Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #9

Invincible Iron Man #9

Invincible Iron Man #9

"World's Most Wanted" - part 2: "Godspeed"

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy Pepper próbuje ratować Stark Industries, poszukiwany Tony Stark ucieka wraz z Marią Hill przed Normanem Osbornem i H.A.M.M.E.R..

Streszczenie

Siedziba Funtime, Inc. Tony Stark wyjaśnia Marii Hill i Pepper Potts, że jego mózg obecnie funkcjonuje jako dysk, na którym jest zapisanych wiele istotnych danych, m.in. jedyna kopia informacji o zarejestrowanych super-bohaterach, które należy skasować. Pepper pyta się, co właściwie to oznacza, na co Stark stwierdza, że dokładnie to, co mówi: razem ze wszystkimi danymi zostaną wymazane również jego wspomnienia i osobowość. Hill nie zgadza się uważając, że można inaczej powstrzymać Osborna, ale widząc, że Tony nie da się przekonać, daje mu swój pistolet i każe strzelić sobie w głowę, ponieważ efekt będzie taki sam. Stark uważa, że jeżeli kula nie zniszczy wszystkich informacji, to będzie można w jakiś sposób je odzyskać, więc woli swoją metodę, ponieważ jest skuteczna. Uspokaja kobiety mówiąc, że ma plan i wszystko skończy się dobrze, ale potrzebuje ich pomocy. Maria nie ma zamiaru w tym uczestniczyć i chce wyjść, ale drzwi nie chcą się otworzyć. Wstukuje więc liczby, o które prosi ją terminal, po czym aparatura, do której podpięty jest Tony, uruchamia się. Hill zdaje sobie sprawę, że Stark właśnie podstępem zmusił ją do tego, czego nie chciała zrobić, po czym wychodzi.

Baza H.A.M.M.E.R. Victoria Hand zawiadamia Normana Osborna, że badają całą technologię Starka, która pozostała po wojnie ze Skrullami, ale jak na razie nie ma postępów, ponieważ wszystkie informacje i tak znajdują się w Stark Industries, gdzie nie mają wstępu. Norman mówi, że Tony i jego firma w końcu zostaną złamani. Nagle przybiega agent, który mówi Osbornowi, że Maria Hill została odnaleziona. Dyrektor H.A.M.M.E.R. mówi, aby aresztowanie nie było delikatne.

Georgetown. Maria wraca do domu, gdzie czekają już na nią agenci H.A.M.M.E.R.. Ucieka na korytarz, gdzie powstrzymuje ich na chwilę za pomocą gaśnicy. Odbiera broń jednemu z przeciwników, ale pozostali celują do niej i Hill rozumie, że jest bez szans. Poddaje się i zostaje znokautowana przez dowódcę oddziału. Jakiś czas później budzi się na pokładzie pojazdu H.A.M.M.E.R. i słyszy, jak agenci dostają rozkaz zlikwidowania jej od Hand. Maria pokonuje jednego z żołnierzy, a potem zmusza drugiego do wylądowania pojazdu na wodzie. Hill dopływa do brzegu i decyduje się wrócić do Starka.

Funtime, Inc. Pepper wpisuje kody, autoryzując wyczyszczenie umysłu Tony'ego. Ten mówi jej, że teraz musi jechać do siedziby Stark Industries i podpisać dokumenty mówiące o tym, że teraz Potts jest szefową firmy. Stark już wcześniej kazał zamknąć koncern po atakach Ezekiela Stane'a i Skrullów, ale chce, żeby Pepper tego dopilnowała. Kobieta chce wiedzieć, co Tony zamierza tak naprawdę zrobić, ale on mówi jej, że jeżeli nie będzie tego wiedzieć, to nie będzie musiała kłamać na ten temat, kiedy Osborn będzie ją o to pytał. Para całuje się na pożegnanie i życzy sobie wzajemnie powodzenia.

Góra Thunderboltów. Norman zwołał konferencję prasową, na której mówi, że w danych Tony'ego odkryto informacje mówiące o tym, że inwazja Skrullów była nieunikniona. Śledztwo mające ustalić, kiedy i co dokładnie wiedzieli Stark i Hill i czy można było zapobiec wojnie, wciąż trwa, a oni sami są obecnie najbardziej poszukiwanymi ludźmi przez H.A.M.M.E.R..

Funtime, Inc. Tony pracuje nad zbroją, kiedy pojawia się Maria. Przyznaje mu, że miał rację i potrzebują siebie nawzajem w walce z Osbornem, po czym pyta się, co dalej.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #9 Invincible Iron Man #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.