Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone vol. 2 » The Punisher: War Zone vol. 2 #5

The Punisher: War Zone vol. 2 #5

The Punisher: War Zone vol. 2 #5

"The Resurrection Of Ma Gnucci" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza pozycja z linii Marvel Knights przyniesie nam powrót nowatorskiego duetu twórczego w osobach Gartha Ennisa oraz Steve'a Dillona w specjalnej, cotygodniowej, sześcioczęściowej mini-serii kontynującej legendarną historię "Welcome Back, Frank".
Ona wróciła i chce zemsty. Ma Gnucci. Osiemdziesiąt pięć funtów bezwłosego, bezrękiego i beznogiego zła. I to nie koniec kłopotów Franka Castle'a! Okazuje się, że ktoś jeszcze, kogo posłał do piachu, ożył i jest gotów do zabawy - i chce być pierwszy w kolejce, by stawić czoła Punisherowi. Elite wkracza do gry.

Cytat

Molly do Franka "So, You ever been in a firefight with a lesbian before?"

Streszczenie

Elite i jego ludzie ostrzeliwują samochód. W środku Punisher osłania Schittiego. Oznacza to, że co przejdzie przez silnik trafia we Franka. Długo tak nie wytrzymają. Jest tylko jedno wyjście i Castle naciska pedał gazu, licząc, że samochód gdzieś dojedzie. Ten manewr kompletnie zaskakuje przeciwników. Samochód wjeżdża w napastników. Elite ledwo uskakuje, a jego człowiek zostaje przygnieciony. Samochód jedzie dalej i po chwili kończy przewrócony na bok. Zanim złoczyńcy znów otwierają ogień, bohater wydostaje się na zewnątrz i z pistoletu załatwia drugiego z obstawy Elite'a. Zamaskowany złoczyńca otwiera jednak ogień ze swojego CKMu i Punisher musi się chować za samochodem. Charlie jest przerażony, ponieważ jego dynia ma dziury po kulach i wymaga opieki medycznej. Po chwili kule przebijają zbiornik z paliwem i wóz staje w płomieniach.

W łazience detektyw Richthofen dalej siedzi ukryta za zasłonką prysznica. Na kiblu jeden z gangsterów właśnie skończył się onanizować.

Frank próbuje uciec od płonącego wraku, ale ostrzał jest zbyt silny. Skądś kojarzy napastnika, ta maska wydaje się być znajoma. Przypomina sobie jak zastrzelił już kogoś w tym kostiumie. Castle wystawia pistolet i na oślep oddaje kilka strzałów. Elite panikuje i upuszcza karabin. To moment na który czekał bohater. Łapie Schittiego i uciekają. Przestępca łapie broń i już ma zdjąć Punishera, ale z jego samochodu mamuśka Gnucci krzyczy, że nadjeżdża policja. Mścicielowi udaje się uciec, więc Elite strzela do swojego samochodu, aby pozbyć się świadków, po czym sam bierze nogi za pas. W metrze przestępca dzwoni do swoich ludzi. Każe im, aby wysłali wszystkie mamuśki do mafii. Mają one wymusić na gangsterach natychmiastową akcję przeciwko Punisherowi. Dopiero po chwili orientuje się, że ludzie wokół gapią się na jego maskę.

Frank jest ranny i potrzebuje pomocy. Jest na przedmieściach i nie ma gdzie się udać. Nagle Charlie oznajmia, że są niedaleko jego domu. Nie mając innego wyjścia Castle idzie za nim. Na miejscu Punisher podejrzewa pułapkę, więc wypuszcza swojego naćpanego informatora jako wabik. Wewnątrz gangsterzy nie wierzą w to co widzą. Schitti idzie do drzwi trzymając swoją dynię nad głową. Nikt nie wierzył, że jest on na tyle głupi, aby wracać do domu. Nie chcą policji, więc postanawiają wpuścić swoją ofiarę do środka i dopiero tutaj go zabić. Tymczasem Frank wchodzi do środka tylnymi drzwiami i staje za bandytami. Kiedy Charlie wchodzi do środka jest już po wszystkim. Nagle z łazienki wychodzi Molly i chce wszystkich aresztować. Nie może uwierzyć kto stoi przed nią. Pytanie co dalej?

Ma Gnucci przemawia do członków mafii. Kiedyś ją zdradzili. Z tego powodu poszła do piekła i wróciła po swoją zemstę. Jeśli nie chcą skończyć w piekle mają się ruszyć za Punisherem. Mają go przyprowadzić żywego, aby sama przypilnowała, że będzie cierpiał. Żąda od wszystkich maksimum sił i wysiłku. Dwóch ludzi nieśmiało stwierdza, że czterech ludzi siedzi jeszcze w mieszkaniu Schittiego i biegną po nich. Przez radio Ma dostaje informacje, że to tylko dwie przecznice od miejsca ostatniej strzelaniny z Frankiem. Na głos stwierdza, że diabeł właśnie jej przekazał iż wie gdzie znaleźć ich ofiarę.

W domu Molly trzyma na muszce bohatera, który próbuje ją przekonać aby go puściła. Po chwili Charlie wraca z kuchni z informacją, że dwóch kolesi zbliża się od frontu. Kiedy wchodzą do środka pani detektyw ciągle trzyma na muszce Punishera. Nie ma ona innego wyjścia i strzela go gangsterów. Nie rezygnuje jednak z aresztowania Franka. Ten jednak ją przekonuje, że jeśli nie zostanie opatrzony, to dowiezie na posterunek trupa. Po chwili Molly zaszywa rany Castle'a i zakłada mu bandaże. Następnie chowają Charliego w piwnicy, a sami przeglądają zapasy broni i przygotowują się na odparcie ataku. Po chwili przed dom podjeżdża armia gangsterów.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5 The Punisher: War Zone vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.