Avalon » Serie komiksowe » Ender's Game: Battle School » Ender's Game: Battle School #1

Ender's Game: Battle School #1

Postacie
Zapowiedź

Nadchodzi wojna. Ci sami obcy, którzy już raz o mało nie zniszczyli Ziemi, wracają. Tym razem nie bedziemy bezczynnie czekać. Międzynarodowa Flota zbiera najbystrzejsze umysły, by wyszkolić je do nadchodzącej walki. Ośmioletni Ender Wiggin to ich najnowszy i najlepiej rokujący nabytek. Czy przetrwa szkolenie w Szkole Bojowej i grę, do której zostanie zmuszony?

Cytat

Val: "Where's mum and dad? I'm too sick to go to school today."
Peter: "Another oral exam, huh?"
Val: "Shut up, Peter."
Peter: "You should relax and enjoy it. It could be worse. It could be an a--"

Streszczenie

Lekarz i pielęgniarka odłączają implant przypięty do karku sześciolatka. Niestety, dostaje ataku i tylko szybka reakcja personelu ratuje życie Andrew Wigginowi. Mało brakowało, a z implantem odłączyliby mu mózg.

Ender wraca do klasy. Nauczycielka jest trochę zaniepokojona jego wyglądem, ale chłopiec ją uspokaja. Inne dzieci zauważają, że zamiast implantu Ender ma plaster. Wiedzą, co to oznacza. Na pulpit Endera ktoś wysyła jedno słowo: "Trzeci".

Po zajęciach wracającego do domu Endera zaczepia chłopiec z klasy, Stilson. Teraz, kiedy implant nie rejestruje wszystkiego, co widzi Wiggin, ma zamiar dać mu nieźle popalić za to, że jest Trzecim. Wraz z kolegami atakuje Andrew. Chłopiec ma nadzieję, że agresja zniknie, gdy zwróci uwagę na dysproporcję sił, kiedy jednak pogarda w oczach Stilsona nie znika, Ender wie, że nie ma wyboru. Atakuje. Po pierwszym nokautującym napastnika ciosie upewnia się, że reszta chłopców nie uciekła, po czym zaczyna masakrować półprzytomnego Stilsona. Ma to być nauczką, co Ender zrobi z tymi, którzy mu zagrażają.

Andrew odchodzi i znajdując się już poza zasięgiem wzroku innych dzieci puszczają mu nerwy. Zaczyna płakać wyrzucając sobie, że jest taki sam, jak Peter.

W domu Valentine próbuje pocieszyć młodszego brata po zdjęciu implantu. Najstarszy z rodzeństwa, Peter, z trudem jednak ukrywa zadowolenie. Wprawdzie teraz Ender też został odrzucony, ale i tak był w programie o 2 lata dłużej od siostry i o rok dłużej od Petera. Teraz, wykorzystując, że rodziców nie ma w domu, Peter pokaże mu, co sądzi o tych, którzy uważają się za lepszych od niego. Pobawią się w Formidów i astronautów. Ender będzie Robalem.

Chłopiec zakłada maskę i kiedy tylko ta zaczyna ograniczać jego pole widzenia, Peter atakuje. Ender upada i tłucze szklany stolik. Dla Petera to za mało i ma zamiar nadal znęcać się nad młodszym bratem, grożąc mu nawet śmiercią. Z pomocą przychodzi Val, której argumenty skłaniają Petera to zaprzestania "zabawy". Na dziś.

Wieczorem, Andrew leży w swoim łóżku. Do ich wspólnego pokoju przychodzi Peter i sądząc, że brat śpi, szepcze mu do ucha przeprosiny.

Nazajutrz rodzinną rozmowę przy śniadaniu przerwa dzwonek do drzwi. Rodzice idą otworzyć, podczas gdy Peter naśmiewa się, że to policja przyszła zamknąć Endera za incydent ze Stilsonem. Zanim argument zdąża się przerodzić w kłótnię, Andrew jest proszony do salonu na pogawędkę na osobności z gościem, który przedstawia się jako pułkownik Graff i nosi mundur Międzynarodowej Floty.

Oficer pyta, dlaczego Ender bił Stilsona nawet po tym, kiedy go pokonał. Chłopiec tłumaczy, że też mu się to nie podobało, ale musiał wygrać nie tylko to starcie, ale też wszystkie następne. Graff przyjmuje to wyjaśnienie do wiadomości i informuje Endera, że przeszedł ostatni test. Poleci do Szkoły Bojowej. Jeśli zechce.

Na przechadzce w parku Graff wyjaśnia chłopcu zasady: żadnych odwiedzin, żadnych listów, żadnych wakacji. Przez 10 lat. Pierwsza przepustka po 12. roku życia. W tym czasie jego rodzina nauczy się żyć bez niego. I będzie im wszystkim - może poza Valentine - z tym lepiej. Andrew rozważa propozycję. Pułkownik wyznaje, że gdyby miał kierować się szczęściem osobistym, powinien zostać w domu. On jednak, ze względu na dobro ludzkości, musi prosić go o podjęcie innej decyzji, bo inaczej trzecia inwazja Formidów może zakończyć się klęską. Chłopiec przyznaje, że się boi, ale podejmie naukę.

Graff zabiera go z rodzinnego domu, nie zostawiając zbyt dużo czasu na pożegnania, w trakcie których chłopiec mógłby się rozmyślić. Udają się do portu. Ich prom kosmiczny już czeka.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ender's Game: Battle School #1 Ender's Game: Battle School #1 Ender's Game: Battle School #1 Ender's Game: Battle School #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.