Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #10

Cable vol. 2 #10

Cable vol. 2 #10

"Waiting for the End of the World" Part 4 "The Last Hope"

Postacie
Zapowiedź

X-Men wpadli w pułapkę Bishopa. W przyszłości Cable orientuje się, co były X-Man zrobił światu, aby upewnić się, że on i dziecko nigdy nie wrócą do teraźniejszości.

Streszczenie

Nanity, które wypuścił Bishop w bazie X-Men powaliły jej rezydentów. Jedynie diamentowa forma Frost pozwoliła jej odeprzeć atak. Emma próbuje powstrzymać Lucasa.

 

Gdzieś w przyszłości. 758. dzień opieki Cable'a nad dziewczynką. Nathan wspomina ostatnie pół roku, kiedy to uciekli z New Liberty - sześć miesięcy wypełnione walką z karaluchami.

 

Bishop naprawia swoją bioniczną rękę i zaczyna wygrywać starcie z Emmą. Na szczęście dla niej na pomoc przybywa Beast, który z furią rzuca Lucasem o ścianę.

 

Przyszłość. Prezydent USA, karaluch, w końcu znajduje uciekinierów. Przykładając broń do głowy Hope, każe Nathanowi założyć na szyję obrożę, która pozwoli go kontrolować. Karaluch każe Cable'owi zabić żonę i dziecko. Dziewczynka przygląda się całej sytuacji i szybko podejmuje decyzję. Podnosi nóż Nathana i wbija go w karalucha. Hope uwalnia Cable'a, który zakłada obrożę prezydentowi.

 

Lucasowi, za pomocą ładunku elektrycznego, udaje się pokonać Beasta. Do akcji wkracza X-Force.

 

Przyszłość. Prezydent-karaluch opowiada Cable'owi, co stało się ze światem. Australia znikła w cieniu atomowego grzyba, Europie zabrakło wody, Afrykę i Azję strawiły wojny domowe, a południowa Ameryka spłonęła.

 

Baza X-Men. Wolverine atakuje Bishopa, ten jednak przenosi się w czasie o rok wstecz. Na miejscu jednak pada, bowiem Loganowi udało się go trafić.

 

Cable po raz pierwszy nie wie, co przyniesie przyszłość. Postanawia udać się do posiadłości X-Men. Podczas pieszej podróży Nathan i jego rodzina natykają się na uzbrojonych ludzi. Wywiązuje się strzelanina, podczas której ginie Hope.

 

Posiadłość X-Men. Beast wraca do pracy nad urządzeniem do podróży w czasie. Frost mówi Cyke'owi, że wie, gdzie uda się Bishop - w przyszłość, gdyż liczy, że w Westechester znajdzie Cable'a i dziecko. Scott obiecuje Loganowi, że niebawem będzie miał okazję do zabicia Lucasa.

 

Przyszłość. Nathan i dziewczynka chowają Hope i znajdują kościół w którym będą mogli się schronić. Podczas rozmowy z księdzem Nathan nazywa dziewczynkę imieniem matki - Hope.

 

W niedalekiej przyszłości Bishop proponuje tajemniczej osobie [będę strzelał, że Sabretoothowi - red] pewne zadanie.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #10 Cable vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.