Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #9

Cable vol. 2 #9

Cable vol. 2 #9

"Waiting for the end of the world" Part 3

Postacie
Zapowiedź

Czy zniszczyłbyś świat, jeśli tylko to mogłoby go ocalić? Nie, nie ten świat - jego mroczną, pokręconą wersję, która nie powinna istnieć. I przestanie istnieć, jeśli Ci się powiedzie. Przed takim wyborem stanął Lucas Bishop i decyzję podjął od razu. W końcu został złapany przez X-Force, ale to część planu. I kiedy Cyclops myśli, że usunął jedyne zagrożenie dla dziecka, którym opiekuje się Cable, nie może mylić się bardziej, bo tak naprawdę pogorszył tylko sprawę.

Streszczenie

Przyszłość. New Liberty. Nathan przygląda się uwięzionej przez hybrydy ludzi i karaluchów żonie. Przypominają mu się pierwsze dni po przybyciu do New Liberty, gdy Hope ciągle go strofowała. To dało początek ich związkowi. Cable postanawia uwolnić kobietę i resztę mieszkańców. Szybko opracowuje plan. Jego podstawowe zasady tłumaczy dziewczynce - jej szkolenie właśnie się zaczęło.

San Francisco. Teraźniejszość. Cyclops dowiaduje się od Lucasa, co ten uczynił. Dzięki skradzionym bombom atomowym zniszczył Australię. Skradziona broń armii USA zniszczyła zasoby wody pitnej w Europie. Południowa Ameryka padła w czasie niemożliwego do opanowania pożaru wywołanym nowym rodzajem napalmu. Afrykę i Azję pokonała kombinacja broni biologicznej i toksycznych chemikaliów. Dzięki tym zabiegom świat Cable'a skurczył się i łatwiej będzie go znaleźć. Ponadto Bishop nie przejmuje się ofiarami, ciągle wierzy, że ta przyszłość nie nadejdzie, gdy zabije dziecko.

New Liberty. Cable każe dziewczynce schować się i atakuje wroga. Hybrydy nie giną jednak od strzałów, tracąc nawet członki ciała. Mimo to Nathan przedziera się do więźniów i zabiera Hope. Idzie z nią pod swój dom, gdzie czeka już na niego dziewczynka. Po chwili cała rodzina zostaje otoczona przez hybrydy. Wtedy jednak dziecko naciska detonator i wybuchają ładunki rozmieszczone wokół domu, zabijając napastników.

Dolina Śmierci, Kalifornia. X-Force dotarł do doliny. Logan zastanawia się, dlaczego Bishop wskazał lokację oddaloną o kilka godzin od San Francisco. Beast uspokaja go, zapewniając, iż nie pozostali bezbronni. Logan otwiera znaleziony laptop. Na nagraniu Lucas mówi, iż robi to wszystko z miłości do X-Men.

San Francisco. Cyclops chce wiedzieć, co Bishop zaplanował dla Ameryki Północnej. Ten odpowiada mu, że dowie się za około pół minuty. Hank pracuje przy znalezionej bionicznej ręce Lucasa. Nagle coś w urządzeniu aktywuje się i po chwili Henry pada nieprzytomny.

Cable wciela w życie resztę planu - chce wywabić żołnierzy poza New Liberty.

San Francisco. Uruchomiony przez włączenie laptopa mechanizm w ręku Bishopa wypuścił wirus z nanitami. X-Men padli dzięki, czemu Bish może zdobyć to, po co przybył do kwatery - siódmą broń, która ma zniszczyć Amerykę Północną.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #9 Cable vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.