Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Switchback » Wolverine: Switchback

Wolverine: Switchback

Wolverine: Switchback

"Switchback"

Postacie
  • * Wolverine
  • * szeryf MacGreedy, mieszkańcy Pottsville
Zapowiedź

Logan wybrał się na spokojną przejażdkę w górach, ale jak zwykle trafia w kłopoty. Kto poluje na podróżników w okolicach miasteczka Pottsville? Wolverine zamierza odkryć tę tajemnicę.

Cytat

Logan oglądając czaszki na biurku szeryfa: "This one's a wolverine, right?"
Szeryf: "Right you are. They're rare in these parts."

Streszczenie

Gdzieś poza wielkimi miastami Logan podróżuje autem. Na poboczu zakrętu zauważa obłamane drzewa. Zatrzymuje się i wchodzi w las, gdzie wyczuwa, iż rozbiło się tam pięć aut w których zginął tuzin ludzi. Wypadki maiły miejsce dokładnie w jednym miejscu. Dodatkowo miejsce to odwiedzał, jak Logan wyczytuje ze śladów, niewysoki mężczyzna z zamiłowaniem do słodkiego. Wolverine postanawia odwiedzić pobliskie miasteczko Pottsville.

 

Miasteczko. Logan rozpytuje się w barze o wypadki na drodze. Dowiaduje się, że lokalny szeryf, MacReedy, od dawna chce tam ustawić znaki ostrzegające. Logan postanawia pomówić z policjantem. Okazja nadarza się od razu, bowiem kelnerka flirtuje z nim, co nie podoba się jej chłopakowi. Mężczyzna przezywa X-Mana karłem. Logan szybko ląduje w celi.

 

Posterunek. Szeryf informuje Logana, że jego ofiara z baru przez miesiąc będzie jadła słomką. Sugeruje X-Manowi także, żeby szybko opuścił miasto. James porusza temat zakrętu śmierci, szeryf go bagatelizuje i nakazuje Loganowi odjechać.

 

Wieczorem MacReedy odwozi Wolverine'a do jego auta i każe wyjechać z miasta. Logan, po zapachu, który zgadza się z tym z miejsca wypadków, wie, że to szeryf jest sprawcą kolizji. Wie, że jest tylko jeden sposób, żeby nabrać pewności. Wsiada do auta i wyjeżdża z miasta. Chwilę później na feralnym zakręcie przebija opony na kolczatce założonej przez szeryfa i wypada z drogi.

 

Jakiś czas później Logan budzi się w jakiejś szopie. Wisi głową w dół i wygląda, jakby umierał - cały pokryty jest krwią. Obok siedzi szeryf i popija piwo. Tłumaczy Loganowi, dlaczego zabija - mówi, że to jego drogi i jego reguły. Kaszląc, James prosi go o łyk piwa, a gdy szeryf podchodzi wystarczająco blisko, zatapia w nim swoje pazury.

 

 

Scenariusz: Gregg Hurwitz

Rysunki: Juan Doe

 

"Punching bag"

Postacie:

* Wolverine

* bandziory

 

 

Skalna grota. Logan bezradnie wisi na swoich pazurach wbitych w sufit, gdy trójka bandziorów okłada go pięściami.

 

Wcześniej. Małe miasteczko. Logan siada w barze, by napić się piwa. Przez okno widzi, jak do samochodu siłą wciągana jest przechodząca ulicą dziewczyna. Podąża za autem, które doprowadza go do jaskini. Znajduje tam porwaną i trzech oprychów. Atakuje ich. Gdy wysuwa pazury dostaje cios, który podrzuca go w powietrze. Pazury wbijają się w sufit i klinują.

 

Teraz. Logan podjudza bandziorów do większego bicia. W końcu, od ciosów, sufit kruszeje i Logan oswobadza się. Chwilę później bandyci padają martwi.

Autor: redevil

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.