Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #99

Ultimate X-Men #99

Ultimate X-Men #99

"Ultimatum" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Kiedy X-Men są zajęci walką z Magneto, grupa ludzi kradnie technologię Sentineli i atakuje szkołę Xaviera. Studentów przed śmiercią mogą uratować tylko członkowie programu Weapon X.

Cytat

William Stryker: "I wasn't sure at first, but you proved it. We're martyrs, and you... You deserve to be hated and feared. You're a killer, forever and ever. Amen."

Streszczenie

Szkoła profesora Xaviera w Westchester. Matthew, jeden z bliźniaków tworzących Syndicate’a, nie żyje, a drugi, Luke, pyta stojących nad nim ludzi ubranych w pancerze Sentineli, dlaczego to zrobili. Stryker, dowiedziawszy się, że mutant jest telepatą, każe przeczytać mu swoje myśli. Pyta, czy ktoś może przywrócić do życia jego rodzinę, ale Syndicate odpowiada, że nie. Luke przypomina Strykerowi, że mutanci, tak jak ludzie, są dziećmi Bożymi i nie powinien ich mordować. Chwilę później umiera, a towarzysze Williama przypominają mu, że on i jemu podobni muszą zostać ukarani za swoje grzechy.

Siedziba Departamentu H. Rogue próbuje zmusić Sabretootha, aby wyjawił jej plany Magneto. Na nim jednak nie robią wrażenia rany zadane mu pazurami i mówi, że dziewczyna sama może wyciągnąć potrzebne informacje z jego umysłu. Rogue próbuje, ale boi się zagubić we wspomnieniach mordercy. Idzie do pokoju obok, gdzie Vindicator próbuje zmusić do współpracy Juggernauta. Cain mówi Rogue, że on jest tylko zwykłym żołnierzem i nie jest wtajemniczany w istotne rzeczy. Nagle do obecnych dociera telepatyczne wezwanie od Psylocke, która prosi o pomoc w walce z oddziałem wybijającym studentów w szkole Xaviera. Rogue decyduje się ruszyć z odsieczą mimo protestów Vindicatora, że Magneto jest istotniejszy.

Westchester. Firestar próbuje wypalić ranę Toada, jednocześnie bojąc się, że to na nic się nie zda, ponieważ i tak zginą. Mutant przekonuje Liz, aby nie poddawała się bez walki. Firestar atakuje Sentineli, ale szybko razem z Toadem zostają unieszkodliwieni. Ludzie chcą ich dobić, ale wtedy pojawiają się Rogue, Vindicator, Sabretooth i Juggernaut, którzy szybko pokonują przeciwników. Toad dziwi się, widząc, kto przyszedł im na pomoc, ale Rogue wyjaśnia, że oni są z nią. Sabretooth wyczuwa, że reszta Sentineli nadchodzi, więc Rogue pożycza od Liz jej moce i każe jej uciekać z Toadem. Rozpoczyna się kolejne starcie, podczas którego Stryker przekonuje się, że postępuje właściwie. Nagle Sabretooth rzuca się na niego, ale William w porę strzela ze swojej broni i posyła mutanta przez ścianę. Ten po chwili wstaje, teraz już naprawdę wściekły, ale przed powrotem do walki powstrzymuje go Multiple Man, który mówi, że Magneto zamierza zabić wszystkich mutantów, którzy nie chcą się z nim sprzymierzyć, ale tutaj ludzie wykonują robotę za nich. Sabretooth przez chwilę się zastanawia, czy nie powinien pomóc Rogue, ale uznaje, że to ta walka już dobiega końca, i odchodzi z Madroxem.

Tymczasem Vindicator rozpoznaje Strykera i pyta go, co tu robi, skoro zawsze uważał swojego ojca za rasistę i nie zgadzał się z nim. Proponuje, aby wrócił do domu, ale William mówi, że nie ma już dokąd wracać, i niszczy pancerz Wraitha. Juggernaut walczy z kolejnymi Sentinelami, ale w końcu jeden z nich trafia go strzałką z trucizną. Czując, że umiera, prosi Rogue, aby przejęła jego moc. Dziewczyna, mają teraz zdolności Caina i Liz, zabija kolejnych napastników, aż w końcu zostaje tylko Stryker. Rogue dotyka go, chcąc wiedzieć, dlaczego zaatakował szkołę, i dowiaduje się o śmierci jego rodziny. Rogue pyta go, czy była warto się mścić, na co Stryker odpowiada, że tak: na początku nie był pewny, jacy są mutanci, ale teraz, patrząc na jego zabitych towarzyszy, wie, że Rogue, jak i pozostali, są mordercami i zasługują na to, aby się ich bać i ich nienawidzić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men #99 Ultimate X-Men #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.