Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #1

War Machine vol. 2 #1

War Machine vol. 2 #1

"Dark Reign" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

War Machine przejmuje rolę globalnego strażnika. Bierze na cel dyktatorów z najbardziej odległych zakątków świata i rusza do akcji.

Cytat

War Machine: "Mayby someday someone'll hate me just as much. But I don't care. All I know... Is that today... The world needs a War Machine."

Streszczenie

Santo Marco. Dzisiaj. Wojsko jest w trakcie uprowadzania jeńców. Niespodziewanie nad grupką uprowadzonych pojawia się zmodernizowany Sentinel, który ma na celu odebrać im życie. W ostatniej chwili pojawia się War Machine, który dewastuje Sentinela. Wzrok Rhodesa od razu skupia się na pewnym czarnoskórym mężczyźnie. Jednak uwagę odwracają strzały żołnierzy w jego stronę. War Machine pozbywa się agresorów, jednocześnie ratując dziecko. Podnosząc część głowy Sentinela, Rhodes zostaje ostrzelany z broni palnej, a następnie znika w płomieniach.

Jakiś czas temu. James leży zmasakrowany na ziemi w wyniku wybuchu. Ratownicy czuwają nad jego ciałem. Podchodzi do niego Stark, a następnie dochodzi do ostrej wymiany zdań o to, kto ma rację. Tony ustępuje i próbuje dać mu do zrozumienia, że jak na razie najważniejsze jest uratowanie przyjaciela.

Nieco później. Laboratorium w Colorado. James Rhodes przechodzi operację, której celem jest odnowienie kończyn i poszczególnych organów tak, aby mógł normalnie funkcjonować. Jim nie wygląda tak jak wcześniej, lecz działania zakończyły się sukcesem.

Bethany Cabe przedstawia mu parę informacji o jego nowym ciele. Uświadamia go, że teraz jest silniejszy niż kiedykolwiek. Dostał coś, o czym nikt nawet nie śnił. Jego nowe ciało zostało zbudowane z tytanu oraz dodatku vibranium. Cabe bezzwłocznie uspokaja go, że z czasem sprawią, aby jego ciało bardziej przypominało ludzkie.

Santo Marco. Dzisiaj. Po wybuchu sam tułów War Machine'a leży na ziemi i strzela do przeciwników. W pewnym momencie jeden z napastników zauważa, że War Machine nie ma amunicji. Z lekkością większość grupy zbliża się do Rhodesa, ale nagle jego kończyny porozrzucane dookoła zaczynają się ruszać i strzelać. Po skończonej batalii partie ciała przyłączają się do tułowia.

Ludzie dziękują bohaterowi za ratunek, lecz jego zainteresowanie ponownie wzbudza czarnoskóry mężczyzna, który nazywa się Parnell Jacobs. Podchodzi do niego i skanuje go. Bez żadnego słowa wyjaśnienia nasz heros odlatuje, trzymając w jednej dłoni maskę Sentinela, a w drugiej Parnella.

Dwie godziny później. Gdzieś w kosmosie. Jacobs budzi się w satelicie, usuwa zabezpieczenia, a następnie zza rogu podsłuchuje video-konferencję Rhodesa z Bethany Cabe. Dziewczyna tłumaczy, że Jim powoli umiera, ten opowiada o wizycie Parnella na satelicie. Mówi, że Jacobs pomoże mu przy zbroi, a także wyjaśnia, że jest idealną osobą na udoskonalenie opancerzenia. Cabe jest oburzona i zbulwersowana. Próbuje mu wybić to z głowy, lecz on jej nie słucha i kończy dyskusję. Rhodes od początku wiedział o obecności Jacobsa. Powiadamia go o misji, która polega na zgładzeniu wszystkich złych typów. W pierwszej kolejności chce się zająć osobą odpowiadającą za uprowadzenie Glendy (żony Parnella). Jacobs opowiada o rozstaniu z żoną i jej wyjeździe za zagranicę. Rhodes przedstawia mu, dokąd pojechała Glenda. Kochanka udała się do Aqiry, gdzie została uprowadzona. Na potwierdzenie ukazuje mu filmy z całego zdarzenia. Mąż ze łzami w oczach i niedowierzając w to, co się stało, decyduje się pomóc Jamesowi.

Po dwóch godzinach prace przy zbroi zostały ukończone. War Machine opuszcza satelitę i kieruje się do celu.

Colorado. Laboratorium, w którym znajduje się Bethany Cabe, zostaje natarte przez śmigłowce. Kobieta jest zdezorientowana zastanawiając się, co się wydarzyło, zaś ludzie Osborna natychmiast przeprowadzają ostrzał w jej kierunku. Cabe leży nieprzytomna, natomiast głównym celem zainteresowania Osborna jest kapsuła, w której znajduje się reprodukcja ciała Jamesa Rhodesa.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1 War Machine vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.