Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone vol. 2 » The Punisher: War Zone vol. 2 #3

The Punisher: War Zone vol. 2 #3

The Punisher: War Zone vol. 2 #3

"The Resurrection Of Ma Gnucci" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza pozycja z linii Marvel Knights przyniesie nam powrót nowatorskiego duetu twórczego w osobach Gartha Ennisa oraz Steve'a Dillona w specjalnej, cotygodniowej, sześcioczęściowej mini-serii kontynującej legendarną historię "Welcome Back, Frank". Wszystko zaczyna się, gdy dwóch gangsterów wybiera się do zoo i wkurza nieodpowiednią małpę. Kończyny pofruną w powietrzu, sępy zostaną nakarmione, a sprawy przyjmą naprawdę dziwny obrót. Ktoś powróci z grobu. To prawda - ona wróciła i chce zemsty. Ma Gnucci. Osiemdziesiąt pięć funtów bezwłosego, bezrękiego i beznogiego zła.

Cytat

Technik: "You von Richtofen?"
Molly: "No, I'm the amazing Spider-Man. Thwipp, thwipp."

Streszczenie

Cmentarz. Charlie dokopuje się do trumny Ma. Szczątki Gnucci wciąż są w środku. Otwarcie wieka uruchamia jednak alarm i bombę. Frankowi udaje się wyciągnąć Schittiego z dołu, dzięki czemu wybuch nie robi mu krzywdy. Po chwili cały cmentarz roi się od uzbrojonych mafiozów.

Castle ukrywa Charlie'ego w świeżo wykopanym dole i zaczyna eksterminację gangsterów. Po kilku pierwszych trupach jeden z nich nie traci głowy i próbuje zorganizować grupę, Castle szybko zabija go i wykańcza zdezorientowaną resztę. Jest już po wszystkim i Frank podchodzi do kryjówki Schittiego. Nie wie, że jest obserwowany przez lunetę karabinu.

Bar. Molly i Shannon wychodzą na drinka. W barze natykają się na Davida. Von Richtofen zastrasza go i mężczyzna przemilcza fakt, że wcześniej poznał się z Molly. Chwilę później pani detektyw dostaje wezwanie i wychodzi z klubu.

Cmentarz. Elite celuje do Punishera, trzęsą mu się jednak ręce, bowiem pierwszy raz celuje do człowieka. Strzela i trafia Schittiego strzałką ze środkiem ogłuszającym. Castle posyła serię z karabinu w kierunku strzelca. Elite traci dwa palce u dłoni. Punisher odpuszcza mu jednak, bowiem słychać już policyjne syreny. Zabiera nieprzytomnego Charlie'ego i odchodzi.

Niedługo później cmentarz roi się od policji. Zjawia się tam także Molly i zostaje wrobiona przez swoich kolegów - znów zostaje jednoosobowym oddziałem do schwytania Punishera. Jeden z techników pokazuje jej znalezione na miejscu fanty - dwa odstrzelone palce i portfel niejakiego Schittiego.

Kryjówka Elite'a. Mężczyzna opatruje sobie rany. Gdy opanowuje ból postanawia wcielić w życie plan B - wchodzi do pomieszczenia kobiet łudząco podobnych do Ma Gnucci. Mówi im, że nadszedł ich czas zarobku.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Zone vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.