Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone vol. 2 » The Punisher: War Zone vol. 2 #1

The Punisher: War Zone vol. 2 #1

The Punisher: War Zone vol. 2 #1

"The Resurrection Of Ma Gnucci" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza pozycja z linii Marvel Knights przyniesie nam powrót nowatorskiego duetu twórczego w osobach Gartha Ennisa i Steve'a Dillona w specjalnej, cotygodniowej, sześcioczęściowej mini-serii kontynującej legendarną historię "Welcome Back, Frank". Wszystko zaczyna się, gdy dwóch gangsterów wybiera się do zoo i wkurza nieodpowiednią małpę. Kończyny pofruną w powietrze, sępy zostaną nakarmione, a sprawy przyjmą naprawdę dziwny obrót. Ktoś powróci z grobu. To prawda - ona wróciła i chce zemsty. Ma Gnucci. Osiemdziesiąt pięć funtów bezwłosego, bezrękiego i beznogiego zła.

Cytat

Schitti do Castle'a: "How come you ain't killed me yet?"

Streszczenie

Dwóch przyjaciół idzie brzegiem rzeki. Okazuje się, że są gangsterami i jeden z nich, Andy, ma zabić drugiego. Charlie'ego przed śmiercią ratuje Punisher.

W swoim pokoju chłopak, syn Elite'a, którego zabił Punisher, uzupełnia swój dziennik wojenny. Wspomina w nim ojca i to, że miał on rację, próbując oczyścić dzielnicę z wszelkich bandziorów. Czytając dziennik ojca, postanowił iść w jego ślady, a także pomścić go, zabijając Punishera.

Punisher nie zabił Charlie'ego. Uratował go, ponieważ potrzebuje jego pomocy. Schitti jest bowiem ostatnim żyjącym członkiem gangu Gnucci. Kiedy Frank wybijał bandziorów, Charlie był w szpitalu i dzięki temu przeżył. Castle chce go odwieźć do domu, jednak Schitti tego nie chce. Mówi, że nie może tam wrócić po tym, co stało się w zoo. Po chwili opowiada Frankowi, dlaczego miał zginąć. Charlie ochraniał syna szefa - Joey'ego. Podczas wizyty w zoo chłopak chciał kopnąć przebiegającą ścieżkę małpę, ale ta rzuciła się na niego i odgryzła mu genitalia. Charlie mimo okrzyków chłopaka nie mógł zabić zwierzęcia i został obwiniony o cały wypadek.

Richthofen żegna się z dziewczyną, u której spędziła noc, i idzie do pracy. Ostatnio w mieście pojawiła się włoska odnoga rodziny Gnucci i Molly musi zająć się sprawą. Wychodząc, nieomal kłóci się z Shannon o to, że ta wieczorem spotyka się z chłopakiem.

Charlie nie wierzy w informacje przekazywane przez Franka. Nigdy nie słyszał o włoskich Gnucci. To potwierdza przypuszczenia Castle'a - dlatego chce, aby Schitti był jego wtyczką w przestępczym świecie. Chce w ciągu doby zlikwidować jego byłego szefa i całą rodzinę Alceno - jedynych ludzi, którzy mogliby zdziwić się faktem, że Charlie żyje. W zamian za pomoc Frank obiecuje Schittiemu, że go nie zabije.

Wieczór. Molly obserwuje dom Shannon. Widzi, jak ta żegna się z chłopakiem - Davidem McTaggartem. Śledzi mężczyznę i zatrzymuje go do kontroli. Podczas rozmowy facet odnosi wrażenie, że Molly chce się z nim przespać. Wściekła Richthofen kopie go w genitalia i każe nie pokazywać się więcej w dzielnicy. Po zajściu Molly idzie do baru i trzęsącą się ręką wypija drinka.

Punisher chowa się na drzewie tuż koło ogródka domu Pete Alceno. Jak co roku rodzina urządza grilla. Castle przygotowuje bazookę i zamierza posłać pocisk w tłum, gdy nagle do ogródka zostaje przywieziona postać na wózku inwalidzkim. Frank ze zdumieniem stwierdza, że jest nią Ma Gnucci.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Zone vol. 2 #1 The Punisher: War Zone vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.