Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone vol. 2 » The Punisher: War Zone vol. 2 #2

The Punisher: War Zone vol. 2 #2

The Punisher: War Zone vol. 2 #2

"The Resurrection Of Ma Gnucci" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza pozycja z linii Marvel Knights przyniesie nam powrót nowatorskiego duetu twórczego w osobach Gartha Ennisa oraz Steve'a Dillona w specjalnej, cotygodniowej, sześcioczęściowej mini-serii kontynującej legendarną historię "Welcome Back, Frank". Wszystko zaczyna się, gdy dwóch gangsterów wybiera się do zoo i wkurza nieodpowiednią małpę. Kończyny pofruną w powietrzu, sępy zostaną nakarmione, a sprawy przyjmą naprawdę dziwny obrót. Ktoś powróci z grobu. To prawda - ona wróciła i chce zemsty. Ma Gnucci. Osiemdziesiąt pięć funtów bezwłosego, bezrękiego i beznogiego zła.

Cytat

Detektyw: "You were on that Punisher task force, you wanna give us sometin' to go on?"

Molly: "Look for a big guy with a white skull on his chest. Armed with a variety of automatic weapons. Good place to start the search would be ten steps ahead of you two."

Streszczenie

Elite śni. W jego snach Murzyni, menele i emigranci z Indii niszczą jego dzielnicę. Kiedy chce temu zaradzić, zostaje zabity przez Punishera. Mężczyzna budzi się wystraszony i dla uspokojenia zakłada swoją maskę.

 

Ogródek domu Alceny. Punisher posyła pocisk z bazooki w Ma Gnucci, resztę towarzystwa traktuje pociskami z karabinu. Pete Alceno, widząc jak jego ludzie padają, postanawia się poddać. Frank nie przyjmuje propozycji i strzela mu w głowę, a potem metodycznie wykańcza resztę jego ludzi.

 

Ogródek Alceny - kilka godzin później. Policja przybywa na miejsce rzezi. Funkcjonariusze wzywają Molly i pokazują jej ciało Ma Gnucci. Po krótkich oględzinach Richthofen stwierdza, że to nie mamuśka. Świadczą o tym prawdziwe włosy denatki, a jak wiadomo - seniorka rodu Gnuccich straciła swoje podczas ataku niedźwiedzi.

 

Następny dzień. Jeden z członków rodziny Alceno, Mikey, nie poszedł na grilla. Podczas przechadzki natyka się na jedzącego pizzę i czekającego na Franka Schittiego. Na szczęście Castle, idąc na spotkanie, widzi go w tłumie i dźga nożem, nie wywołując alarmu wśród przechodniów.

 

Bar "Wonderr! Wimmin". Molly spotyka się z Shannon, która opowiada, że sześciu mężczyzn pobiło jej chłopaka. Molly nie pomoże jednak w rozwikłaniu sprawy, jeśli ten nie złoży skargi. Barmanka przynosi drinki, nie każąc płacić Shannon, i idzie do toalety. Richthofen idzie za nią. Tam bije ją z zazdrości.

 

Frank wyciąga od Schittiego informacje. Charlie miał dowiedzieć się czegoś o włoskiej odnodze rodziny Gnucci. Nie dowiedział się zbyt wiele, jednak widział mamuśkę. Frank mówi mu, iż wczoraj zlikwidował Alceno i jego ludzi, a także że zabił kogoś, kto wyglądał jak Ma. Castle postanawia upewnić się, że mamuśka naprawdę umarła za pierwszym razem. Bierze Charlie'ego i idzie z nim na cmentarz. Tam Schitti rozkopuje grób Isabelli "Ma" Gnucci.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Zone vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.