Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #70

Wolverine vol. 3 #70

Wolverine vol. 3 #70

"Old Man Logan" - part 5

Postacie
  • * Logan , Hawkeye
  • * Dwight
    * w retrospekcji: Jubilee i inni X-Men, Mysterio i inni łotrzy
Zapowiedź

W przyszłości rządzonej przez super przestępców stary Logan dożywa swoich dni. Z tego, co wiemy, Wolverine umarł pięćdziesiąt lat wcześniej z resztą superbohaterów. Podczas ostatniej bitwy zaszło coś tak dramatycznego, że pod wpływem tego doświadczenia Logan nie użył pazurów przez pół wieku. Zagadką pozostaje, co się stało.

Cytat

Logan: "All I wanted was to hurt myself. Pay a price for what I'd done... So I waited for a freight train... an' killed Wolverine dead."

Streszczenie

Logan opowiada Hawkeye'owi, co przydarzyło się pięćdziesiąt lat temu. Jubilee odebrała wezwania o pomoc z całego superbohaterskiego światka i spytała Wolverine'a, co robić. Ten zasugerował ucieczkę, jednak w tej samej chwili nastąpił potężny wybuch, a przez dziurę w ścianie wszedł Stryfe wraz z towarzyszącymi mu innymi łotrami i stwierdził, że powinni byli o tym pomyśleć dwadzieścia minut wcześniej. Podczas gdy kolejni superprzestępcy atakowali uczniów, Doctor Octopus przytrzymał Logana, podczas gdy Stryfe wytłumaczył mu plan, który ułożyli wspólnie z innymi villainami. Kanadyjczyk jednak uwolnił się i nie oszczędzając pazurów, przedarł się do klona i ostatecznie skończył jego przemowę. Chwilę później uratował dzieci przed kolejnymi łotrami, nawołując przy tym pozostałych X-Men. Gdy jedna z uratowanych dziewczyn wytłumaczyła, że znikli w tej samej chwili, w której rozpoczął się atak, Wolverine kazał im się ewakuować i pod żadnym pozorem nie oglądać się za siebie. Gdy ostatni uczniowie uciekli, X-Man rozpoczął jatkę.

Walka trwała dobre półtorej godziny, z czego większość Logan spędził walcząc z Bullseyem. Jednak w nim także w końcu zatopił swoje pazury. Gdy ostatkiem sił zabójca spytał przeciwnika, czemu to zrobił, skoro miał być ich przyjacielem, za plecami Wolverine'a pojawił się Mysterio i zdjął iluzję. Gdy Logan zobaczył na miejscu Bullseye'a martwą Jubilee, przeciwnik Spider-Mana wyraził on swoje zdumienie faktem, że myślał on, iż może pokonać armię superłotrów. Podziękował mutantowi w imieniu całej społeczności przestępczej i zniknął, pozostawiając go sam na sam z górą martwych X-Men.

Przez następne kilka dni – lub tygodni – Wolverine wędrował bez celu, myśląc tylko o tym, by zapłacić za to, co zrobił, aż w końcu dotarł do torów kolejowych. Widząc nadjeżdżający pociąg, położył szyję na szynie i pozwolił pociągowi przejechać po nim.

Kończąc opowieść, Logan prosi swojego towarzysza, by nie próbował usprawiedliwiać jego czynu, ale Hawkeye nawet o tym nie myśli. Mutant powtarza, że teraz jest prostym rolnikiem i już nigdy nie skrzywdzi innej osoby.

Następnego dnia Logan i Hawkeye zatrzymują się przed mostem, przy którym młody chłopak w hełmie Ant-Mana – Dwight - każe im uiścić opłatę, grożąc w przeciwnym wypadku nasłaniem na nich swoich "małych przyjaciół". Clint wręcza mu odpowiednią kwotę, a gdy Logan pyta, czy dzieciak mówił poważnie, Barton potwierdza. Nie widzą leżących na dnie koryta ludzkich kości i wraków samochodów.

Gdy dojeżdżają do Doom's Head w Illinois, Hawkeye przeprasza, że zmusił przyjaciela do opowiedzenia swojej historii, ale Logan każe mu się nie przejmować. Obaj nie wiedzą, że podąża za nimi połączony z symbiotem tyranozaur.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #70 Wolverine vol. 3 #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.