Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #20

Avengers: The Initiative #20

Avengers: The Initiative #20

"Acceptable Losses"

Postacie
Zapowiedź

Jaka będzie przyszłość Inicjatywy? Skoro ten program miał służyć Skrullom, to czy warto go kontynuuować? Co stało się z prawdziwym Hankiem Pymem? Kto zostanie w zespole, a kto z niego odejdzie? I co stanie się, gdy Taskmaster pozna prawdziwą tożsamość Mutanta Zero?

Cytat

Ant-Man: "The Thunderbolts? Whoo-hoo! I'm goin' to the show!"

Taskmaster: "Good luck, kid. You were pretty useless, but I'm gonna miss ya."

Ant-Man: "So long suckers! When they make an action figure of me I'll send ya one, if you promise not to do anything dirty with it."

Streszczenie

Baza w Camp Hammond jest znów oblężona przez protestujących - tym razem z powodu niedawnego przejęcia przez Skrullów i podejrzeń, że nadal żądzą nią kosmici. Tłum blokuje bramę wjazdową, więc Gauntlet szybko traci cierpliwość i mało delikatnie zgarnia ich z drogi.

W stołówce Len Samson rozpoczyna sesję z uprowadzonymi przez Skrullów bohaterami i agentami S.H.I.E.L.D., by pomóc im pogodzić się ze straconym czasem i przystosować na powrót do życia w często zmienionym świecie. Towarzyszy mu Alicia Masters, która ma spore doświadczenie w byciu porywaną przez kosmitów. Dum Dum Dugan stwierdza, że nie ma ochoty na grupowe uściski i zamierza opuścić zgromadzenie, ale Samson usadza go na miejscu przypominając, że nie ma tu żadnej władzy, dopóki on nie orzeknie, że jest mentalnie sprawny.

Gauntlet zbiera członków ekipy szkoleniowej w pokoju sztabu i przedstawia im obecną sytuację: Hardball najwyraźniej przeszedł do Hydry [co widzieliśmy w Avengers: The Initiative Special - Gil]. Ponieważ trzeba by się tym zająć natychmiast, konieczne jest użycie Shadow Initiative, więc sierżant chce wiedzieć, kto teraz autoryzuje ich misje. Okazuje się, że Gyrich został usunięty, War Machine sam zrezygnował, a Pym jest na wymuszonym urlopie, więc dowodzi teraz najwyższa rangą osoba w bazie. Słysząc to, von Blitzschlag zgłasza swoją kandydaturę, ale Gauntlet wybija mu to z głowy. Tigra zauważa, że w tej sytuacji to on jest najstarszy stopniem, ale sierżant nie chce się podjąć dowodzenia i pyta, gdzie jest Pym.

Tymczasem Henry je kolację ze swoją zmarłą żoną, która nie dość, że wygląda całkiem żywotnie, to jeszcze zdaje sobie sprawę z faktu, że nie żyje i prosi, by zapomniał o tym choć na chwilę. On niepokoi się tym, ile z jego życia zabrał Skrull, który podszywał się pod niego i subtelnie pyta, jak blisko była z nim Janet. Ona uspokaja go, ale stwierdza, że żal jej Tigry, bo sypiała z tamtym. To stwierdzenie jest sporym szokiem dla Hanka, więc chce wiedzieć, co jeszcze dziwnego tamten zrobił. Jan opowiada mu o nowym kostiumie Ant-Mana, o inicjatywie i klonie Thora. Zwłaszcza za ten ostatni wynalazek Pym czuje się szczególnie odpowiedzialny, bo dowiedział się już, że z jego rąk zginął Bill Foster. Janet przypomina mu jednak, że to nie jego wina.

Hellcat odnajduje w stołówce Tigrę, a gdy chce spytać, jak się czuje zauważa, że ta wcina truskawki z piklami. Wniosek jest oczywisty - Tigra jest w ciąży. Patsy oferuje swoją pomoc w każdej sytuacji, ale ona twierdzi, że nic tu nie pomoże - zna jednak kogoś, kto ma szanse.

Gauntlet przygotował zebranie Shadow Initiative i rozpoczyna je od pytania, jak się czują po ostatnich doświadczeniach. Generalnie nastroje nie są zbyt dobre, bo wszyscy uważają spotkanie ze Skrullami za porażkę, więc sierżant z przyjemnością informuje ich, że dowództwo widzi to inaczej. Ich akcja uznana została za dywersję, by Ant-Man mógł uciec z planami Skrullów, a on sam otrzymał promocję do Thunderbolts. Eric cieszy się jak dziecko na samą myśl, że będzie miał własną figurkę i natychmiast wychodzi, zostawiając resztę frajerów. Mutant Zero również zamierza opuścić pokój, ale Gauntlet każe jej wracać na miejsce, skreślając z miejsca jej umowy z Gyrichem. Pozostałym oznajmia, że na miejsce Ant-Mana do grupy wejdzie Taskmaster. Sprowadził także Komodo, ponieważ ona najlepiej zna ich kolejny cel - Hardballa. Niespodziewanie ona oświadcza, że nie zamierza być tylko doradcą, ale chce wziąć udział w misji. Chcąc porozmawiać z nią na osobności, Gauntlet zwalnia pozostałych, a gdy się rozchodzą, Taskmaster postanawia śledzić Mutant Zero, by potwierdzić swoje podejrzenia co do niej.

Janet opowiada Hankowi o tym co warto, a czego nie warto obejrzeć z najnowszych produkcji kinowych i telewizyjnych, ale przerywa im pukanie do drzwi. To Trauma, który pyta, czy nie widział gdzieś Tigry, bo byli umówieni na spotkanie, a jeszcze się nie zjawiła. Zapukał, bo słyszał rozmowę i myślał, że jest tutaj - w końcu była blisko z tamtym Pymem. Hank spławia go szybko i wraca do Janet, która chce mu zadać ważne pytanie.

3-D Man opuszcza salę przesłuchań, oczyszczony ze wszelkich oskarżeń. Witają go nieprzyjazne spojrzenia rekrutów oraz Ryder, który wyjaśnia, że są wściekli za incydent z Crusaderem, ale nie powinien się tym przejmować, bo Skrull to Skrull. Delroy chce już opuścić bazę, ale Ryder zatrzymuje go, bo wcześniej chce pogrzebać towarzyszy, którzy ostatecznie polegli. Dołączają do Riot, która zakopuje słoje z głowami reszty Skrull Kill Krew i pomagają jej. Gdy pogrzeb dobiega końca, Ryder mówi, że teraz jej kolej - nie ma już więcej Skrullów, więc może odpuścić. Riot waha się przez chwilę, ale w końcu wraca do swojej ludzkiej postaci i umiera od odniesionych ran. Ryder grzebie również ją, po czym oświadcza, że skłamał - zostało jeszcze dużo Skrullów, których muszą wybić.

Taskmaster dociera do sali gimnastycznej śledząc Mutant Zero. Ona zaskakuje go w ciemności i atakuje, on zaś świetnie się bawi wyjaśniając, jak działają jego umiejętności i z każdym jej ruchem upewniając się, że miał rację. Traci wszelkie wątpliwości, gdy widzi jej wzór energetyczny, a wtedy rozbija jej maskę, by spojrzeć w twarz Typhoid Mary.

W gabinecie doradcy, Tigra zwierza się ze swoich obaw, że będąc w ciąży ze Skrullem może urodzić nie tylko jednego obcego, ale cały ich miot. Trauma przedstawia ten lęk bardzo obrazowo, ale zaraz dodaje, że stawiła mu czoła i może teraz coś z tym zrobić. Ona oświadcza, że już się zdecydowała przerwać ciążę i nie chodzi tylko o fakt, że ojcem jest Skrull. Możliwość, że mógłby nim być Hank Pym przeraża ją nie mniej, bo była w Avengers, jak uderzył Janet i ta scena wciąż ją prześladuje.

Tymczasem, Janet oświadcza, że muszą sobie jedną rzecz wyjaśnić i pyta, kiedy Hank został podmieniony na Skrulla. Obiecuje, że wszystko może być po staremu, jeśli okaże się, że w tym najgorszym momencie to był obcy, a nie on. Pym waha się, ale w końcu przyznaje, że to naprawdę on ją uderzył. Ona wychodzi z pokoju, a kiedy on zatrzymuje ją, Jocasta wraca do swojej prawdziwej postaci i mówi, że tak właśnie postąpiłaby Janet. Hank dziękuje jej za pomoc i prosi, żeby zrobiła dla niego jeszcze jedną rzecz. Gdy po chwili razem opuszczają bazę, zatrzymuje ich Gauntlet mówiąc, że Pym wciąż jest im potrzebny. On jednak odpowiada, że nigdy wcześniej tu nie był.

W tym samym czasie, w laboratorium von Blitzschlaga uruchamia się automatyczny komunikat. Nie został wprowadzony na czas kod zabezpieczający, co oznacza, że siły Skrullów zostały rozgromione - pora więc na ich ostatnią dywersję: uruchomienie klona Thora.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #20 Avengers: The Initiative #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.