Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #584

Amazing Spider-Man #584

Amazing Spider-Man #584

"Character Assassination" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Kto kryje się pod maską Menace'a? Kto stoi za morderstwami, na których miejscu znajdywano nadajniki Spider-Mana? Kto wygra wybory na burmistrza Nowego Jorku? Ten numer przyniesie odpowiedzi na wszystkie trzy pytania, jednocześnie rozpoczynając kolejną wielką historię - "Character Assassination".

Cytat

Carlie: "Yeah, I don't think 'little Peter' is anything I want to see."

Streszczenie

Nowy Jork żyje zbliżającymi się wyborami na burmistrza. Poczucie obywatelskiego obowiązku mają również przestępcy, tacy jak Boomerang, który w drodze do Bookie'ego przekonuje Shockera, by ten również odwiedził lokal wyborczy. Kiedy jednak docierają na miejsce, szybko przerywają dyskusję na widok martwego buckmachera. Policjanci, którzy po anonimowym telefonie przybywają na miejsce zbrodni, odkrywają na ciele ofiary nadajnik Spider-Mana.

Bohater ucieka przed ostrzeliwającym go policyjnym helikopterem. Gdy któraś z kul go dosięga, ranny wpada przez szybę do jednego z wieżowców. Tam udaje mu się skryć w zakamarkach tunelu windy, gdzie traci przytomność.

W policyjnym laboratorium Carlie Cooper pyta Juliana Becka o postępy nad urzadzeniem, które miał dla niej skonstruować. Naukowiec wręcza jej prototyp wykrywacza, z dużą dokładnością pokazującego położenie nawet nieaktywnych nadajników Spider-Mana. Gdy dziewczyna uruchamia urządzenie, jest wyraźnie zaskoczona miejscem, które ono wskazuje.

Spider-Man walczy z Menace'em. Przestępca po chwili ściąga maskę, pod którą ukazuje się twarz Harry'ego Osborna. Wszystko to jednak dzieje się jedynie w majakach postrzelonego bohatera, który uznaje to za znak, że pora na powrót do domu.

Do otwarcia lokali wyborczych pozostało 36 godzin. Joe Robertson odwiedza w sali treningowej J. Jonaha Jamesona. Były właściciel "Daily Bugle" jest wściekły, że nie może relacjonować bieżących wydarzeń w swojej gazecie, w związku z czym wyładowuje gniew na worku treningowym z podobizną Spider-Mana. W tym samym czasie przedwyborcza gorączka zaczyna się udzielać zarówno pracownikom "The DB", jak i komitetom wybiorczym Randalla Crowne'a i Billa Hollistera. Ten ostatni zastanawia się, gdzie podziewa się jego córka.

Lily i Harry wchodzą na Statuę Wolności. Gdy docierają na taras widokowy, nagle na niebie eksplodują fajerwerki. Osborn klęka przed dziewczyną i prosi ją o rękę.

Vin Gonzales wychodzi z mieszkania, telefonicznie umawiając się z kimś na spotkanie. Chwilę potem Spider-Man wchodzi przez okno do łazienki, gdzie chce opatrzyć swoją ranę. W tym samym momencie do mieszkania wchodzi Carlie, którą tu zaprowadził wykrywacz pajęczych nadajników. Dziewczyna korzysta z tego, że Pete jest w łazience, i zaczyna przeczesywać ich mieszkanie. Wykrywacz kieruje ją do pokoju Vina, pod którego łóżkiem znajduje torbę pełną pajęczych nadajników.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #584 Amazing Spider-Man #584

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.