Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #9

Hulk vol. 2 #9

Hulk vol. 2 #9

"Jackpot"

Postacie
Zapowiedź

Nieustanna bitka i istne zatrzęsienie zgrabniutkich bohaterek! Czego więcej może chcieć fan komiksu? Może tylko trochę fabuły. A więc kiedy czerwony Hulk będzie tłukł się z każdą bohaterką Marvela, jaka przyszła do głowy Jephowi Loebowi, zielony w tym czasie, w towarzystwie Sentry'ego, Ms. Marvel oraz Moon Knighta, będzie starał się powstrzymać inwazję krwiożerczej armii Wendigo na Las Vegas. Pojawi się też nowe monstrum, tylko jak je nazwać? Wendihulk, a może lepiej Hulkdigo?

Cytat

Moon Kniht: "GAH! What the hell are you doing?!"
Brother Voodoo: "The spell requires the blood of a human touched by mystical energies other than myself."
Moon Knight: "Well, that sure as @#$% is convenient for you."

Streszczenie

Hulk przejmuje inicjatywę i rzuca się w tłum Wendigo. Potworów jest jednak zbyt dużo i już po chwili, mimo pomocy Moon Knighta, zostaje przez nie otoczony i pogryziony.

Ms. Marvel i Sentry skupiają się tymczasem na powstrzymaniu uszkodzonej [w poprzednim numerze - nietendon] wieży przed upadkiem. Gdy wracają na pole bitwy zauważają, że sytuacja pogorszyła się znacznie - Hulk zmienił się w jednego z Wendigo. Bob staje do walki z nim, jednak Zielonemu udaje się go pochwycić. Bohater jest bliski zostania pożartym. Moon Knight nie dowierza oczom widząc, że Carol w tym czasie rozmawia sobie przez komórkę. Moment później jednak bohaterka dołącza do bitwy i tłumaczy kolegom, że wzywała pomoc. Brother Voodoo, do którego dzwoniła, nie daje na siebie długo czekać. Droga z Haiti zajmuje mu kilka sekund. Od razu zabiera się do rzucania zaklęcia. Gdy kończy, znika. W tym samym momencie jego czar zaczyna działać i wszystkie Wendigo zmieniają się w ludzi. Formę człowieka odzyskuje również Banner. Carol jednak rezygnuje z szukania go wśród gromady nagich ciał, kłębiących się po ulicy. Bohaterka odlatuje. Sentry dołącza do niej. Przedtem jednak zamienia jeszcze kila słów ze Spectorem. Mężczyźni odwiedzali swego czasu tego samego psychologa."The Revenge of the Lady Liberators"

Postacie:
* She-Hulk, Valkyrie, Thundra
* Rulk
* Tigra, Spider-Woman, Invisible Woman, Storm, Black Widow, Hellcat

Bohaterki razem naskakują na osłabionego Rulka. Mimo przewagi liczebnej, Czerwony sukcesywnie eliminuje kolejne przeciwniczki - Hellcat, Tigrę i Valkyrie. W pewnym momencie jednak, She-Hulk ma już dość bycia bitą przez Reda i atakuje go z furią, jeszcze bardziej go osłabiając. Ten moment wykorzystuje Invisible Woman, tworząc wokół głowy olbrzyma sferę, w którą następnie Storm upycha piorun. Rulk pada. Thundra nalega, aby ściąć mu głowę. Shulkie chce jednak poczekać, aż Czerwony powróci do ludzkiej postaci, aby przekonać się, kim on jest.

Kobiety spędzają noc czekając na transformację Czerwonego w człowieka. Ta niestety nie następuje. Zamiast tego, wypoczęty Red wyrywa się z łańcuchów, z zaskoczenia powala Storm i Spider-Woman (jedyne bohaterki, które potrafią latać), porywa Thundrę i wzbija się z nią w powietrze. She-Hulk próbuje ich gonić, lecz nie daje rady. Olbrzym ucieka z jej koleżanką w ręce.

Kilka godzin później. Rulk zatrzymuje się i uspokaja Thundrę mówiąc, że gdyby chciał ją zabić, dawno by nie żyła. Zamiast tego chce jej złożyć pewną propozycję. Bohaterka oczywiście odmawia, lecz Czerwony jest pewien, że zmieni zdanie, gdy dowie się, co ma dla niej do zaoferowania w zamian.

Jakiś czas później Thundra dzwoni do She-Hulk, aby powiedzieć, że jest bezpieczna. Kłamie mówiąc, że Rulk porzucił ją bez słowa i odszedł. Shulkie jest pewna, że dopadną go następnym razem. Teraz cieszy się, że przyjaciółka jest cała i zdrowa.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #9 Hulk vol. 2 #9 Hulk vol. 2 #9 Hulk vol. 2 #9 Hulk vol. 2 #9 Hulk vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.