Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #26

Moon Knight vol. 5 #26

Moon Knight vol. 5 #26

"Down South" - chapter 1

Postacie
Zapowiedź

Z patelni prosto do... Piekła. Marc Spector może i jest martwy, ale Moon Knight jak najbardziej żyje. Kłopoty jednak szybko znajdują ukrywającego się w Mexico City ściganego mściciela, gdy tajemniczy milioner prosi go o zapewnienie bezpiecznego powrotu jego porwanej córki. Problemem jest to, że dziewczynka jest w łapach skorumpowanych policjantów, którzy właśnie znaleźli się na celowniku bohatera, którego metody zaskakują nawet Khonshu. Punisher udaje się do Meksyku i niech uważa każdy, kto stanie między nim, a jego ofiarą.

Cytat

Carlos: "Can I get you another drink, friend?"
Lockley: "No thanks."
Carlos: "What? You don't like the tequila?"
Lockley: "Tequila's fine. I'm just particular who I drink with."

Streszczenie

Meksyk. Jake Lockley, a tak naprawdę ukrywający się pod tym pseudonimem Marc Spector, szykuje się do walki, popijając co chwila tequilę. Khonshu, który przybrał postać robaka pływającego w butelce, cały czas próbuje swoim gadaniem robić Jake'owi wodę z mózgu. Ten jednak przy kolejnym łyku po prostu go zjada.

Lockley wychodzi na prowizoryczną arenę. Pośród okrzyków szalejących widzów po krótkiej, krwawej walce bez trudu pokonuje wielkiego Meksykanina o imieniu Angel.

Gdy Jake po zwycięstwie odpręża się przy piwku w jednym z barów, zagaduje go długowłosy Meksykanin w garniturze. Facet informuje, że przysłał go niejaki Gilberto Alcantara, bogaty właściciel ziemski, któremu potrzebny jest ktoś z takimi umiejętnościami jak Lockley. Jake w końcu daje się przekonać i słucha, co Meksykanin ma mu do przekazania. Ten wyjaśnia, iż trzy tygodnie temu córka Alcantary została porwana i uwięziona przez Federales [Policía Federal Preventiva, meksykańską policję federalną, – Don D]. Najlepiej będzie, jak Alcantara osobiście wyjaśni mu, jak wygląda sytuacja. Jake po chwili namysłu przystaje na to.

Posiadłość Alcantary. Gilberto oprowadza Lockleya po okolicy. Wyjawia, że pomimo całych swoich wpływów nie będzie w stanie uwolnić sam swojej córki. Ludzie, którzy ją porwali, chcą się na nim zemścić za wszelką cenę. Jake jest podejrzliwy, ale w końcu zgadza się przyjąć robotę. Będzie to kosztować Alcantarę sto tysięcy dolarów płatne z góry, oprócz tego ma mu teraz załatwić wóz terenowy i ładunki wybuchowe. Na koniec Lockley ostrzega, by Gilberto lepiej nie próbował go oszukać. Alcantara zaś ze swojej strony nalega tylko, by Jake'owi towarzyszył człowiek, którego wysłał, by go zwerbować, Carlos.

Carlos, Lockley i jeszcze jeden człowiek Alcantary wracają terenówką z posiadłości. Zatrzymuje ich patrol policji. Po chwili i szybkim kłamstewku Carlosa mogą już przejechać obok miejsca wypadku. Jake zauważa, że ofiary są porozrywane, a na ziemi obok nich jest narysowany krwią jakiś aztecki symbol.

Jake i jego ekipa wynajmują pokój hotelowy naprzeciwko aresztu federalnego. Lockley postanawia przyjrzeć się mu bliżej, a Carlos i jego towarzysz w tym czasie idą skontaktować się ze swoimi informatorami. Jake, zanim wychodzi, rzuca okiem na torbę, w której ma kostium Moon Knighta. Chwilę później przekupuje strażnika i pod pretekstem poszukiwań zaginionego przyjaciela przygląda się więźniom w celach. Pośród nich nie ma żadnej kobiety.

Gdzieś indziej. Tajemniczy mężczyzna wprawnie składa karabin snajperski.

Opuszczona stacja benzynowa gdzieś na uboczu. Carlos spotyka się ze swoim informatorem. Gość skarży się na kręcących się wszędzie Rosjan, którzy są tu podobno, by zawrzeć umowę z kartelem Sinaola. W końcu przechodzi do rzeczy i wyjaśnia, że poszukiwana dziewczyna jest przetrzymywana w piwnicach aresztu.

Jakiś czas później. Carlos spotyka się z Lockleyem w barze i relacjonuje mu to, czego się dowiedział. Ten jednak nie ma zamiaru wchodzić z ludźmi Alcantary w żadną nadmierną dyskusję i dość bezceremonialnie wstaje od stołu. Przed wyjściem przygląda się siedzącej przy innym stoliku grupce Rosjan.

Punisher przyczajony na dachu z karabinem snajperskim bierze na cel wychodzącego z baru Lockleya.

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #26 Moon Knight vol. 5 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.