Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #505

Uncanny X-Men #505

Uncanny X-Men #505

"Lovelorn" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Colossus kontynuuje swoją podróż, która ma wyciszyć ból po stracie Kitty Pryde. Sprowadza to go do spotkania z kimś ze starego kraju, kto biega w amoku po ulicach San Francisco. Na dodatek antymutancka histeria, wywołana konferencją Simona Traska, wzrasta. Angel z Beastem kontynuują zbieranie Fringe Science Team w Kanadzie, a Storm chce porozmawiać z Emmą, jak królowa z królową.

Cytat

człowiek z tatuażami: "Go ahead. Touch me, bear. All your secrets will be mine then, yes? Everything you have to hide will be written upon my flesh."
Colossus: "And what if I just beat you to death with a barstool?"

Streszczenie

Gabinet pani burmistrz San Francisco. Sadie, Cyclops, Emma Frost i Beast oglądają materiał z Cooperstown wypuszczony przez Simona Traska. Przywódca Humanity Now mówi, że jego rodzina od wielu lat broni ludzi przed mutantami i na pewno w najbliższej przyszłości będzie głośno o jego działaniach. Cyclops stwierdza, że jeżeli San Francisco jest w niebezpieczeństwie, X-Men mogą się przenieść, ale Sadie odmawia. Mówi, że jej zaproszenie mutantów do miasta nie było chwytem pod publiczkę i nie zmieniła zdania: homo superior są tu mile widziani.

Rosyjski bar w dzielnicy Richmond. Człowiek z tatuażami i jego ludzie niemile traktują usługującą im kelnerkę. Siedzący przy barze Colossus nie zwraca na to uwagi. Przypomina sobie, jak wiele lat temu ten sam mężczyzna wyciągnął za pomocą swoich zdolności z jego ojca informacje o tym, że młodzi Rasputinowie są mutantami i zażądał pieniędzy w zamian za zatajenie tego faktu przed radzieckim rządem. Człowiek z tatuażami każe swoim ludziom zaatakować Colossusa, który wydaje mu się podejrzany, ale ten szybko sobie radzi z bandziorami. Następnie zbliża się do ich szefa, który proponuje Peterowi pracę jako jego ochroniarz, biorąc pod uwagę, jak łatwo sobie poradził z dotychczasowymi. Colossus przystaje na propozycję.

Graymalkin Industries. Pixie rozpakowuje swoje rzeczy w pokoju, który dzieli z Armor. Hisako mówi, że coraz więcej X-Men przybywa do miasta i tam znajduje sobie mieszkania, więc najprawdopodobniej młodzi mutanci zostaną przydzieleni do starszych. Megan pyta się, kto jest ich trzecią współlokatorką. W tym momencie do pokoju wchodzi X-23, która właśnie skończyła brać prysznic i rzuca na podłogę ręcznik. Pixie zauważa, że jest on poplamiony krwią. Podnosi go i zanosi Emmie, która właśnie rozważa, czy iść na bardzo interesujące przyjęcie, na które została zaproszona. Megan pokazuje Frost ręcznik, a ta stwierdza, że to nie jest krew Laury, i dziękuje za zwrócenie jej na to uwagi. Emma znajduje Cyclopsa w pokoju dziecinnym. Scott właśnie rozmyśla, że jeżeli Cable i dziewczynka z Cooperstown kiedykolwiek wrócą z przyszłości, może się okazać, że ona będzie już dorosła, więc wszystkie małe ubranka jej się nie przydadzą. Emma pyta się go, co przed nią ukrywa i gdzie ostatnio tak często znikają Wolverine i Angel. Mówi, że mogłaby bez problemu wyciągnąć to z jego umysłu, ale Summers jej nie pozwala. Frost wychodzi niezadowolona.

Bunkier w Yukonie w Kanadzie, w którym ukrywa się Madison Jeffries. Nie jest tu bezpieczny, ponieważ ścigają go maszyny, które sam stworzył. Dociera do laboratorium, gdzie zaczyna uzbrajać bombę. Tam znajdują go Beast, Angel i Doctor Nemesis, którzy mówią, że nie było łatwo go zlokalizować. Jeffries przyznaje, że po ucieczce z Weapon X ukrył się tutaj, aby w spokoju budować maszyny, ale uczynił je zbyt mądrymi. Po pewnym czasie nauczyły się tworzyć kolejne, uznały, że Madison nie jest im już potrzebny, i próbowały go zabić. Warren proponuje mu dołączenie do drużyny naukowców, którą właśnie tworzą. Jeffries zgadza się i proponuje wydostać się z pomieszczenia, które zaraz wyleci w powietrze.

Cerebra. Storm znajduje tam Emmę i pyta się jej, co się z nią dzieje. Frost odpowiada, że Cyclops ma przez nią tajemnice i nie czuje się jak jego równorzędna partnerka w kierowaniu pozostałą populacją mutantów. Ororo stwierdza, że Scott działa w słusznej według niego sprawie i jeżeli Emmie zależy na tym samym, to powinna również działać, nawet niezależnie od niego. Jeżeli oboje zmierzają do tego samego celu, to w końcu ich drogi się spotkają. Jeżeli Frost chce być królową, to powinna zacząć rządzić. Później. Emma jeszcze raz przygląda się ręcznikowi przyniesionemu jej przez Pixie, po czym dzwoni do osoby, która wcześniej wysłała jej zaproszenie i oznajmia, że z niego skorzysta.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #505 Uncanny X-Men #505 Uncanny X-Men #505

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.