Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Manifest Destiny » Wolverine: Manifest Destiny #3

Wolverine: Manifest Destiny #3

Wolverine: Manifest Destiny #3

"Once Upon A Time In Chinatown"

Postacie
Zapowiedź

50 lat temu Wolverine odwrócił się od mieszkańców Chinatown w San Francisco, kiedy go potrzebowali. Teraz musi zadośćuczynić za to i zjednoczyć wszystkie szkoły kung-fu, aby pokonać brutalnego Black Dragon Tonga, który kontroluje przestępcze podziemie. Dodatkową przeciwnością będzie to, iż Logan wyląduje w policyjnej celi.

Cytat

Wolverine: "Sure, I've taken my licks, master Po. But I've also dealt out my share of punishment along the way. Some might even say I'm the best there is at what I do."
Po: "And what might that be exactly? Getting punched in the face? Having your skin burned off? Bleeding all over creation? You do seem very good at all of those."

Streszczenie

Chinatown w San Francisco, pięćdziesiąt lat temu. Logan, Lin i jej ojciec przemawiają do przedstawicieli różnych klanów, aby przekonać ich do zjednoczenia się przeciwko Black Dragonowi. Jeden po drugim, wszyscy zgadzają się.

Chinatown, teraz. Wolverine próbuje jeszcze raz nakłonić klany do zjednoczenia się przeciwko nowej Black Dragon, tym razem obiecując, że nie popełni tych samych błędów co pięćdziesiąt lat temu. W odpowiedzi zostaje wyrzucony przez okno na ulicę, gdzie czeka na niego mistrz Po i razem uciekają do kanałów przed tłumem gniewnych wojowników.

Kilka godzin później. Logan trenuje pod okiem Po, który jest z niego bardzo niezadowolony i uważa, że jest jeszcze gorszy, niż kiedy go ostatnio widział. Wini za to jego czynnik gojący, ponieważ sprawia on, że Wolverine nie musi się przejmować większością ran i nie zważa na nie. Logan stwierdza, że przez te wszystkie lata zabił wielu ninja, ale to nie robi na Po wielkiego wrażenia. Uważa, że Szwadron Śmierci Black Dragon zabije go, jeżeli nie zacznie myśleć i walczyć jak mężczyzna. Yuen Yee przychodzi w samą porę, aby zobaczyć, jak Wolverine znów obrywa od starca, i mówi, że umówił Logana na spotkanie z ludźmi, których chciał zobaczyć.

Później. Wolverine spotyka się w barze z Linem Sunem i Abem Brownem, którzy zgodzili się z nim porozmawiać tylko dlatego, że Danny Rand ma o nim dobre zdanie, ale nie podoba im się zamieszanie, które powstało po jego powrocie do Chinatown. Logan przyznaje, że kiedyś popełnił błąd, ale teraz zamierza to naprawić, rozprawić się z Black Dragon i potrzebuje pomocy Synów Tygrysa. Lin i Abe mówią, że to nie będzie łatwe, ponieważ nikt nie będzie chciał słuchać Wolverine’a, a poza tym zabicie Lin nie rozwiąże niczego, ponieważ pozostaną triady, które w końcu znajdą sobie nowego szefa. Logan przyznaje, że nie ma jeszcze pomysłu, co zrobi, kiedy wygra, ale wie, że nie uda mu się bez pomocy innych klanów i tylko Synowie Tygrysa przekonają ich do udziału w tej walce. Nagle do baru wpada oddział zabójców uzbrojonych w pistolety i karabiny. Wolverine, Lin i Abe walczą z nimi i ostatecznie wygrywają, ale wtedy do akcji wkracza policja. Brown zabiera Suna, mówiąc mu, że nie mogą być widziani w takiej sytuacji, a Logan zostaje aresztowany.

Posterunek. Logan mówi detektywowi prowadzącemu sprawę, że popełnia błąd, przetrzymując go. Tego jednak interesują informacje na temat wojny gangów w Chinatown i nie zamierza go wypuścić, dopóki czegoś się nie dowie. Wolverine prosi więc o przysługujący mu telefon. Dzwoni do Nightcrawlera i dokładnie opisuje mu, gdzie jest. Chwilę później Kurt teleportuje go na zewnątrz. Nightcrawler mówi, że X-Men współpracują z policją San Francisco, więc na pewno mógł to inaczej załatwić, ale Logan stwierdza, że nie ma na to czasu. Potem dodaje, że dalej musi radzić sobie sam, ponieważ to prywatna sprawa, i odchodzi.

Gdzie indziej, Black Dragon w towarzystwie Szwadronu Śmierci stoi na ulicy i zwraca się do mieszkańców Chinatown, mówiąc, że zdaje sobie sprawę, iż niektórzy jej nienawidzą, i chciałaby, aby te osoby wystąpiły i powiedziały, co o niej sądzą. Nikt nie odważa się tego zrobić, aż w końcu pojawia się Wolverine. Lin ma nadzieję, że cokolwiek teraz usłyszy, lepiej, żeby to było interesujące, ponieważ to będzie ostatnie rzecz, jaką Logan powie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Manifest Destiny #3 Wolverine: Manifest Destiny #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.