Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #10

Young X-Men #10

Young X-Men #10

"Who The Hell Is Cipher?"

Postacie
Zapowiedź

Jeśli myślisz, że wiesz wszystko o Young X-Men, pomyśl jeszcze raz.

Cytat

Moonstar (o trzymaniu Cipher w tajemnicy): "Are we actually the only ones having a problem with this?"
Cyclops: "Yes, you are. Unless you count Logan, Warren and Hank. Ororo's got kind of a problem with it, too, actually... Oh, and Emma. Yeah, Emma's not too pleased. Turns out, Alisa's psychically invisible to boot."
Sunspot: "So pretty much everyone, is what you're saying."

Streszczenie

Jakiś czas temu. Cyclops, Phoenix i Xorn rozpędzają demonstrację antymutancką. Nagle Jean wyczuwa czyjąś obecność. Mówi, że to dziewczyna o imieniu Alisa, i chce, aby ona i Scott zostali z nią sami.

Pokój Inka w bazie X-Men, teraz. Eric pyta się Graymalkina, kim jest Cipher, ale wtedy pojawia się ona sama i mówi, że to nie jego sprawa, po czym fazuje przez podłogę. Jonas mówi, że Alisa to skomplikowana sprawa. Gitter zastanawia się, skąd Graymalkin tyle o niej wie, na co on mówi, że znają się od dawna, a pierwszy raz spotkali się, kiedy pomogła mu się wydostać z ruin szkoły Xaviera po jej zniszczeniu przez Sentinele [w Uncanny X-Men #493].

Gabinet Beasta. Dust pyta się McCoya, ile czasu jej zostało. Hank początkowo wymiguje się od odpowiedzi, ale w końcu mówi, że przemiana w szkło i z powrotem wywołała u Soorayi degradację komórek i umrze w ciągu tygodnia. Beast dodaje, że ma zamiar znaleźć sposób, aby ją ocalić, ale Dust nie wierzy, by zdążył, i prosi, aby nie mówił o tym nikomu.

Gabinet Cyclopsa. Scott opowiada Sunspotowi i Moonstar o Cipher. Naprawdę nazywa się Alisa Tager i należy do X-Men, z tym, że prawie nikt nie wie o jej istnieniu, poza Jean i Blindfold, która z racji swoich zdolności wiedziała o niej i zaprzyjaźniła się z nią. Scott widzi, że Dani i Roberto są tym zdenerwowani, ponieważ ukrywał osobę, która posiada moc czyniącą ją szpiegiem doskonałym. Summers mówi, że to nie podoba się również Beastowi, Angelowi, Storm i Wolverine’owi, oraz Emmie, ponieważ Cipher jest również niewidoczna dla telepatów. Moonstar mówi, że to coś, czego można by się spodziewać po Charlesie Xavierze, na co Cyclops stwierdza, że może podświadomie jest zła, ponieważ wcześniej ją znokautowała. Scott wyjaśnia zdziwionej Moonstar, że Alisa była razem z Inkiem i Blindfold, kiedy kierowani przez Donalda Pierce’a zaatakowali ją w jej domu [Young X-Men #2]. To również Cipher wypuściła Magmę z celi w ruinach szkoły Xaviera po jej schwytaniu oraz przekonała Graymalkina, aby walczył z Piercem udającym Cyclopsa, aby pomoc jej uratować Blindfold.

Sala treningowa w Katedrze Łaski. Anole dziwi się, że Rockslide, który do tej pory był przeciwny przynależności Inka do X-Men, teraz ma z nim problemu, zwłaszcza że Eric posiada moc zbliżoną do Phoenix. Santo odpowiada, że woli mieć kogoś takiego po swojej stronie, a poza tym Sunspot i Moonstar mu ufają. Victor stwierdza, że oni teraz martwią się o kogoś innego.

Gabinet Cyclopsa. Niewidzialna Cipher mówi mu, że nie może należeć do drużyny. Scott mówi jej, że teraz już wszyscy o niej wiedzą, ponieważ ujawniła się, aby pomóc X-Men, i uważa, że chciała, aby ktoś się o niej dowiedział. Przecież grupa nie pierwszy raz miała kłopoty, a nawet jeżeli tym razem były one naprawdę poważne, to mogła przyjść do niego, a nie do Inka. Summers, tak jak chciała, trzymał jej istnienie w tajemnicy, ale teraz ma nadzieję, że będzie potrafiła zaufać drużynie tak, jak jemu i Jean. Alisa boi się, że "on" po nią przyjdzie, kiedy się dowie, że wciąż żyje. Cyclops obiecuje, że najpierw będzie musiał zabić jego. Cipher mówi, że właśnie tego się boi, ale widzi, że będzie musiała stawić czoło tej obawie, i staje się widzialna.

Cela Pierce’a. Cyborg mówi Dust, że jest mu przykro, kiedy dowiaduje się o tym, że zostało jej niewiele czasu. Sooraya odpowiada, żeby nie udawał, iż to go nie cieszy. Donald mówi, że rzeczywiście tak jest, ale z drugiej strony będzie mu brakować jej odwiedzin i chciałby spróbować jej pomóc. Przypomina jej, że udało mu się przywrócić ją do normalnej postaci po tym, jak Magma zmieniła ją w szkło, więc może będzie wiedział, jak uratować ją teraz. Oczywiście nie zrobi tego bezinteresownie: w zamian Dust ma mu pomóc uciec.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Young X-Men #10 Young X-Men #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.