Avalon » Serie komiksowe » Incognito » Incognito #1

Incognito #1

Postacie
Zapowiedź

Wyobraź sobie, że jesteś byłym super-złoczyńcą, który trafił do Programu Ochrony Świadków. Tęsknisz za czasami, w których zasady zwykłych ludzi ciebie nie dotyczyły. Czy potrafiłbyś wytrzymać codzienne trudy zwykłego życia? A jeżeli nie, to co byś zrobił?

Cytat

Kelvin: "Look at this bullshit. Zack Overkill, along with his twin brother Xander, was responsible for over two hundred acts of domestic terror... That we know of."
Zack: "Y'know... You say terror, I say crime."
Kelvin: "You call blowing up buildings and killing innocent civilians crime, not terror?"
Zack: "When it's for money, yeah. Terror implies an ideology."

Streszczenie

Ulice Springdale nocą. Zack Andersen ratuje kobietę przed bandą napastników. Kiedy jest po wszystkim, ona dziękuje mu, a on odpowiada, że najlepszy sposób, aby się mu odwdzięczyć, to zapomnieć, że go widziała. Zack zdaje sobie, że cała akcja była pomyłką, ale przyznaje, że od dawna nie czuł się tak dobrze. Ale jak to się zaczęło?

Na początku historii jest kobieta o imieniu Amanda. Ładna, pracująca w dziale księgowości w tej samej firmie, w której Zack jest archiwistą. Ale uroda niekoniecznie była tym, co zwróciło jego uwagę, a raczej to, że Amanda nie zwracała uwagi na niego. Jakiś czas później, podczas przyjęcia bożonarodzeniowego Andersen przypadkiem zauważa, jak pijana kobieta i inny pracownik, który na imprezie był w przebraniu Mikołaja, zaczęli się do siebie przymilać w schowku. W końcu mężczyzna idzie po kolejne drinki, ale traci przytomność w toalecie. Korzystając z okazji, Zack przebiera się w jego strój, idzie do Amandy i kocha się z nią, kiedy ona myśli, że ma do czynienia z kimś innym. Później, Zack przyznaje, że pierwszy raz od kilku lat czuje, że żyje.

Dwa miesiące później, Zack poznaje swojego nowego opiekuna, Kelvina, który zastępuje dotychczasowego o nazwisku Carnicki, przechodzącego na emeryturę. Tu konieczne są wyjaśnienia: nasz bohater naprawdę nazywa się Zack Overkill i niegdyś, wraz ze swym bratem bliźniakiem Xanderem, był super-przestępcą pracującym dla złoczyńcy o pseudonimie Black Death i jego organizacji. Obecnie znajduje się w programie ochrony świadków oraz podlega rehabilitacji, aby przystosować się do normalnego życia. Jednym z jej elementów jest zażywanie leków, które neutralizują jego nadludzkie zdolności. Zack nie jest z tego powodu szczęśliwy, ale Kelvin, który od początku nie lubi Andersena, przypomina mu, że kiedy profesor Zeppelin założył ten program, nie był tak delikatny i po prostu kazał wycinać odpowiednie części z mózgów "pacjentów". Później, Carnicki mówi Zackowi, że przez trzy lata nie przyzwyczaił się do normalnego życia, nie ma przyjaciół, dziewczyny i powinien coś z tym zrobić, albo Kelvin z pewnością usunie go z programu.

Kilka dni później Zack widzi w telewizji doniesienia o rzekomym tornado, które nawiedziło śródmieście i dokonało znaczących zniszczeń. Wie jednak, że to przykrywka będąca jednym ze starych pomysłów profesora Zeppelina – kontrolowanie mediów przez jego organizację, S.O.S. [Special Operations Service]. Będąc pewnym, że zamiast naturalnego kataklizmu doszło tam do walki super-bohaterów i złoczyńców, Andersen przypomina sobie czasy, w których to on był w centrum takich wydarzeń i jeszcze bardziej brakuje mu dawnego życia. Zack zaczyna brać narkotyki, a dzięki swojemu dilerowi poznaje sposoby, aby zatrzeć ich ślad podczas badań tak, że Kelvin i jego ludzie o niczym się nie dowiadują. Będąc wciąż na haju Andersen jakoś wytrzymuje życie szarego człowieka. Któregoś dnia wychodząc z pracy śmieje się do siebie i przechodzi obok Amandy, która rozmawia przez telefon. Myśląc, że Zack coś usłyszał i się z niej śmieje, wścieka się i mówi, że obserwowała go w pracy i wie, że wydaje mu się, że jest lepszy od wszystkich innych, ale w rzeczywistości jest zwykłym frajerem. Amanda odjeżdża, a zdenerwowany Zack otwiera drzwi swojego samochodu, ale przypadkiem je wyrywa. Początkowo jest zdziwiony, ale potem orientuje się, że narkotyki, które zaczął brać, w jakiś sposób zneutralizowały działanie branych przez niego leków, co zaowocowało powrotem jego zdolności. Dodatkowo zauważa, że jest silniejszy niż kiedykolwiek. Przypomina sobie, że doktor Lester, który dał moce jemu i Xanderowi, specjalnie wybrał do eksperymentu bliźniaków, ponieważ natura procesu powodowała, że czasami jeden z nich był silniejszy od drugiego. Zack rozumie, że teraz posiada na stałe część mocy Xandera, która nie została utracona wraz z jego śmiercią. Wraca do domu, zakłada kostium i zaczyna skakać po dachach, w końcu znajdując kobietę potrzebującą pomocy [początek numeru]. Dochodzi do wniosku, że kiedy przespał się z Amandą i myślał, że nareszcie żyje, mylił się – dopiero teraz naprawdę się tak czuje.

Gdzie indziej, w tajnym laboratorium doktora Lestera, włącza się alarm sygnalizujący aktywność jednego z braci Overkillów. Naukowiec zastanawia się, gdzie Zack podziewał się przez ten cały czas.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Incognito #1 Incognito #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.