "wciąga" ją do środka. Lilin przedstawiający się jako Pixil wita ją w "The Cess" - miejscu, do którego trafiają wszelkie zniszczone czy zaginione pliki. Demon wyjaśnia, że Lilith wysłała go tu, by przejął kontrolę nad cyberprzestrzenią. By jednak tego dokonać, potrzebne są mu odmieniające prawdopodobieństwo moce Wandy. Mścicielka próbuje go zaatakować swoimi hex-boltami, jednak lilin jedynie się śmieje i wyjaśnia, że bez jego przyzwolenia niczego nie jest w stanie zrobić, bo to on jest "interfejsem" w tym wymiarze. Wiedźma próbuje zaatakować jeszcze kilka razy, ale w końcu nudzi demona, który zamyka ją w kokonie i przygotowuje się do zmienienia jej w byt elektroniczny. Nagle jednak Wanda zauważa coś za swoim wrogiem - olbrzymi, bezkształtny, szkarłatny obiekt sunący w ich stronę.


Scenariusz: Jon Babcock
Rysunki: Darren Auck

"Out of Time, in the Time Out Hotel"

Postacie:
* Devil-Slayer
* Infinki

Eric Payne siedzi w pokoju w Time Out Hotel - miejscu przyciągającym różne niecodzienne indywidua. Obserwuje lodówkę, w której schował swój płaszcz, bo - jak uważa - zimno uniemożliwia demonom podążanie za nim. Mimo tego coś nie daje mu spokoju, cały czas czuje pulsowanie w głowie. Podchodzi do lodówki i otwiera drzwiczki, a upewniwszy się, że w środku jest tylko jego shadow-cloak, wyciąga z niego sztylet, który wbija w nocny stolik obok butelki tequili. Stwierdza, że powinien być zmęczony i że łyk alkoholu pomoże mu zasnąć.

Po jakimś czasie budzi się z koszmaru i nieświadomie przekształca w Devil-Slayera. W tym samym momencie drzwiczki lodówki otwierają się z hukiem, a z jej wnętrza wypada cały rój małych, białych, podobnych do niemowląt stworów - Infinków. Payne rzuca się na nie ze sztyletem i przebija się do swego płaszcza, skąd wyciąga miecz i topór. Przerażone demoniczne dzieci uciekają przez lodówkę do swego ojczystego wymiaru. Teraz Eric musi się jeszcze zmierzyć z narzekającym na hałasy właścicielem hotelu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #143 Marvel Comics Presents #143

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.