Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #11

X-Force vol. 3 #11

X-Force vol. 3 #11

"Who The Hell Is Eli Bard?"

Postacie
Zapowiedź

W numerze: historia człowieka, który zdradził Purifiers, zabił Technarcha i ma zamiar zniszczyć mutantów. Witajcie w Rzymie w I wieku n.e. i poznajcie Eliphasa i jego Black Quenn - Selene.

Cytat

Vanisher (po usłyszeniu opowieści Warpatha): "You know what? Screw you guys. I'll take my chances with the tumor."

Streszczenie

Posiadłość Angela w Kolorado. X-23 i Elixir zaczynają szukać Wolfsbane, a Warpath opowiada reszcie X-Force o Elim Bardzie, człowieku, który współpracował z Rismanem i który wykopał i zabrał ciała zmarłych Apaczów.

Starożytny Rzym. Eliphas jest znaczącym politykiem republiki, szanowanym przez żołnierzy i elitę, a wszystko dzięki małżeństwu z Aurelią, jedną z najbardziej wpływowych kobiet w mieście. To wszystko jednak dobiega końca, kiedy przestaje być ona zadowolona z Eliphasa i zastępuje go Mascusem. Daje mu wyraźnie do zrozumienia, że bez niej jest tylko bezdomnym poetą, którym był, zanim się poznali. Aurelia każe mu wyjść, aby mogła się zabawić z Mascusem, co ten robi. Na zewnątrz Eliphas spotyka dziewczynkę o imieniu Claudia, której daje jedzenie i jeden z klejnotów żony, które miał zanieść do czyszczenia. Słysząc odgłosy zadowolonej Aurelii oddala się od domu i idąc ulicami słyszy głos wołający jego imię. W końcu spotyka tajemniczą kobietę, która mówi, że zna go dobrze, a on chętnie pozna ją, i zaprasza go do swojego niezwykłego powozu. Wyjaśnia, że jest starsza niż Rzym i była znana pod wieloma imionami, ale on może do niej mówić Selene. Mówi, że obserwowała go od dawna i chce dać mu życie wieczne u jej boku, a w zamian chce jedynie dusze wszystkich mieszkańców Rzymu, które uczynią z niej boginię. Eliphas nie zawsze był dobrym i uczciwym człowiekiem, ale rozumie, że ma do czynienia z prawdziwym złem, i początkowo odmawia. Kiedy jednak wraca do domu i dowiaduje się, że Mascus zajął jego miejsce w senacie, a Aurelia wyrzuciła z domu wszystkie jego rzeczy i spaliła, rozumie, że nie ma nic do stracenia i przyjmuje propozycję Selene. Kobieta wyjaśnia mu, na czym polega rytuał: ma narysować w odpowiednich częściach miasta pięć symboli za pomocą własnej krwi. Eliphasowi przychodzi to całkiem łatwo, ponieważ jest na tyle znany, że nikt nie zatrzymuje go, i jednocześnie nie jest na tyle ważny, żeby ktoś zastanawiał się, po co tam idzie. W pewnym momencie mężczyzna zauważa Claudię i mówi jej, aby ostrzegła swoją rodzinę i natychmiast uciekła z nią z Rzymu. Kiedy dziewczynka mówi o tym swojemu ojcu, ten powiadamia jednego z senatorów. Kiedy Eliphas nakreśla ostatni z symboli, zostaje schwytany przez żołnierzy. Selene, myśląc, że może rozpoczynać rytuał, wychodzi z ukrycia i wtedy zostaje trafiona kilkoma strzałami, a potem Mascus dobija ją mieczem. Następnie każe zabrać ją i Eliphasa poza miasto i spalić. Tam Selene bez trudu uwalnia się i za karę daje mu wieczne życie jako wampir, ale pozbawione jej towarzystwa.

Siedemset lat później, pewien człowiek przypadkiem znajduje zakopane ciało Eliphasa, który zabija go pożywiając się jego krwią. Przez następne kilkanaście wieków mężczyzna poszukuje Selene i w końcu trafia na kontynent amerykański, gdzie Apacze rozpoznają go jako złą istotę i próbują zabić, ale im się to nie udaje. Ostatecznie Eliphas odnajduje Selene w Nowym Rzymie, ale boi się do niej zbliżyć. Wpada na pomysł, aby złożyć jej ofiarę, z której będzie zadowolona i wreszcie dowiaduje się o Purifierach.

Angel pyta się, co to wszystko ma wspólnego z Magusem i ciałami Apaczów, na co Warpath odpowiada, że bardzo dużo.

Nowy Orlean. Eli Bard przychodzi do domu Selene, która każe go zabić swoim poddanym, ale mężczyzna ma dla niej prezent. Kobieta stwierdza, że nie potrzebuje Apaczów ożywionych za pomocą wirusa trans-modowego, ale Eli mówi, że chodzi o coś innego: pokazuje jej ożywionego Calibana, który wcześniej potrafił tropić mutantów, a obecnie może nawet odnajdywać tych, którzy już nie żyją. Bard zamierza użyć wirusa, aby przywrócić ich do życia, a potem złożyć ich dusze w ofierze Selene.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #11 X-Force vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.