Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #28

Astonishing X-Men vol. 3 #28

Astonishing X-Men vol. 3 #28

"Ghost Box" Part 4

Postacie
Zapowiedź

Akcja. Nauka. Tajemnica. X-Men, a przede wszystkim Cyclops, zostaną poddani głębokiemu testowi podczas najnowszej misji.

Cytat

Emma Frost: "You have been without powers?"
Storm: "I was once shot with an inhibitor gun that Forge built during a more... confused phase of his life."
Emma Frost: "Clever little sod."

Streszczenie

Emma i Ororo dokładnie przeszukują rumowisko. Część, w której się znajdują, jest całkowicie zniszczona. Najwyraźniej za jej utrzymanie odpowiadała moc jednego ze znalezionych wewnątrz mutantów. Nagle telepatka wychwytuje przebłysk obcych myśli. Przeciwnik maskuje się przez nią, na szczęście dość nieudolnie. Mimo to w trakcie spotkania z nim kobieta postanawia, że zrezygnuje z telepatii na rzecz diamentowej formy.

 

W innej części kompleksu Wolverine wciąż wyczuwa czyjąś obecność. Cyclops, wierząc jego zmysłom, wysyła go razem z Armor na małe polowanie. Pozbywszy się świadków, informuje Beasta, że teorie światów równoległych zawsze przyprawiały go o ból głowy. Towarzysz zgadza się z nim. Mimo to odbył na ten temat ciekawą pogawędkę z Forgem. Najwyraźniej genialny wynalazca przewidział również te aspekty wydarzeń. Niedawne narodziny dziecka stworzyły nowe możliwości ewolucji ich gatunku. Niespodziewanie Scott przerywa mu. Nie są już sami w pomieszczeniu. Na szczęście dla nich celny strzał promieni optycznych powala przeciwnika na ziemię. Lider X-Men próbuje nawiązać kontakt z Emmą, by uprzedziła innych o możliwości niespodziewanego ataku. Niestety połączenie między nimi zostało przerwane.

 

Ruiny. Emma informuje swą towarzyszkę, że jej telepatia przestała działać. Spodziewając się ataku, przywdziewa diamentową formę. Storm również odczuwa pewne anomalie. Najwyraźniej zmierzają we właściwym kierunku. Brak mocy nie powinien stanowić większego problemu. Już raz w wyniku postrzału pistoletem Forge’a straciła panowanie nad pogodą. Nauczyła się wówczas polegać na innych umiejętnościach. Za ich plecami humanoidalna postać wylania się z mroku. Jej nadejście niweluje diamentową powłokę Emmy. Storm chwyta za nóż i rzuca się na przeciwnika.

 

Logan i Armor kontynuują polowanie. W pewnej chwili zostają zaatakowani przez postać miotającą promienie laserowe z dłoni. Są one o tyle niebezpieczne, iż bez problemu przenikają przez opancerzenie Hisako. Logan w obawie o życie koleżanki podbiega do przeciwnika i wbija mu pazury głęboko w ciało. Jeśli je wyciągnie, rozpocznie powolny proces umierania w wielkich bólach. Z drugiej strony można jeszcze uratować życie tajemniczego mężczyzny pod warunkiem, że zdradzi on wszystkie sekrety tego miejsca.

 

Przeciwnik Cyclopsa i Beasta powoli odzyskuje przytomność. Słabym głosem informuje ich, że czekał na przybycie X-Men już od dłuższego czasu. Obie drużyny mają bowiem wspólnego znajomego.

 

Storm kontynuuje pojedynek na noże. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu szybko uzyskuje przewagę i głęboko rani przeciwnika. Stwór, tracąc ochotę na dalszą walkę, przyznaje, iż poznaje przybyszy. Oba zespoły współpracowały w przeszłości z tym samym mężczyzną.

 

Trójka rannych mężczyzn zdradza zaskoczonym X-Men powód ich przybycia do Tian. Za całym tym przedsięwzięciem stoi postać genialnego wynalazcy – Forge’a.

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #28 Astonishing X-Men vol. 3 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.