Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #48

New Avengers #48

Postacie
Zapowiedź

Kim są New Avengers? Zespół czeka poważna zmiana w składzie.

Cytat

Wolverine: "Try a beer, Barton."
Ronin: "My body's a temple."
Wolverine: "Put beer in your temple."

Streszczenie

Central Park, pobojowisko po walce z Skrullami. Pośród tłumu superbohaterów członkowie New Avengers potajemnie umawiają się na spotkanie.

Bronx, następnego dnia. Spider-Man z dachu śledzi idącego ulicą Wolverine'a. Ten skręca w zaułek, po czym przenika przez ścianę do wnętrza budynku. Zaintrygowany odkryciem Peter robi to samo i po chwili znajduje się w znajomo wyglądającym mieszkaniu. Okazuje się ono być własnością Kapitana Ameryki. Parker spotyka tam śledzonego wcześniej Logana, a także małżeństwo Ronina i Mockingbird. Za chwilę zjawia się Iron Fist z pytaniem o Luke'a i Jessicę. Temat ten jednak szybko schodzi na dalszy plan wobec pojawienia się Spider-Woman. Dziewczyna przyszła tu na zaproszenie Logana, jednak Clint w dalszym ciągu jej nie ufa, czego nie zamierza ukrywać. Jessica najchętniej w ogóle by tu nie przychodziła, ale nie bardzo ma się gdzie podziać. Pojawia się też Kapitan Ameryka, który oddaje na użytek zespołu swój apartament. Iron Fist natomiast żegna się z kolegami. Przyszedł tu jedynie by zakomunikować, że jego własny świat wali mu się na głowę i jemu powinien poświęcić teraz nieco więcej uwagi. W końcu pojawiają się Luke Cage, Jessica Jones i Ms. Marvel, którzy absorbują uwagę wszystkich. Luke prosi zgromadzonych o pomoc w odnalezieniu Danielle.

Pierwsze kroki Avengers kierują do budynku Baxtera, siedziby Fantastic Four. Sue, słysząc co się stało, zarządza natychmiastową pobudkę. Po chwili Reed dwoi się i troi przy aparaturze wykrywającej Skrullów. Ta jest jednak bezużyteczna do chwili, w której kosmita nie zmieni swojego kształtu. Avengers decydują się na podjęcie radykalniejszych kroków.

Avengers i Fantastic Four przeszukują potencjalne miejsca, w których mogliby się ukrywać obcy. W końcu natrafiają na pewien trop w knajpie, gdzie główną klientelę stanowią byli agenci S.H.I.E.L.D.. Wśród nich znajduje się jedna osoba, która tylko udaje ex-agenta. Dziewczyna próbuje uciec, jednak wobec przeważającej liczby Mścicieli kapituluje. Jessica próbuje wyciągnąć z niej miejsce pobytu Jarvisa, wcześniej jednak Skrull zostaje zastrzelony przez jednego z byłych agentów S.H.I.E.L.D..

Wobec tych wydarzeń zdesperowany Luke zna już tylko jedno miejsce i tylko jedną osobę zdolną mu pomóc. Norman Osborn zgadza się to uczynić, stawia jednak warunek. Luke Cage udzieli mu pełnego poparcia, co też ten czyni.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #48 New Avengers #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.