Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #8

Invincible Iron Man #8

Invincible Iron Man #8

"World's Most Wanted" - part 1: "Shipbreaking"

Postacie
Zapowiedź

Iron Man należy do największych przegranych Inwazji. Pozbawiony władzy i poparcia, musi być bardzo ostrożny. Zresztą tytuł historii mówi wszystko...

Cytat

Pepper Potts (do Tony'ego): "So. Last day on the payroll. Turning the keys over to the new boss, right? Do you have to meet Norman Osborn? Will you actually shake his hand? I bet it's like a claw."

Streszczenie

Gabinet Marii Hill, dla której jest to ostatni dzień w pracy. Kobieta pakuje swoje rzeczy i wychodzi, będąc obserwowana przez swoich byłych agentów, którzy nie potrafią ukryć swojej radości. Maria myśli, że to przez takich jak oni S.H.I.E.L.D. nie było miłym miejscem pracy, ale dzięki ludziom jak Tony Stark dało się tu wytrzymać.

Fabryka H.A.M.M.E.R.. Iron Man przybywa pomóc robotnikom budującym nowe pojazdy dla organizacji zdając sobie sprawę, że nie jest tu mile widziany. Zostaje oddelegowany do noszenia ciężkich materiałów. W pewnym momencie stara zbroja, którą ma na sobie, uszkadza się i Tony razem z wielkim metalowym płatem wpada do wody. Brygadzista jest wściekły, że Stark naraził jego ludzi i każe mu się wynosić, zanim będzie musiał go aresztować. Iron Man wraca do Pepper Potts, która jest przygotowana do zainstalowania usprawnień do urządzenia, które znajduje się w jej piersi. Tony mówi jej, że dzięki temu przyspieszy się jej metabolizm, zwiększy siła, szybkość i czas reakcji, a nawet iloraz inteligencji. Pepper zmienia temat i przypomina, że dziś jest ostatni dzień Tony'ego w pracy dla rządu i ma przekazać kierownictwo nad S.H.I.E.L.D., a raczej H.A.M.M.E.R., Normanowi Osbornowi.

Gabinet Osborna. Victoria Hand zapowiada Starka i mówi, że będzie za drzwiami, gdyby jej szef czegoś potrzebował. Tony mówi Normanowi, że musi jeszcze zostać przeskanowany przy wyjściu i to będzie wszystko z jego strony. Osborn nie chce, aby Stark się do niego zbliżał, ponieważ mógłby go zabić, bo uważa go za zdrajcę. Upewnia się, że Tony zabierze wszystkie swoje rzeczy i nie zatrzyma przy sobie nic, co należy do H.A.M.M.E.R., łącznie z bazą danych zarejestrowanych super-bohaterów, do której chce mieć dostęp. Stark stwierdza, że to nie jest zabawka Osborna i nie może on ot, tak sobie do niej zaglądać bez zezwolenia. Następnie wychodzi z gabinetu, udaje się na skanowanie, gdzie również znajduje się Maria Hill. Kiedy procedura dobiega końca, oboje dziękują sobie za współpracę i opuszczają bazę H.A.M.M.E.R. aby rozpocząć, jak to określa Tony, pierwszy dzień reszty ich karier, chociaż sam nie wie, co to dokładnie znaczy. Tymczasem Hand przygotowała dla Osborna dostęp do bazy danych zarejestrowanych super-bohaterów. Kiedy Norman zostaje sam, rozpoczyna jej przeszukiwanie od Spider-Mana, ale nie znajduje nic na jego temat. Próbuje kilku innych bohaterów, ale wynik jest ten sam, więc każe sobie wyświetlić listę wszystkich osób znajdujących się w bazie. Okazuje się, że znajduje się na niej tylko Iron Man. Hand i jeden z agentów zawiadamiają Osborna, że podczas jego próby dostępu do bazy został uruchomiony wirus, który zniszczył całe oprogramowanie H.A.M.M.E.R.. Norman stwierdza, że to oznacza początek wojny między nim i Tonym Starkiem.

Siedziba Funtime, Inc. Tony rozmawia z Pepper i Marią o tym, że w przeszłości zdarzało się, że niedokształceni ludzie mieli władzę w różnych krajach i często kończyło się to źle, ale tym razem mają do czynienia z Osbornem, który prawdziwym szaleńcem i do tego całkiem sprytnym. Hill przypomina sobie o bazie danych bohaterów, ale Stark stwierdza, że jest tylko jedna jej kopia i nie pozwoli, aby Norman dostał ją w swoje ręce. Niestety, będzie ją musiał wymazać, a obecnie znajduje się ona w jego umyśle, który został usprawniony przez Extremis. Tony zdaje sobie sprawę, że kiedy Norman się zorientuje, wypowie im wojnę, a potem ich wszystkich pozabija.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #8 Invincible Iron Man #8 Invincible Iron Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.