Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Manifest Destiny » Wolverine: Manifest Destiny #4

Wolverine: Manifest Destiny #4

Wolverine: Manifest Destiny #4

"The Way Of The Black Dragon"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy ostatnio Wolverine spotkał się z wojownikami Black Dragon Death Squad, niemal kosztowało go to życie. Ale teraz ma pomoc w postaci Sons of Tiger. Jaką cenę przyjdzie zapłacić za zwycięstwo? I jakie mroczne decyzje będzie musiał Wolverine podjąć?

Cytat

Po: "Just focus on your happiest memories. You do have some of those, don't you?"
Wolverine (w myślach): "'Hi, I'm Jean Grey. Welcome to the X-Men.' 'Shiro has spoken often of you, with much respect. I am Mariko.' 'Here, try a sip of this, young fella. This is called beer.'"

Streszczenie

Chinatown, pięćdziesiąt lat temu. Logan zabija Black Dragona i dostaje włócznię, która jest symbolem władzy nad triadami. Lin tłumaczy mu, że teraz musi zająć miejsce Lo Shang Cho, ale Logan nie jest tym zainteresowany. Nie przemawia do niego to, że odmawiając sprawi, iż miasto pogrąży się w chaosie i zawiedzie nadzieje ludzi, którzy za nim podążali. Decyduje się odejść.

Chinatown, teraz. Logan przeprasza Lin za to, że pozostawił ją samą z odpowiedzialnością za miasto, która sprawiła, że kobieta została nową Black Dragon. Dodaje, że mogą to zakończyć tu i teraz, jeżeli tego chce. Lin upewnia się, że Wolverine skończył mówić i każe Szwadronowi Śmierci zabić go. W jednym z budynków Abe Brown i Lin Sun uważają, że czas, aby wkroczyli do akcji. Niespodziewanie dołącza do nich trzeci z Synów Tygrysa, Bob Diamond, i razem decydują się pomóc Loganowi. Ten zaś, mając w pamięci treningi z mistrzem Po, staje do walki z ludźmi Black Dragon. Najpierw pokonuje Skałę Buddy, trafiając go w odpowiednie miejsce i krusząc go. Następnie unikając ciosów Miecza Burz i Pięści Ognia manewruje oboma przeciwnikami tak, że trafiają się nawzajem. Korzystając z okazji, Wolverine łamie dłoń Miecza i rzuca go w jego partnera, wyłączając obu z akcji. Niszczyciel Dusz, ostatni ze Szwadronu, mówi, że jest wnukiem Lo Shang Cho i ma zamiar pomścić jego śmierć. Logan, zgodnie z zaleceniem mistrza Po, który powiedział mu, żeby przypominał sobie dobre chwile w swoim życiu, dzięki czemu jego dusza będzie chroniona przed Niszczycielem, przywołuje moment, w którym odciął głowę poprzedniemu Black Dragonowi. Przeciwnik wyprowadza cios, ale Logan powstrzymuje jego dłoń, po czym odcina ją. Lin, widząc, że jej najlepsi zabójcy zostali pokonani, każe reszcie swoich bandziorów zabić Logana i obiecuje wielką nagrodę temu, komu się to uda. Wtedy razem z Wolverinem stają Abe, Lin, Bob, Po i zebrani przez nich członkowie różnych klanów, którzy postanowili odebrać Black Dragon władzę nad Chinatown. Rozpoczyna się wielka uliczna bitwa, podczas której Logan zauważa zrezygnowaną Lin, podchodzi do niej i przeprasza ją. W tym momencie pojawiają się policjanci, więc Abe mówi Wolverine’owi, że powinni uciekać, i razem ze swoimi sojusznikami tak czynią.

Pięćdziesiąt lat temu. Logan szykuje się do opuszczenia Chinatown. Kiedy podbiega do niego Lin, mówi jej, że nie chce zostać nowym Black Dragonem. Dziewczyna odpowiada mu, że ktoś inny już to zrobił, po czym wbija mu włócznię w oko i mówi, że jeżeli kiedyś tu wróci, to tego pożałuje.

Teraz. Mistrz Po przedstawia zebranym przywódcom klanów Chinatown nowego Black Dragona, którym jest Logan. Wolverine ma nadzieję, że teraz, kiedy załatwił swoje dawne sprawy, nie będzie miał już problemów w San Francisco, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że się okłamuje. Zwłaszcza że policja już wie, że to on jest nowym szefem podziemia Chinatown, a Lin przebywa na wolności i zapewne wciąż żywi do niego urazę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Manifest Destiny #4 Wolverine: Manifest Destiny #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.