Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #267

Daredevil #267

Daredevil #267

"Cremains"

Postacie
Streszczenie

Daredevil stoi w płaszczu na dachu kościoła, z którego przygląda się miastu. Jego myśli przepełnione są żalem ostatnich wydarzeń. Utraty Karen, kliniki prawniczej, mieszkania i wszystkiego, co nadawało sens jego życiu. Teraz wypełnia go tylko chęć zemsty na Kingpinie, Typhoid i każdym, kto przyczynił się do jego tragedii. Śmiałek udaje się do kościoła, gdzie spotyka siostrę Maggie z grupką dzieci. Zakonnica odsyła go do konfesjonału, gdzie czeka już na niego ksiądz. Devil spowiada się ze zdrady i nadmiernego używania argumentu siły w wymierzaniu sprawiedliwości. Mówi również o żądzy zemsty, która go przepełnia. Nie zważa na słowa księdza, który radzi mu kontrolować swój gniew i wybiega z konfesjonału mówiąc, że nie jest w stanie i nie zasługuje na przebaczenie.

W jednej z alejek HK, młody chłopiec (Lance) w masce gazowej jest zaczepiany przez rówieśników, do czasu pojawienia się Daredevila, na widok którego chuligani uciekają. Lance zabiera Śmiałka do swojej kryjówki, wypełnionej bronią, dynamitem i amunicją. Chłopak domyśla się, że Daredevil przyszedł tutaj po jego ojca, Bulleta, który w jego mniemaniu walczy z przestępcami. Murdock przyglądając się pracującemu przy broni i drucie kolczastym chłopcu decyduje się odpuścić zemstę na jego ojcu. Jest jednak za późno, gdyż wściekły Bullet wpada do pomieszczenia, rzucając się na Daredevila. Ich walkę przerywa Lance, strzelając w powietrze. Chłopak tłumaczy ojcu, że Śmiałek uratował go przed pobiciem. Bullet tłumaczy Devilowi, że jego ostatni atak podczas marszu [patrz Daredevil #259], to nic osobistego. Po prostu został wynajęty i gdyby nie był to on, na pewno znaleźliby kogoś innego. Daredevil odchodzi mówiąc, że Bullet to tylko mały element większego obrazka.

W ruinach swojego domu Matt pali swoją przeszłość: ciuchy Karen, książki prawnicze, wszystko to, w co wierzył. Spotkanemu mężczyźnie pozwala zabrać telewizor pod warunkiem, że gdy wszystko już spłonie, rozrzuci jego prochy na ulicach Hell' Kitchen.

Wkrótce po tym, Murdock kupuje bilet za trzydzieści dolarów w jedną stronę. Jadąc pociągiem, dowiaduje się od pasażerów, że za oknem znajduje się płonący wrak rządowego samolotu. Murdock wyskakuje z pociągu i ratuje jedynego pasażera samolotu tuż przed eksplozją wraku.

Po ocknięciu się, mężczyzna biegnie do tlących się pozostałości i wyciąga z nich dwie torby. Mówi Mattowi, że to jego jedzenie, radio i kilka osobistych drobiazgów. Śmiałek wyczuwa jednak, że w torbach znajduje się broń i kokaina.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #267

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.