Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #7

Avengers/Invaders #7

Postacie
Zapowiedź

Największa zamknięta historia Marvela tego roku trwa! Zawierająca Najpotężniejszych Bohaterów Ziemi oraz skaczącej latami z 2008 do wojennych dni Drugiej Wojny Światowej! Otoczeni przez trzech przeciwników, którzy dawno mieli przestać istnieć, The Avengers stają się ofiarami jednego z najpotężniejszych kawałków technologii w Świecie Marvela. Tymczasem, Invaders znajdują się uwięzieni w alternatywnej rzeczywistości, gdzie rozpoczyna się odliczanie do Armageddonu.

Cytat

Tony (gdy Wasp pokonuje jego strażników): "Beautiful and… well, beautiful."

Wasp: "Really, Tony, you make me blush."

Tony: "And that's what I'm hoping for."

Streszczenie

Latający samochód Nicka Fury strąca z nieba pojazdy LMD i ląduje na Helicarrierze. Wysiadają z niego Captain America i Spider-Woman, choć obecność tej drugiej budzi drobne kontrowersje. Zapoznają się z sytuacją - Human Torch przewodzi zbuntowanym LMD, które mają Starka, Namora i pierwszego Capa.

Kanały pod Manhattanem. New Avengers idą śladem energii Cosmic Cube, brodząc w czymś, co przypomina smar. Bucky pyta się Toro, gdzie ten był, ale on odpowiada, że to bez znaczenia - w tym świecie oni dwaj nie żyją. Toro ma żal, że ani Steve, ani Namor, ani Jim nie ocalili go przed śmiercią i jest pewien, że Bucky by to zrobił, gdyby sam nie był już martwy. Przez to Bucky przypomina sobie, co powiedział mu obecny Captain America [Avengers/Invaders #5 - Demo]. Wreszcie grupa znajduje sześcian. A wraz z nim D'Spayre'a - jednego z Fear Lords, demona żywiącego się rozpaczą, który karmi się zasilającymi sześcian emocjami. Demon atakuje ich, więżąc w swoim ciele i wyciągając na jaw wszystkie ich najgorsze smutki - Strange czuje się winny temu, jak traktował pacjentów jako lekarz i temu, że rola Sorcerer Supreme pochłonęła go tak bardzo, że poświęcił dla niej miłość swojej żony. Iron Fist uczynił swe serce tak twardym jak pieści, nie mogąc znieść bólu po stracie rodziców i faktu, że nigdy tak naprawdę nie zaznał rodzinnego ciepła. Ronin ukrywa się pod kolejnymi maskami, nie mogąc prawdziwemu sobie spojrzeć w oczy, od kiedy pozwolił na śmierć Mockingbird [Avengers West Coast #100 - Demo]. Spider-Man oddałby duszę, by ocalić swojego wujka i wszystkich innych, których zawiódł, choć wie, że nie zrobiłby tego dla nich, ale egoistycznie, chcąc zmazać z siebie porażkę [OMD się kłania - Demo]. Bucky w głębi duszy wie, że nigdy nie będzie taki, jak Steve i nie może się z tym pogodzić, tak jak Toro ze swoją śmiercią, a Paul Anselm z tym, że przeżył, gdy jego przyjaciele zginęli. Demon nie widzi, jak od tyłu zachodzi go Echo.

Wirtualna rzeczywistość. Human Torch znajduje Capa i Namora i porywa ich, próbując wyjaśnić, że to co widzą nie jest prawdziwe. Mówi swoim przyjaciołom, że mogą ich już odłączyć, ale nic się nie dzieje. Zamiast tego Troch nagle traci moce i zaczyna spadać. Namor ratuje jego i Capa. Jim w agonii jęczy, że został oszukany i popełnił straszliwy błąd. Jego towarzysze nie wiedzą jednak, o co mu chodzi.

Rzeczywistość. Kilka LMD niczym wampiry wysysa krew z Human Torcha. Reszta broni pomieszczenia silnym ogniem zaporowym. Ms. Marvel obmyśla plan, z którym zapoznaje resztę swojej drużyny. Ona, Wonder Man, Ares i Sentry przedrą się do pomieszczenia z Capem i Namorem. Spider-Woman i Black Widow zaatakują miejsce, gdzie trzymają Tony'ego, ale jako dywersja - tak naprawdę to Wasp go uwolni. Captain America prosi o plany Helicarriera i znika. Plan udaje się. Gdy Natasha i Jessica odwracają uwagę, Janet uwalnia Tony'ego. Ten grzebiąc przy jednym z pokonanych LMD odkrywa, kto swoi za tym wszystkim. I jest przerażony.

W wirtualnym świecie. Cierpiący Torch próbuje wyjaśnić wszystko swoim towarzyszom, jak roboty oszukały go i podłączyły do jego umysłu na wymianę informacji [To wyjaśnia jego wiedzę o wydarzeniach po roku 1943 - Demo], ci jednak nie rozumieją z tego ani słowa, wciąż będąc pod wpływem wirtualnej symulacji. Jim mamrocze, że LMD powstały na jego podobieństwo, ale nie mają własnych umysłów - wykonują tylko rozkazy. Prosi, aby zaufali Starkowi, któremu nikt inny nie ufa.

Jeden z wysysających Torcha LMD krzyczy w ekstazie, ujawniając powoli swą prawdziwą postać. Pierwszy raz od kiedy istnieje, Ultron poczuł, jak smakuje życie.

Grupa Carol przedarła się do drzwi pomieszczenia z więźniami i forsuje je. Z nienajlepszym wynikiem - zostały one zaprojektowane, by zatrzymać nawet najsilniejszych z nich. Tymczasem nowy Cap przemyka się kanalizacją bazy do zbiornika wodnego, w którym trzymani są uśpieni Steve i Namor, i rozbija go. W tej samej chwili najpierw z wirtualnego świata znika Torch, a po nim Steve, gdy Barnes go budzi. Ale przypomniawszy sobie, co się dzieje i widząc cybernetyczne ramię swojego następcy, Steve bierze go za robota. Krzycząc, ze nie pozwoli mu bezcześcić wszystkiego, w co wierzy, stary Captain America rzuca się na nowego.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #7 Avengers/Invaders #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.