Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #20

New Warriors vol. 4 #20

New Warriors vol. 4 #20

"Blood and Iron" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

OSTATNI NUMER. Oto punkt kulminacyjny serii. W przyszłości Night Thrasherowi udało się osiągnąć swój cel i zjednoczyć z bratem, tylko czy cena nie okaże się za wysoka? Sprawdźcie sami.

Cytat

Bev: "You should've never been dependent on that junk in first place."

Blackwing: "You're right. We should've fallen back on our Jedi tranning instead."

Streszczenie

New Warriors zostali rozbrojeni i zamknięci w celi bez żadnej możliwości ucieczki. Dwayne Taylor daje swojemu bratu szansę przekonania ich, by dołączyli do niego. Jednak Donyell nie potrafi ich przekonać, więc aby mieć pewność, że nie zmienią strumienia czasu, postanawia wysłać ich do Nth Dimension.

Extermis wciąż czyni ciało Starka na tyle odpornym, że jakoś przeżywa wszystkie tortury Dwayne'a, więc ten sam zaczyna go torturować. Nie wie, że scenę tę obserwował Don, który po jego odejściu nawiązuje rozmowę ze Starkiem. Tony stwierdza, że teraz mają go tam, gdzie chcieli. Don tłumaczy, że nigdy nie chciał, by cierpiał, chciał tylko walczyć z rejestracją, którą reprezentował. Tony mówi, że jego działania miały na celu zapobiegnięcie stworzenia takiego koszmaru, w jaki jego brat zamienił świat i dodaje, że Don powinien był pomyśleć, czy aby odzyskać miłość Dwayne'a warto poświęcać własną osobowość. Dodaje też, że jeśli wróci do swojego czasu, powinien pogadać z jego odpowiednikiem - cokolwiek o nim myśli, może być pewien, że go wysłucha. Nagle pojawia się Dwayne i zabija Starka, uznając, że była to egzekucja wroga publicznego.

Kilka minut później Don w pośpiechu uwalnia New Warriors i oddaje im broń oraz Ka Stone, którego mogą użyć, aby napędzić wehikuł czasu, identyczny z tym ich. Po drodze atakuje ich Iron Man z oddziałem robotów Guardsmen, ale Thrash sam zaczyna z nim walczyć, by kupić reszcie czas. New Warriors przedzierają się przez roboty, choć nie bez zaliczenia porządnego lania. Również Don zalicza od brata cios za ciosem, ale nie poddaje się. Uważa brata za mordercę, który nie potrafił sprostać obowiązkom dowodzenia i dlatego wprowadził totalitarne rządy. Iron Man stwierdza, że ludzie nie chcieli brać odpowiedzialności za własne życie i skoro ktoś mógł ich od niej uwolnić, zgodzili się na to, nawet za cenę wolności. New Warriors wpadają do laboratorium i zaczynają ustawiać wehikuł czasu, a Jono blokuje drzwi, przez które próbują się przebić Guardsmen. Iron Man tymczasem już jest gotów zabić brata, ale tego własnym ciałem zasłania Bev. Dwayne zaczyna okładać brata i dusić go, krzycząc, że wstyd mu, że są rodziną. Don odpowiada, że nie jest jego prawdziwym bratem i wbija mu nóż z twardego światła w głowę. Reszta tymczasem znajduje Nth Projektor i używa go, aby wypuścić wszystkich uwięzionych przez Taylora superbohaterów, a gdy dołącza do nich Don z ranną Bev, wspólnie wskakują do portalu i wracają do swojego czasu.

Niestety, nie wszystko jest tak różowo. Po tym wszystkim zarówno Thrash, jak i reszta dochodzą do wniosku, że zaufanie między nimi jest zniszczone bezpowrotnie. Don czuje się temu winny, bo był tak zaślepiony chęcią odzyskania brata, że wszystko spaprał. Pozwala im zatrzymać sprzęt, choć to doświadczenie nauczyło ich, że nie potrzebują mocy, by być bohaterami. Wszyscy odchodzą, a Donyell Taylor zostaje sam.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #20 New Warriors vol. 4 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.