Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #264

Daredevil #264

Daredevil #264

"Baby Boom"

Postacie
Streszczenie

The Owl chce wynająć grupę przestępców nazywającą się "Bombers" w celu dorobienia się kilku milionów na przechwyceniu szlaku transportowego kokainy. Plan zakłada podmienienie brązowych toreb na zakupy, w których Kanibale dokonują przekazywania narkotyków, na torby uzbrojone w ładunek wybuchowy produkcji Bombersów. Ci zachowują się jednak niepoważnie i żartują z przestarzałego wizerunku Owla. Leland stara się panować nad swoją złością i wyskakuje z helikoptera, szybując wprost do swojej kryjówki. Bombers, widząc jego wyczyn, nabierają szacunku. Owl przegląda plany sztucznych skrzydeł, które chciałby zespolić ze swoimi kośćmi, co dałoby mu naturalną zdolność lotu, nie tylko szybowania. Aby jednak tego dokonać, potrzebuje dużych nakładów pieniężnych.

Gdzieś na Manhattanie, bezdomny mężczyzna spaceruje z dzieckiem na ręku. Okazuje się, że dziecko nie jest jego, ale znalazł je porzucone na ulicy, co dało mu nadzieję na lepsze życie. Obok niego stoi śmietnik, do którego jeden z Kanibali wrzuca papierową torbę z narkotykami. Chwilę później torba zostaje podmieniona przez jednego z Bombersów. Odnajduje ją bezdomny i postanawia schować w niej dziecko. Jeden z Kanibali, biegnąc, wyrywa torbę bezdomnemu, nie wiedząc, że nie ma w niej narkotyku.

Daredevil patrolujący swoją dzielnicę słyszy wybuchającą bombę. Dopada jednego z Kanibali, któremu eksplodowała paczka. Dowiaduje się od niego, że ktoś sabotuje ich kanał przerzutowy, możliwe, że odpowiedzialni są za to Bloodsi. Śmiałek słyszy szarpaninę kilka metrów dalej i udaje się, aby to sprawdzić. To bezdomny próbuje zabrać papierową torbę starszej kobiecie. Mówi Daredevilowi, że ktoś go okradł i próbuje teraz tylko odnaleźć swoją torbę. Śmiałek słysząc jego bicie serca wie, że ten mówi prawdę. Zastanawia go tylko dziwny zapach jakiegoś proszku, ale nie jest pewny, czy to kokaina.

Gdzieś w kryjówce jednego z Kanibali dziecko siedzi spokojnie w papierowej torbie, z której wyrzuca paczki z proszkiem. Właściciel torby głośno słucha muzyki płynącej z jego słuchawek.

Daredevil podąża śladem kolejnych wybuchów i za każdym razem natrafia na tajemniczego bezdomnego. Od jednego z zatrzymanych Kanibali dowiaduje się, że ktokolwiek miesza im szyki, chce się z nimi spotkać na dachu na rogu dziesiątej ulicy, aby ustalić warunki ugody.

W umówionym miejscu Kanibale spotykają się z Bombersami. Ci drudzy chcą pięciu milionów za skradzioną kokainę. Spotkanie przerywa Daredevil, nokautując wszystkich zebranych. Wtedy zjawia się Owl. Rozpoczyna się walka miedzy nim a Daredevilem. Leland w celu odwrócenia uwagi Śmiałka rzuca w siedzącego nieopodal znanego bezdomnego swoją bransoletę z pazurami. Daredevil skupia się na uratowaniu mężczyzny, a wtedy Owl ucieka. DD chwyta szefa Bombersów, Einsteina, mówiąc mu, że rozbroją wszystkie bomby. Z pomocą swojego radaru Matt lokalizuje każdą z toreb-bomb, a Einstein kolejno je rozbraja. W końcu Murdock trafia na torbę, z której dochodzi go dźwięk bijącego ludzkiego serca. Znajduje zaginionego malca.

Zapłakany bezdomny rozpacza nad swoim losem i straconym dzieckiem. Wtedy zjawia się Daredevil, który podaje mu malca całego i zdrowego. Matt czuje, że dziecko trafiło we właściwe ręce, ale uprzedza, że będzie miał na nich oko i powiadomi odpowiednie władze.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #264

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.