Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: New Nation » Dark Reign: New Nation

Dark Reign: New Nation

Postacie
Zapowiedź

Po Inwazji świat uległ poważnym zmianom. Jak w nowej rzeczywistości odnajdą się Secret Warriors, Agents of Atlas, War Machine, Skrull Kill Krew, Ronin oraz Mockingbird?

Cytat

Captain America/Nick Fury: "These are dark and desperate times..."

Streszczenie

Druga Wojna Światowa, D-Day. Na moment przed szturmem na plażę w Normandii Captain America przemawia do żołnierzy. Ogłasza, że nastały ciężkie czasy. Wie, że mogą oni czuć strach, zapewnia ich jednak, że on nie boi się dziś umrzeć. A to dlatego, że wie, że to, co mają dziś zrobić, jest ważne i że nikt nie zrobi tego za nich. Wierzy, że jeden człowiek, we właściwym miejscu i właściwym czasie, pewien swego i całym sobą oddany jednej idei, może wygrać wojnę. A z oddziałem podobnych sobie żołnierzy u boku może zmienić oblicze świata. Pyta, czy zebrani znają kogoś takiego, po czym rusza przeciw niemieckim umocnieniom, a za nim atakują Nick Fury i jego Howling Commandos.

Dzisiaj. Pewien mężczyzna siedzi w kawiarni, gdzie w telewizji widzi przemówienie nowo wybranego szefa Obrony Narodowej, Normana Osborna. Zapewnia on, że jego polityka nie będzie przypominać nieudolnych działań jego poprzedników, a priorytetem będzie odkrycie, kto był winny stanu rzeczy, który doprowadził do inwazji Skrullów. Mężczyzna wychodzi z kawiarni i wzywa taksówkę, która zawozi go na cmentarz. Tam wyłącza swój kamuflaż, ujawniając się jako Nick Fury. Staje on przed posągiem zmarłego Captaina i pyta, co jest smutniejsze – stary człowiek, który pod koniec życia znalazł wiarę, czy stary żołnierz, który musi stoczyć jeszcze jedną bitwę? Zbiera się jednak w sobie i stwierdza, że najgorsze jest stać z boku, gdy powinno się coś robić.

Wkrótce później. Nick staje przed swoimi "Poczwarkami" i ogłasza, że świat ich potrzebuje – nastały ciężkie czasy.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w serii Secret Warriors – przyp. S_O]"The Heist"

Postacie:
* Jimmy Woo, Gorilla-Man, M-11, Namora, Uranian, Venus

Fort Knox. Generał dowodzący placówką dziwi się, widząc ożywienie wśród żołnierzy, pułkownik wyjaśnia mu więc, że otrzymali ostrzeżenie od przywódcy Atlas Foundation, że równo o trzeciej po południu przybędą, by zabrać należące do nich rezerwy złota. Wojskowy stwierdza, że ta godzina właśnie minęła, a nic takiego się nie wydarzyło, wtedy jednak przed wejściem zjawia się Venus, która swoim śpiewem zniechęca ochronę obiektu do walki. Generał każe zaatakować za pomocą bezzałogowych czołgów, te jednak zostają zniszczone przez Namorę i M-11. Po chwili, przez zdezintegrowany dach, zjawia się na miejscu Woo Yen Jet razem z Gorilla-Manem i Uranianem. Gdy ich robot obezwładnia znajdujących się na miejscu żołnierzy, Woo oświadcza, że skoro gospodarka Stanów Zjednoczonych nie opiera się już na parytecie złota, nie powinni za bardzo odczuć straty rezerw. Generał stwierdza, że nawet, jeśli Atlasowi uda się ukraść całe zgromadzone złoto – przeszło pięć tysięcy ton – to na pewno spowolni ich ono na tyle, że żołnierze bez problemu ich zestrzelą. Grayson jednak rozwiewa jego nadzieje, stwierdzając, że bez problemu może zmienić strukturę molekularną złota, by uczynić je lżejszym – czego skutkiem ubocznym będzie usunięcie oznaczeń Skarbu Państwa. Wściekły, generał oświadcza, że kradzież rezerw stanowi zdradę Stanów Zjednoczonych, Woo poprawia go więc – jako, że Atlas Foundation jest niezależnym i suwerennym ciałem, był to akt wojny. Następnie, razem z kompanami, znika w latającym spodku i odlatuje ze złotem.

Na pokładzie spodka M-11 przechwytuje wiadomość przybyłą do Fortu, a Jimmy, ciekawy, kto był wmieszany w próbę potajemnego przekazania złota rządowi japońskiemu w zamian za broń, każe ją odtworzyć. Okazuje się, że jej autorem jest sam Norman Osborn. Jako, że był to jeden z wielu tropów, który doprowadził ich do nowego szefa Obrony Narodowej, Woo postanawia rozprawić się z nim bezpośrednio.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w serii Agents of Atlas vol. 2 – przyp. S_O]"Crossing the Line"

Postacie:
* War Machine, Suzi Endo
* Anton Aubuisson

Arktyka. Grupa Eskimosów staje przed rurociągiem Roxxonu, protestując przeciwko jego budowie na ich terenach. Przedstawiciel konglomeratu, Anton Aubuisson, próbuje ich uspokoić, ci jednak doskonale wiedzą, z kim rozmawiają i wspominają masakrę, którą urządził w Wietnamie [a raczej w "Sin-Congu", zmyślonym państwie na północ od Wietnamu – przyp. S_O]. Aubuisson stwierdza, że wtedy mieli do czynienia z rewolucjonistami, wódz Eskimosów odpiera jednak, że tutaj znacznie trudniej będzie mu ukryć swoje zbrodnie niż w dżungli. Zrezygnowany, mężczyzna sięga za pazuchę, a po chwili tubylców atakuje para niedźwiedzi polarnych.

Orbita okołoziemska. Na pokładzie satelity Suzi Endo wyraża swoje zaniepokojenie zdrowiem Rhodesa, ten jednak zmienia temat. Stwierdza, że dołączyła do niego, by walczyć ze Skrullami, a że Inwazja minęła, może wracać do domu. Sam zaś wyrusza na Arktykę.

Jakiś czas później Suzi łączy się z Jimem, informując, że nie zamierza odchodzić, dodaje też, że zainstalowała w jego zbroi program, który uniemożliwi mu strzelanie do ludzi. W dodatku shakowała jego bazę danych, wie więc doskonale, kogo Rhodey szuka – Antona Aubuissona, który działał w Wietnamie w tym samym czasie, co Rhodes. Przypomina, że jest on obecnie przedstawicielem Roxxonu, a jego obecność w Arktyce została usankcjonowana między innymi przez rząd Stanów Zjednoczonych. W tej samej chwili przed War Machinem pojawia się sam wspomniany, kontrolujący dwa pełne bionicznych ulepszeń niedźwiedzie polarne za pomocą urządzenia kontrolnego używanego na Sakaar. Suzi przypomina przyjacielowi, że ten nie może ruszyć Aubuissona, a ten potwierdza, przy okazji ujawniając, że przechwycił ich komunikacje. Wyśmiewa Jima, przypominając, że jest żołnierzem, a żołnierz zawsze robi to, czego chce od niego jego państwo. Napuszcza na niego swe niedźwiedzie i odchodzi, War Machine jednak nie powiedział ostatniego słowa i wysadza rurociąg. Anton stwierdza, że odbudowa zajmie najwyżej kilka dni, wtedy jednak zauważa, że jeden z pocisków zniszczył jego kontroler. Widząc, jak wolne niedźwiedzie atakują swego niedawnego pana, Rhodey wraca na pokład swojego satelity. Po drodze mija odlatującą promem Suzi, która stwierdza, że Jim nie jest już superbohaterem ani żołnierzem – jest machiną wojenną.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w serii War Machine vol. 2 – przyp. S_O]"Breakfest in America"

Postacie:
* Ryder

Gdzieś w Ameryce Ryder przemierza autostradę, w pewnym momencie zatrzymuje się jednak i wpada do stojącej przy drodze obory, po czym, nie wdając się w tłumaczenia, zabija stojącą tam krowę. Ta po śmierci zamienia się w Skrulla, ku zdziwieniu jej właściciela, pewnego, że to nieoczekiwany gość zmienił ją w potwora. Nim Ryder zdąży jednak przemówić rolnikowi do rozsądku, drugi farmer przybywa, informując, ze nagle wszystkie krowy na wybiegu postanowiły tu przyjść. Już po chwili łowca Skrullów jest ze wszystkich stron atakowany przez zmiennokształtne bydło, podobnie jak pechowi rolnicy, którzy widzieli za dużo. Ryderowi w końcu udaje się odeprzeć atak, a od przywódcy Skrullów dowiaduje się, że są jeszcze inni. Po walce Ryder wsiada więc na swój motocykl i odjeżdża, stwierdzając, że po każdej wojnie, gdy bohaterowie już znikną, zwykli ludzie, jak on, zostają sami z bałaganem, który muszą posprzątać.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w miniserii Skrull Kill Krew vol. 2 – przyp. S_O]"Suspicion"

Postacie:
* Ronin, Mockingbird

Ronin i Mockingbird trenują na dachu budynku stanowiącego tymczasową bazę New Avengers. Bobbi nie zamierza się powstrzymywać i w kilka chwil sprowadza Clinta do parteru. Po skończonym sparringu Bobbi stwierdza, że było to znacznie łatwiejsze, gdy mieli salę ćwiczeń z prawdziwego zdarzenia, Clint odpiera więc, że choć to niewiele, ich obecna baza to ich dom. Kobieta stwierdza, że całe to miasto jest jej obce – tak jak te czasy. Zbyt wiele się bowiem zmieniło, od kiedy została porwana. Ronin przypomina, że ostatnie lata również dla niego były trudne, zwłaszcza, gdy musiał sobie poradzić z życiem bez niej u boku. Pyta, w jakim miejscu znajduje się ich związek teraz, kiedy wróciła, Bobbi nie chce jednak na to odpowiadać i znika, stwierdzając, że potrzebuje więcej czasu.

Jakiś czas później, w laboratorium. Bobbi, po sprawdzeniu tożsamości swojej i Clinta [z pomocą krwi zdobytej podczas sparringu], przystępuje do pracy nad podłączeniem wykradzionego urządzenia Skrullów do ziemskiego komputera. Gdy jej się to udaje, wyjmuje ze swojego kija niewielki skrullowy przenośnik danych i podłącza go do urządzenia, a gdy kopiuje wszystko, czego potrzebuje, niszczy kosmiczny sprzęt. Po chwili w pomieszczeniu pojawia się Clint, któremu kobieta wmawia, że wykradzione urządzenie samo uległo zniszczeniu. Burton domyśla się, czego Mockingbird próbowała dokonać i stwierdza, że wystarczyło poprosić o odrobinę krwi. Dodaje, że od jej powrotu zachowywała się dziwnie, Bobbi wybucha więc i stwierdza, że wszystko się dla niej zmieniło, a pozostali zachowują się tak, jakby wszystko było w najlepszym porządku. Powtarza, żeby zostawił ją w spokoju.

Jakiś czas później. Bobbi nadaje wiadomość na starej, nieużywanej częstotliwości, mając nadzieję, że ktoś jeszcze jej nasłuchuje. Mówi, że jest w posiadaniu ważnych informacji i prosi wszystkich zainteresowanych o spotkanie.

[Uwaga: historia ta kontynuowana jest w miniserii New Avengers: Reunion – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Reign: New Nation

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.