Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #35

Ms. Marvel vol. 2 #35

Ms. Marvel vol. 2 #35

"The Death Of Ms. Marvel" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Masowe samobójstwo członków Church of Hala wzbudza zainteresowanie Carol Danvers. Nie tylko jej zresztą - tym samym tropem podąża Noh Varr.

Cytat

Ghazi Rashid: "I told you the name of America's great savior. Norman Osborn."

Asif: "You say the name Norman Osborn. I say the name of Santa Claus."

Streszczenie

Kilka lat temu. Miss Marvel ląduje niespodziewanie na środku zatłoczonej autostrady, zatrzymując ruch. Wrzeszczącym kierowcom odpowiada, że próbuje uratować ich życie, a po chwili nisko nad głowami wszystkich przelatuje uszkodzony prom kosmiczny, którego dziób podtrzymuje Captain Marvel. Carol rusza mu z pomocą i przytrzymuje koła promu, gdy dotykają ziemi, a już po chwili kolos zatrzymuje się i załoga wychodzi ze środka, cała i zdrowa. Obserwując reakcje gapiów, Carol mówi Mar-Vellowi, że ludzie zawsze widzą w nim coś więcej niż bohatera.

Tydzień temu świat poznał nowych Avengers Normana Osborna, wśród których znalazł się również nowy Captain Marvel. Jego pojawienie się wywołało poruszenie wśród przywódców Kościoła Hala, bo przewidzieli, że chociaż nie jest oryginałem, może sporo namieszać.

W siedzibie NSA, Michael Rossi wręcza Carol nowy zestaw dokumentów wraz z zestawem innych informacji, będących przykrywką dla jej nowej tożsamości. Rick Mason, który próbuje wyciągnąć coś z chaotycznych danych od Essential przerywa im, by poinformować, że natknął się na wzmiankę o Osbornie, który najwyraźniej był w posiadaniu Ascension i przekazał je Ghazi Rashidowi po tym, jak Carol odmówiła wstąpienia do jego Avengers [Dark Avengers #1 - Gil], nie wie jednak, jak go znaleźć. Wszystko wskazuje na to, że CIA zawiesiła projekt Ascension ze względu na małą skuteczność i dużą śmiertelność wśród tych, którym dawał on nadludzkie zdolności, ale też wygląda na to, że Osborn całkowicie to zignorował. Carol przerywa nagle rozmowę, widząc na ekranie telewizora wiadomości o zbiorowym samobójstwie w jednej ze świątyń Kościoła Hala. Chociaż oficjalne oświadczenie Nathana Jeffersona mówi, że władze sekty potępiają ten krok, Danvers postanawia natychmiast zbadać sprawę. Michael próbuje ja zatrzymać, chociaż Rick twierdzi, że mają dużo czasu, zanim przeszuka pozostałe dane od Essential. Gdy jednak Carol dostrzega wśród gapiów Noh-Varra, nic nie jest w stanie jej zatrzymać.

Telewizja nadaje ostatni zapis audio ze świątyni przed masowym samobójstwem. Lokalna przywódczyni Kościoła Hala ogłosiła, że pojawił się fałszywy prorok, który skradł imię ich wybawcy i będzie prześladował prawdziwie wiernych. Namawia, by ocalili swoje dusze, odbierając sobie życie, nim zrobi to fałszywy prorok, a dalej słychać tylko kaszel i jęki umierających.

Przez kilka godzin Carol kręci się przed budynkiem świątyni, szukając Noh-Varra i słuchając rozmów przerażonych ludzi. W końcu decyduje się na flirt z policjantem, który gapi się na jej tyłek, i namawia go, by wprowadził ją do budynku. Gdy jednak wchodzi do środka i widzi dziesiątki martwych ciał, natychmiast wybiega, uświadamiając sobie, że już zawsze imię Mar-Vella będzie jej się kojarzyło z tym koszmarem. W tylnej uliczce wpada na Noh-Varra i natychmiast krzyczy, że to wszystko jego wina, nazywając sługusem Osborna. On przyznaje jej rację i przypomina, że powinien ją aresztować, ale nie chce tego robić ze względu na to, co łączyło ją z Mar-Vellem. Ona uderza go w twarz, zabraniając wymawiać to imię, a wtedy on chwyta ją za gardło i unosi na dach grożąc, że mógłby wezwać ludzi Osborna. Carol zgaduje jednak, że przybył tutaj bez pozwolenia, a wtedy on puszcza ją i oświadcza, że Mar-Vell, który pomagał zbudować sektę, był Skrullem. Ona atakuje, ale Noh-Varr zatrzymuje cios i mówi, że gdy Skrull umierał w jego ramionach błagał, by w jego imieniu bronił tego świata, który pokochał. Potem puszcza ją i odlatuje, rzucając na pożegnanie, że nie musi mu wierzyć, ale niech pamięta, że nie zadał ani jednego ciosu przy tym spotkaniu, chociaż zaatakowała go dwukrotnie. Następnym razem nie będzie się powstrzymywał.

Po powrocie Carol do bazy, Michael próbuje wyciągnąć od niej, dlaczego zdecydowała się na tak ryzykowny krok, chociaż chciała zerwać z dawnym życiem, ale ona nie potrafi powiedzieć nic konkretnego. Nagle, Rick oświadcza, że zakończył poszukiwania i wie, jak znaleźć Rashida.

Na targu w Islamabadzie Ghazi Rashid spotyka się ze wspólnikiem, by opowiedzieć o swoich planach. Tamten twierdzi, że mimo wsparcia Osborna to, co proponuje jest szaleństwem i może wywołać wojnę światową. Twierdzi też, że zawładnęła nim żądza zemsty na Miss Marvel i nie myśli racjonalnie, a wtedy Rashid oświadcza, że nie popełnia błędów, bo odkąd dostał Ascension, jest doskonały na ciele i umyśle. Otwiera aktówkę i detonuje ukrytą w niej bombę, wychodząc nietknięty z eksplozji.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #35 Ms. Marvel vol. 2 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.