Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #21

Avengers: The Initiative #21

Avengers: The Initiative #21

"Disassembled" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Początek Initiative Disassembled! Inicjatywa rozpada się, szerzy się dezercja i chaos. Na dodatek klon Thora, który szalał podczas Civil War, zostaje ponownie aktywowany i atakuje Stamford!

Cytat

Gauntlet, atakując Ragnaroka: "I guess it's true. When you have a hammer, everything looks like a nail."

Streszczenie

Gdy Gauntlet dowiaduje się, że po odejściu Pyma został dowódcą Camp Hammond, za wszelką cenę próbuje odsunąć od siebie ten obowiązek, ale Hellcat, Tigra i Stingray zgodnie twierdzą, że są zajęci w swoich stanowych grupach, zaś Gargoyle oświadcza, że przechodzi na emeryturę. Sierżant Green zarzuca im, że uciekają z tonącego okrętu, obawiając się tego, co z Inicjatywą zrobi Norman Osborn. W odpowiedzi słyszy, że jeśli nie chce tej posady, następny w kolejce jest von Blitzschlag, ale nie zamierza dopuścić, by bazą kierował były nazista, który nie wiadomo co ma na sumieniu. W tym samym czasie, baron zostaje przebudzony ze snu przez Ragnaroka, który właśnie wydostał się ze swojego zbiornika.

Oddział Shadow Initiative jest właśnie w drodze na Madripoor. Taskmaster korzysta z okazji, żeby załagodzić sprawy między nim a Mutant Zero obiecując, że nie zdradzi jej prawdziwej tożsamości, jednak ona nie przejmuje się tym i przy wszystkich ściąga hełm ujawniając, że jest Typhoid Mary. Zapytana, opowiada o tym, jak zgodziła się pracować dla rządu w zamian za pomoc w problemie rozszczepionej osobowości i dodaje, że nadal nad tym pracują, ale jest już jakiś efekt. W tym momencie otrzymują rozkaz przygotowania się do desantu, a po chwili ruszają na misję przeciwko Hydrze.

W bazie kolejny oddział rekrutów kończy szkolenie i otrzymuje przydziały do stanowych drużyn. Kiedy okazuje się, że Melee dostała skierowanie na dodatkowy trening, zaczyna się stawiać i twierdzić, że jest dyskryminowana, ale Diamondback wyjaśnia jej, że chcą, aby w przyszłości została instruktorem i została w bazie. Batwing dostaje skierowanie do Shadow Initiative, a Prodigy i Sunstreak dostają licencję na okres próbny ze względu na swoje wcześniejsze konflikty z prawem. Zwłaszcza on sprzeciwia się temu twierdząc, że nie jest przestępcą i został aresztowany tylko dlatego, że odmawiał rejestracji, a gdy słyszy, że decyzja jest ostateczna, wybiega wściekły z baraku. Gorilla Girl dla odmiany wybiera się do domu, bo władze zgodziły się przenieść ją do rezerwy. Pozostałym wyjaśnia, że po walce ze Skrullami nie czuje się pewnie ze swoimi zdolnościami i woli nie ryzykować życia. Annex zauważa, że poprzednia grupa rekrutów miała uroczystość z okazji zakończenia treningu i dostali dyplomy przed kamerami, ale Diamondback przypomina mu o wrogich nastrojach wobec Inicjatywy i demonstracjach pod bramą twierdząc, że nie chcieli pogarszać sytuacji.

Ragnarok jest przekonany, że jest prawdziwym Thorem i domaga się zwrotu Mjolnira. Baron jest pod wrażeniem jego regeneracji i wskazuje miejsce przechowywania kopii młota, obserwując z zachwytem, jak klon wyrywa drzwi zbrojowni. Próbuje użyć dyrektyw głosowych, by przejąć nad nim kontrolę, a gdy odkrywa, że Ragnarok nie reaguje mówi mu, że nie jest prawdziwym Thorem, tylko kopią, a ten wpada w szał i zaczyna ciskać błyskawicami, grożąc śmiercią za bluźnierstwo.

Powyżej, Ultragirl wdaje się w sprzeczkę z prawnikiem, który dostarczył jej nakaz zmiany kostiumu ze względu na naruszenie praw autorskich. Nie pomagają twierdzenia, że Carol Danvers osobiście dała jej kostium, prawnik twierdzi, że jest on częścią copywritingu Avengers, a jego klient - Norman Osborn - żąda, by przestała go nosić albo znajdzie się na liście poszukiwanych obok innych New Warriors. Ultragirl zauważa, że Iron Man uwolnił ich od wszystkich zarzutów, ale w odpowiedzi słyszy, że on już tutaj nie rządzi.

Trauma odbywa sesję terapeutyczną z Thor Girl, ale gdy dowiaduje się, że nie ma ona żądnych problemów o podłożu lękowym sugeruje, żeby skontaktowała się raczej z Samsonem. Ona jest zaskoczona, bo słyszała, że dobrze znał Skrulla, który się pod nią podszywał i myślała, że chętnie jej pomoże, a gdy on zaczyna pokrętnie tłumaczyć, że żywił do niej jakieś uczucia, przerywa im huk błyskawic. Gdy wybiegają z budynku, widzą szalejącego Thora, jednak Tarene natychmiast rozpoznaje, że to nie jest oryginał i rusza do ataku. Gdy niebo jaśnieje od błyskawic przy ich pierwszym starciu, opuszczająca właśnie bazę Gorilla Girl każe kierowcy zatrzymać samochód i zmienia postać. Pojedynek między gromowładnymi jest wyrównany, jednak ostatecznie cząstka mocy, jaką Thor Girl oddała Odynowi w walce z Surturem, przechyla szalę zwycięstwa na stronę Ragnaroka. W chwili, gdy zamierza zadać ostateczny cios, odrzuca go jednak atak Gauntleta. Rekruci i instruktorzy wykorzystują chwilę, by się przegrupować, a tymczasem do akcji wkracza Trauma, zmieniając się w największy lęk klona - prawdziwego Thora. Gdy atakuje, Ragnarok jest tak zaskoczony i przerażony faktem, że naprawdę jest kopią, że daje się poniewierać jak worek treningowy. Z czasem zauważa jednak, że tamten Thor ani razu nie wypuszcza z ręki młota i odgaduje, że jest on przedłużeniem jego zmiennokształtnego ciała. Chwilę później, nieprzytomny Trauma spada tam, gdzie Gorilla Girl próbuje się przebić przez tłum protestujących. Ragnarok pojawia się, by go dobić, ale Gorilla Girl atakuje go i powstrzymuje. On odrzuca ją bez trudu, ale gdy próbuje przejść do kontrataku, niespodziewanie na polu walki pojawiają się New Warriors.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #21 Avengers: The Initiative #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.