Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #382

Amazing Spider-Man #382

Amazing Spider-Man #382

"Emerald Rage"

Postacie
Cytat

Hulk: "Hulk tear spider to pieces! Then eat pieces!"

Streszczenie

Na Manhattanie Hulk zarażony gamma wirusem walczy z Samsonem i Spider-Manem. Okazuje się że wirus jeszcze zwiększył siłę zielonego olbrzyma. Spider-Man, widząc, że mają niewielkie szanse w walce, wysyła Samsona do naukowców odpowiedzialnych za wirusa, aby pomogli im w pozbyciu się wirusa. Pod nieobecność Leonarda bohater próbuje odciągnąć Hulka od terenów zabudowanych.

Forest Hills. W drzwiach domu May odprowadza Richarda i Mary, którzy wybierają się do college'u w Queens, aby udzielić wykładu na temat polityki w czasie Zimnej Wojny. Do jej domu zbliża się Bernard Scudder, którego May przedstawia jako znajomego pomagającego jej w akcjach dobroczynnych organizowanych przez kościół. Gdy Richard z Mary wychodzą, May wyjaśnia detektywowi Scudderowi, że podejrzewa swojego szwagra i jego żonę iż nie są tymi, za których się podają.

W ośrodku badań naukowcy mówią Samsonowi, iż nie byli przygotowani na to, jak wirus zareaguje na osobę poddaną wcześniej działaniu promieni gamma - i niestety nie przygotowali jeszcze żadnego antidotum.

Spider-Manowi udaje się zwabić Hulka do zniszczonej części Emprie State University [zniszczonej w Fantastic Four #371]. W czasie walki olbrzym niszczy zgliszcza pozostałe po budynku uniwersytetu. Nagle na polu walki zjawia się Samson.

W tym czasie Mary Jane pracuje na planie swojej opery mydlanej, gdzie dowiaduje się, że ostatnia scena z jej udziałem zostaje wycięta i na ten tydzień to koniec jej pracy na planie.

Na polu walki sprawy nie wyglądają dobrze. Nie mając lekarstwa na wirusa, Spider-Man ma nadzieję, że ten sam się wypali, ale Samson mówi, że według naukowców już dawno powinno to nastąpić. Prawdopodobnie złe alter-ego Bruce'a, to samo, które kiedyś kierowało Hulkiem, pobudza wirusa do działania. Leonard dodaje jednak, że gdyby jakimś cudem świadomości Bruce'a udało się przebić przez agresję Hulka, ten na pewno zdołałby odzyskać kontrolę. Rozmowę przerywa im kolejny atak. Po krótkiej wymianie ciosów Hulk ogłusza Spider-Mana, przez co Samson zmuszony jest walczyć w pojedynkę. Gdy olbrzym szykuje się do zadania ostatecznego ciosu, Spider-Man zasłania Samsona i próbuje przemówić do świadomości Bannera. Po gwałtownym ataku złości Hulk upada na ziemię, a do Samsona i Spidera zaczyna przemawiać Bruce. Ma nadzieję, że to, co się stało, to dostateczna nauczka dla Samsona, aby trzymać się z dala od promieni gamma. Po krótkiej rozmowie Bruce decyduje się wrócić do Nevady.

New Jersey. Mężczyzna w garniturze nadzoruje załadunek skrzyń do prywatnego samolotu. Wspomina o nadchodzącym "polowaniu" i tym razem nie zamierza przegrać jak przy ostatniej akcji z Venomem w San Francisco. Nowym celem jest Spider-Man.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #382

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.