Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #582

Amazing Spider-Man #582

Amazing Spider-Man #582

"Mind on Fire" - Part 2: "Burning Questions"

Postacie
Zapowiedź

Molten Man traci kontrolę nad swoimi mocami, co niszczy zarówno jego ciało, jak i umysł. Mając świadomość, że to może być jego koniec, mężczyzna ma jeden cel - zabić Harry'ego Osborna. Czy Spider-Man zdoła ocalić przyjaciela, zwłaszcza jeśli zna jego zamiary? A jakby tego było mało, wychodzi na jaw tajemnica Liz Allan i zostaje rozwiązana jedna z największych zagadek po "Brand New Day".

Cytat

Pete: "Harry, you and I are friends. What I have with Spider-Man? Honestly? That's something else."
Harry: "I can live with that. Wait... Is he your boyfriend?"
Pete: "What?"
Harry: "That would explain a lot."
Pete: "He's not my..."
Harry: "Like all your 'girl problems'..."
Pete: "Aaand cut."
Harry: "You sure take lots of pictures of him..."

Streszczenie

W czasie, gdy Molten Man odgraża się, że zabije Harry'ego, Pete zabiera Liz i małego Normana z walącego się domu. Gdy upewnia się, że są w bezpiecznym miejscu, zostawia ich, by założyć kostium.

Harry w tym czasie ucieka przed Raxtonem, jednak zanim udaje się mu otworzyć swój samochód, napastnik go dogania. Osborn zaczyna tłumaczyć, że chce pomóc swojemu szwagrowi, wówczas jednak pojawia się Spider-Man. Molten Man natychmiast atakuje bohatera.

Harry w tym czasie wyciąga ze swojego auta urządzenie wyglądające na aplikator, na którym jest napisane "Prometheus X-90" [tajny projekt, nad którym pracował niedawno Oscorp, patrz poprzednie numery - Jaro]. Widząc to, Liz próbuje go powstrzymać, myśląc, że chce on skrzywdzić Marka.

Podczas gdy Spider-Manowi udaje się unieruchomić Molten Mana, Harry przekonuje Liz, że opracował swoje urządzenie tylko po to, by uratować jej brata. Wahającej się kobiecie pomaga w decyzji Spidey, który chwilę później bierze od Osborna urządzenie i przywraca Molten Mana do ludzkiej formy.

Później, gdy Peter rozmawia z Harrym na temat pojawienia się Spider-Mana, Osborn nawet przez chwilę nie dopuszcza do siebie myśli, że Parker to bohater. Rozmowę przerywa im Liz, która oddaje byłemu mężowi pudełko z - prawdopodobnie - pierścionkiem zaręczynowym. Kobieta ma nadzieję, że tym razem przedmiot przyniesie Harry'emu więcej szczęścia. Później Osborn tłumaczy Pete'owi, że zdołał uleczyć Marka Raxtona dzięki testom, jakich dokonywał na Charliem Weidermanie [posiadał moce zbliżone do Raxtona, zniszczył mieszkanie Petera i dom May Parker, patrz TASM #518 - J.].

Bookie w swoim biurze stwierdza z dumą, że wreszcie odkrył tożsamość "nadajnikowego mordercy". Nie jest mu dane cieszyć się tym zbyt długo - chwilę potem do pomieszczenia wpada sam zainteresowany, przypina do bukmachera nadajnik Spider-Mana i zbliża się w jego kierunku...

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #582 Amazing Spider-Man #582

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.