Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #31

Wolverine: Origins #31

Wolverine: Origins #31

"Family Business" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po zaskakującym zwrocie akcji z ostatniego numeru Daken już wie, że jest tylko pionkiem, a jego nienawiść do ojca została wyreżyserowana. Teraz Wolverine i Daken - ojciec i syn - łączą siły, by wytropić osobę, która, wg Dakena, nie zna strachu. Ale nie tylko oni go szukają.

Cytat

Wolverine (do Dakena): "Got a plan. Think you're gonna like it. Involves me gettin' shot. A lot."

Streszczenie

Wioska w Halwanie, kilka dni po konfrontacji z Sebastianem Shawem w Panamie [poprzedni numer]. W poszukiwaniu Romulusa Wolverine i Daken postanowili udać się tam, gdzie obecnie trwa konflikt zbrojny. Wczoraj przedstawiciele dwóch walczących ze sobą plemion mieli podpisać rozejm, ale podczas spotkania ktoś na nich napadł i wybił, dlatego teraz obie strony podejrzewają się nawzajem o zdradę i konflikt narasta. Wolverine i Daken natykają się na ulicach wioski na Cybera, który stoi na czele oddziału uzbrojonych dzieci. Logan powstrzymuje syna i obaj słuchają, co Burr ma im do powiedzenia. Ten proponuje im wspólne odszukanie i zabicie Romulusa, ale Wolverine nie wierzy mu, ponieważ Cyber pracował dla niego z własnej woli. Burr tłumaczy jednak, że kiedyś, kiedy był więziony, powiedział o Romulusie Nickowi Fury’emu i dał mu nawet dowód istnienia jego szefa, dlatego ten sprawił, że Tyler Dayspring uwolnił Burra i rzucił na pożarcie zmutowanym owadom. Cyber pyta Dakena, kiedy i gdzie ostatnio widział Romulusa, ale ten nie chce mówić. Burr nalega, żeby połączyć siły i podzielić się wszystkimi informacjami, ale dwaj mutanci decydują, że poradzą sobie sami. Cyber widzi, że ich nie przekona, więc mówi, że będzie jeszcze przez jakiś czas w pobliżu, gdyby zmienili zdanie, i odchodzi.

Wieczorem, poza wioską. Wolverine i Daken w rozmowie zgadzają się, że Cyberowi nie można ufać, ale wciąż potrzebują jego informacji. Logan mówi, że mają haka na Burra: jeżeli ten nie dostanie szybko syntezatora karbonadium, to umrze, a tylko on wie, gdzie jest ukryte to urządzenie. Wolverine dodaje, że ma również plan, jak dobrać się do Cybera, aby móc z nim porozmawiać.

Następnego dnia samochód zbliża się do obozu Cybera. Ten widzi, że pojazd nie zwalnia, więc każe go ostrzelać. Kiedy jest po wszystkim, jego żołnierze idą sprawdzić, kto jest w środku, i znajdują tylko Wolverine’a. Daken tymczasem, korzystając z zamieszania, zaskakuje i chwyta Burra.

Później. Wolverine budzi się i widzi czekającego na niego Dakena oraz związanego Cybera. Mówi więźniowi, że da mu syntezator, jeżeli odpowie na jego pytanie. Jeżeli Burr odmówi współpracy, zginie. Ten się śmieje stwierdza, że było warto, aby zobaczyć wyraz twarzy Logana, który w tym momencie zostaje przebity pazurami przez swojego syna. Daken mówi, że Burr podzielił się z nim swoim planem i ten mu się bardziej podoba.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #31 Wolverine: Origins #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.