Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #10

X-Force vol. 3 #10

X-Force vol. 3 #10

"Old Ghosts" - part 4

Postacie
Zapowiedź

DEMON BEAR. GHOST RIDER. LEGACY VIRUS. MISTER SINISTER. VANISHER. DOMINO. CAMERON HODGE. THE RIGHT.

Cytat

X-23: "The virus has been destroyed."
Elixir: "She was gonna jump in a vat of molten metal! I saved her!"
Domino: "She doesn't look saved, kid."
Wolverine: "What's with all the burns?"
X-23: "Elixir dropped me. I caught fire when I hit the edge of the tank."
Elixir: "I said I was sorry!"

Streszczenie

Siedem mil od Camp Verde. Ghost Rider mówi Warpathowi, że przeciwnik, z którym przyjdzie im walczyć, nie jest obcy Indianom zamieszkującym te ziemie i wcześniej zmagali się z nim. Ten Demoniczny Niedźwiedź jest silniejszy niż inne, ale wciąż można go pokonać, jeżeli Jim przejdzie rytuał zwany Tańcem Duchów.

Huta w Kitakyushu, Japonia. X-Force uciekają przed ostrzałem przybyłego oddziału The Right. Wolverine każe Vanisherowi teleportować grupę w bezpieczne miejsce, ale ten sam ucieka. Logan obiecuje, że się z nim policzy później. Jeden z The Right znajduje na podłodze fiolkę z wirusem Legacy, ale X-23 ubiega go. Kiedy jednak Laura trzyma probówkę w dłoni, przeciwnik przebija ją ostrzem, a opakowanie pęka i rozlewa się wewnątrz jej rany.

Camp Verde. Warpath i Ghost Rider atakują Niedźwiedzia i tym razem obaj są w stanie go zranić. Przeciwnik wciąż jednak jest duży i silny, więc walka nie jest łatwa. Duch Zemsty wyczuwa, że demon cierpi i znajduje źródło jego bólu – ostrze nasączone czarną magią wbite w jego łeb. Kiedy Ghost Rider unieruchamia Niedźwiedzia łańcuchem, Proudstarowi udaje się dostać do noża i wyciągnąć go. Demon się rozpada i okazuje się, że bohaterowie mieli do czynienia z zaklętymi bóstwami Apaczów. Duchy przemawiają do Warpatha, aby wyjaśnić, co się tu stało i kto za to odpowiada.

Kitakyushu. X-23 zabija żołnierza The Right, który rozbił fiolkę, i mówi Wolverine’owi, że musi zniszczyć wirusa, zanim się rozprzestrzeni. Ludzie Hodge’a chcą ją zabić i zabrać ciało, ale X-Force osłania ją, a Elixir biegnie za nią. Josh dogania Laurę i znajduje ją na brzegu pomostu. Dziewczyna mówi, że chce zniszczyć wirusa, skacząc do kotła z rozgrzanym metalem. Chwilę później robi to, ale Foley zdąża ją złapać. X-23 krzyczy, że w ten sposób ryzykuje życie wszystkich mutantów, i grozi, że odetnie mu rękę, jeżeli jej nie puści. Elixir odpowiada, że ma dosyć patrzenia, jak jego przyjaciele kolejno giną, i zamierza użyć swoich zdolności, aby pomóc czynnikowi gojącemu Laury zniszczyć wirusa. Udaje mu się to, ale jest osłabiony i puszcza X-23. Tymczasem X-Force zdążyli zabić cały oddział The Right i wszystkie klony Marauderów, więc Wolverine chce iść poszukać Laury. W tym momencie dziewczyna wraca z Elixirem. Ma poważnie poparzoną skórę, ale jej czynnik gojący już zaczął leczyć rany. Logan stwierdza, że teraz poszukają Vanishera.

Gdzieś w Górach Skalistych. Wolfsbane biegnie w postaci wilka przez śnieg, kiedy nagle ktoś na nią wpada. Okazuje się, że to Hrimhari, książę wilczego ludu z Asgardu, który mówi, że po długich poszukiwaniach wreszcie ją odnalazł.

Waszyngton. Cameron Hodge donosi Bastionowi, że X-Men zniszczyli próbkę wirusa z Kitakyushu, ale jego ludziom udało się zdobyć te z laboratoriów w Ekwadorze, Nowym Jorku i Perth, a badania trwają. Bastion każe jak najszybciej powielić nową postać wirusa i przekazać ją Leper Queen.

Dom Angela w Kolorado. X-Force wraca z pochwycony Vanisherem, który przeprasza, że uciekł, a Wolverine ostrzega go, żeby więcej tego nie robił. Grupa spotyka Warpatha, który mówi, że Eli Bard wykopał ciała zmarłych z jego plemienia, w tym to jego brata, Johna, i zabrał je.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #10 X-Force vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.