Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #46

Captain America vol. 5 #46

Captain America vol. 5 #46

"Old friends and enemies" - Part 1 of 3

Postacie
Zapowiedź

Nowy Captain America musi zmierzyć się ze starym znajomym - księciem Namorem.

Streszczenie

Man With No Face zastaje profesora przy pracy nad zbiornikiem z ciałem Human Torcha. Na razie nie ma żadnych śladów, aby ich przeciwnik próbował ich szukać. Zhang Chin jest jednak pewien, że przybędzie do nich i tym razem nie zdoła uciec.

Tymczasem gdzieś nad Oceanem Indyjskim lecą razem James i Namor. Bucky poświęcił dużo czasu, aby odnaleźć starego przyjaciela, ale bez niego nie mógł wyruszyć na tę misję. Władca mórz pamięta, jak Torch eksplodował podczas ratowania Lady Jacqueline. Dlatego nie mogą pozwolić, aby został zamieniony w broń. Z tego powodu profesor był tak zafascynowany bohaterem w czasie wojny. Po uwolnieniu chłopca, Captain America, Bucky i Human Torch przebijali się przez miasto. Przez cały czas młody geniusz obserwował z zachwytem płonącego herosa. Ostatecznie dotarli nad wodę, gdzie odebrał ich Namor w swoim pojeździe. Na pokładzie profesor dowiedział się, że ma do czynienia z androidem, a nie żywym człowiekiem. Doszło do wymiany poglądów między nim a Namorem na temat tego, czy ludzie potrafią zapanować nad nauką i swoimi wynalazkami. Bucky opowiada, jak spotkał się z nim drugi raz. Winter Soldier po nieudanej misji uciekał po dachach pod ciągłym ostrzałem żołnierzy. Ostatecznie przez okno wpadł do mieszkania, gdzie zastrzelił dwóch żołnierzy i kobietę. Rosjanie chcieli usunąć profesora, ponieważ jego eksperymenty mogły zagrozić całemu światu.

W Hong Kongu Natalia spotyka się ze swoim informatorem z MI6. Dowiaduje się, że Zhang China nazywają "Profesorem Pandemią" i to nie jest żart - plotka głosi, że to on stworzył ptasią grypę. Podobno wycofał się 10 lat temu. Agent sugeruje Black Widow, że w łóżku może powiedzieć jej więcej. Ta jednak studzi jego zamiary. Jest zajęta. Nagrodą za informacje może być odtrutka na truciznę, którą podała w pierwszym drinku.

Dwie godziny później, Tajwan. Cap dostał informację od partnerki, że Chin po przejściu na emeryturę zamieszkał w Taipei. W deszczową noc na nabrzeżu Captain America zakrada się do dwóch wartowników. Eliminuje ich, ale pozostali najemnicy otwierają ogień. W tym momencie od tyłu atakuje Namor i pozbywa się reszty żołnierzy. Tutaj bohaterowie się rozłączają.

W swoim laboratorium profesor pracuje nad swoją bronią. Nie wie jeszcze, jak to zrobić, ale widzi pewne możliwości. Jego rozmówcą jest Man With No Face, który podłączony jest do wielkiej maszyny. Wierzy w swojego mocodawcę, w końcu utrzymał go przy życiu przez tyle lat. W hotelu w Hong Kongu Natalia przegląda akta MI6. Znajduje w nich to, czego nie powiedział jej James. W 1968 w czasie nieudanego zamachu na profesora zginęła narzeczona geniusza, a głównym podejrzanym jest Winter Soldier. Jest on poszukiwany za zbrodnie przeciwko Chinom.

Taipei, laboratoria rządowe. Bucky przymierza się do ataku. Stara się blokować wspomnienia tego, co robił w jako radziecki agent. Wie, że to nie jego wina. Był tylko niemym widzem. Ale nie jest to łatwe. Wybuch wstrząsa kompleksem. Pozostałych na nogach strażników dosięgają kule. Kamery rejestrują intruza. To Winter Soldier.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #46 Captain America vol. 5 #46 Captain America vol. 5 #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.