Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #108

Web of Spider-Man #108

Web of Spider-Man #108

"The eye of the storm"

Postacie
Cytat

Robbie: "Brant and Robertson to the rescue!"

Streszczenie

Kampus Uniwersytetu Empire State. Spider-Man, Sandman i Quicksand zostają uwięzieni w małej burzy piaskowej wytworzonej przez Sandstorma. Wystrzeliwując pajęczynę na ślepo poza pole bitwy, Pająkowi udaje się trafić nią w ścianę budynku. Daje mu to szansę na ucieczkę z pułapki. Jest w stanie nawet zabrać ze sobą Bakera. Już po chwili jednak obaj mężczyźni wracają w wir walki. Za wszelką cenę chcą pomóc skonfudowanemu przeciwnikowi, który okazuje się być praktykantem Tonym Trainerem. Chwila, gdy Quicksand pozostawiona była w tornadzie z Sandstormem, wystarczyła, by kobieta stworzyła z chłopakiem drużynę. Rozpoczyna się bitwa dwóch na dwóch.

Bezradna Marla leży ze skręconą kostką na dachu, gdzie zostawił ją Spider-Man. Zostaje odnaleziona przez roztrzęsionego Jonaha. Małżonkowie padają sobie w ramiona.

Walka trwa. Quicksand i Sandstorm zyskują wyraźną przewagę. Skupiają się na biciu Sandmana, podczas gdy Spider-Man przeszukuje ruiny laboratorium, w którym wylądował po jednym z silniejszych ciosów. W końcu odnajduje to, po co przybyła tu jego piaskowa przeciwniczka - jeden z preparatów użytych chwilę wcześniej w doświadczeniu. Pająk ma nadzieję, że próbka pozwoli mu przechylić szalę zwycięstwa na jego stronę.

Również doktor Madison wpada na ten pomysł. Wraz z mężem ruszają schodami pożarowymi w stronę laboratorium. Nagle, pod wpływem impetu jednego z ciosów, konstrukcja zaczyna się walić. Jonah w ostatniej chwili chwyta się okna, drugą ręką trzymając żonę. Małżonkowie są bliscy śmierci. Na ich szczęście Robbie i Betty pojawiają się w odpowiednim oknie we właściwym czasie. Dwójka reporterów wyciąga Jamesonów z opresji.

Spider-Man wraca na pole bitwy z preparatem w ręce. Odwraca uwagę przeciwników od pobitego Sandmana tak, aby ten mógł się zregenerować. Po krótkiej chwili Baker wyskakuje spod ziemi z rurociągiem w ręce. Przy pomocy wody sieje spustoszenie w szeregach wroga i rozprasza uwagę Sandstorma na tyle, żeby Pająk mógł wykonać swój ruch. Spidey rzuca grudką w chłopaka. Zachodzi gwałtowna reakcja łańcuchowa, w wyniku której jego zbroja ulega zniszczeniu, zaś sam Trainer traci przytomność. Po chwili zostaje aresztowany. Sandman rusza za nim, aby upewnić się, czy będzie odpowiednio traktowany. Spider-Man podejrzewa, że Baker widzi w Sandstormie mlodego siebie i dlatego tak się martwi jego losem. Quicksand wykorzystuje zamieszanie i ucieka. Jonah dziękuje Robbie'emu i zwraca Betty jej posadę. Marla zostaje zabrana do szpitala.

Mary Jane odsłuchuje wiadomości zarejestrowane w pamięci automatycznej sekretarki. Fiona Spencer nalega na spotkanie z nią. Nick Katzenberg prosi o spotkanie z Peterem. MJ zauważa, że ostatnio za dużo pali. Jutro spróbuje rzucić...


"Tainted - part two"

Scenariusz: Carl Potts
Rysunki: Jesse D. Orozco

Postacie:
* Cardiac, Scorpion
* Greg Coruss

Cardiac leży pobity u stóp Scorpiona. Skupia się i przyzywa swój pojazd. Eagle podcina złoczyńcę i podlatuje do swojego pana, trzymając w "szponach" jego Beta-laskę. Bohater wzbija się w powietrze i ucieka, przed odlotem niszcząc jeszcze cały zapas szkodliwych leków.

Następnego dnia Cardiac włamuje się do siedziby Tamco - producenta szkodliwych leków. Bohater ogłusza strażników i wjeżdża na ostatnie piętro, gdzie znajduje się gabinet prezesa firmy Grega Corussa. Niespodziewanie drogę ponownie przecina mu Scorpion. Jeden odpowiednio wymierzony strzał Beta wystarczy jednak, by złoczyńca stracił kontrolę nad swoim ogonem i wpadł do szybu windy. Intruz tymczasem dociera do interesującego go biura i staje twarzą w twarz z osobą odpowiedzialną za produkcję szkodliwych specyfików. Mężczyzna zaczyna się pocić i próbuje ratować swoje życie gadaniem. Zwraca uwagę Cardiaca na fakt, że po jego śmierci Tamco upadnie i setki ludzi stracą pracę. Mściciel mimo to likwiduje Corussa.

Wartość akcji Tamco spada po medialnym szumie wokół zamieszania ze szkodliwymi medykamentami. Cardiac kupuje firmę za grosze. Zostając jej nowym prezesem, ratuje posady niewinnych pracowników.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Web of Spider-Man #108

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.