Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Flies to a Spider » Wolverine: Flies to a Spider

Wolverine: Flies to a Spider

Wolverine: Flies to a Spider

"Swallowed the Spider"

Postacie
  • * Wolverine
  • * Clancy

    * członkowie gangu "Road Dawgs", inni gangsterzy

    * szeryf i jego zastępcy
Zapowiedź

Wigilia Nowego Roku jak zawsze jest czasem ich zgromadzenia w przydrożnym barze "Rat Trap". Mowa o Road Dawgs - najbardziej szalonym gangu motocyklowym na świecie. Ale dziś w barze siedzi nieznajomy. Ktoś, kto przyszedł szukać kłopotów. Ktoś, kto ma na oku większy cel, niż wsiowych motocyklistów i doskonale wie, jak zwrócić na siebię uwagę. I nim nadejdzie północ, dostanie to, po co przybył - Wolverine'a i jego dzikość.

Cytat

Bandzior na widok zabitych kolegów: "Who the #$%$ are you?"

Logan szykując się do ataku: "Santa"

Streszczenie

Sylwester. W barze "Rat Trap"w małym miasteczku zbiera się motocyklowy gang "Road Dawgs". Reszta klienteli wychodzi lub jest do tego zmuszana przez prowodyra z gangu. Zostaje jedynie pijaczek Clancy, którego, przynajmniej chwilowo, motocykliści postanawiają nie podpalać.

Motocyklista udaje się do stołu bilardowego. Po chwili do prowodyra z gangu podchodzi Logan. Nadziewa jego i broniącego go kolegę na bilardowe kije. Reszta kolegów rzuca się na Wolverine'a. Ten wysuwa pazury i zabija ich. Po chwili siada przy barze. Clancy proponuje mu drinka.

Przebywający akurat w toalecie członek gangu dzwoni do herszta grupy po posiłki.
 
Clancy opowiada Loganowi, iż w mieście wszyscy boją się gangu, włącznie ze stróżami prawa. Przytacza mu też historię, jak "Road Dawg" wciągnęli w zasadzkę konkurencyjny gang. Podczas zasadzki zginęła młoda dziewczyna, siostrzenica Clancy'ego.
 
W tym czasie do baru wchodzą członkowie gangu. Od razu otwierają ogień. Logan zostaje trafiony, nic sobie z tego jednak nie robi i szybko zabija niemal wszystkich napastników. Ostatni, wielki mężczyzna, wbija X-Mana w ścianę baru. Po chwili jednak pada na ziemię z sześcioma dziurami w czaszce.

Gangster ukrywający się w toalecie, widząc co się dzieje, dzwoni do herszta. Ten również wykonuje telefon do swojego szefa, który dostarcza mu narkotyki na sprzedaż. Prosi go o pomoc.
 
Mężczyzna siedzi akurat w biurze szeryfa i płaci mu za zaniechanie wyjaśniania sprawy śmierci dziewczyny. Mężczyźni nie pamiętają nawet jej imienia. Policjanci dostają polecenie zajęcia się Loganem.

 "Rat Trap". Ukrywający się w toalecie bandzior łapie za leżącą na ziemi broń i przystawia ją do głowy Logana. Po chwili ląduje, związany, na krześle na środku baru.

Chwilę później podjeżdża policja. Dwóch zastępców szeryfa ginie zanim nawet wchodzą do baru. Po chwili Logan zabija i szeryfa.


Szef dowiaduje się o niepowodzeniu szeryfa. Zbiera wszystkich swoich ludzi i jedzie do miasteczka. Cała ciężko uzbrojona zbieranina gangsterów ustawia się pod barem. W tym momencie Logan detonuje umieszczone wokół baru ładunki wybuchowe.
 
Szef gangsterów, rzucony siłą wybuchu, ląduje w barze. Logan pokazuje mu, dlaczego ich wszystkich zabił - trzyma w ręku gazetę ze zdjęciem zamordowanej dziewczynki. Dodaje, że nazywała się Ruthie Jordan. Gangster umiera. Po chwili Logan rusza w dalszą drogę.

Autor: redevil

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.