Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #5

New Warriors #5

New Warriors #5

"The Man Who Stole Tomorrow"

Postacie
Cytat

Nova: "No killin' the Thrash-Man, especially after he cracked the first joke of his life!"

Streszczenie

Północna Afryka. Rakieta kosmiczna wystrzeliwana przez Francuzów zostaje zniszczona przez osobnika nazywającego się Star Thiefem, który ostrzega, że tak samo zakończą się inne próby badania kosmosu.

Budynek Ambrose'a, następnego dnia. Dwayne i Chord przeglądają zapisy z sesji treningowej New Warriors i oceniają silne i słabe strony poszczególnych członków drużyny. Marvel Boy przynosi Thrasherowi kasetę z nagranym reportażem z ataku Star Thiefa na startującą rakietę i mówi, że chciałby, aby New Warriors się tym zajęli. Dwayne uważa, że to bardziej sprawa dla Avengers lub Fantastycznej Czwórki, ale daje się przekonać.

Następnego dnia, Uniwersytet Empire State. Nita zostaje poproszona o pomoc przez jedną z jej wykładowców, której mąż jest pracownikiem Stane International i dowiedział się, że jego firma planuje wyrzucić duże ilości chemicznych odpadów w kosmos i uważa, że trzeba ich powstrzymać. Namorita obiecuje pomóc.

Springdale. Justin i Robbie odprowadzają Maddie na pociąg. Rodzice chłopaka wciąż nie zgadzają się co do wyjazdu kobiety do Brazylii z Projektem Ziemia i nie rozstają się w zgodzie. Robbie spóźnia się na swój pociąg, więc zmienia się w Speedballa i rusza do Nowego Jorku.

Budynek Ambrose'a. Night Thrasher i Marvel Boy mówią pozostałym o Star Thiefie. Firestar sprawdza plan startów w NASA, ale w najbliższym czasie nie ma żadnego. Namorita wie, kto niedługo będzie chciał wysłać rakietę w kosmos, ale celem New Warriors powinno być jej powstrzymanie.

Siedziba Klubu Hellfire. White Queen dowiaduje się o włamaniu do systemów organizacji przez kogoś, kto poszukiwał informacji o Angelice Jones. Gdzie indziej, tajemnicza kobieta jest gotowa wyruszyć na wykopaliska do Kairu, ale najpierw musi zdobyć sprzęt, bez którego jej plan się nie powiedzie.

Trzy dni później. New Warriors docierają na Filipiny, gdzie znajduje się centrum lotów kosmicznych Stane’a. Pojawia się tam również Star Thief, za którym ruszają Marvel Boy, Nova, Namorita i Firestar. Próbują go przekonać, że rakieta zawiera niebezpieczne substancje i nie może jej zniszczyć, ale Star Thief nie słucha i zestrzeliwuje Vance’a, którego upadek łagodzi Speedball. Przed nimi i Thrasherem pojawia się oddział mandroidów. Ciosy Novy i Namority niewiele zdają się przeciwko Star Thiefowi i dopiero Firestar jest w stanie go zranić emitowanymi przez siebie mikrofalami. Reszta New Warriors na ziemi pokonuje mandroidy, ale kiedy pojawiają się posiłki, Nova rusza im na pomoc. Firestar i Namorita ścigają Star Thiefa do wnętrza rakiety, a Marvel Boy rusza im na pomoc. Mandroidom towarzyszy Robert Hanklin, który każe im zaatakować New Warriors, po czym łączy się z centrum dowodzenia i poleca wystrzelić rakietę. Wewnątrz niej, trójka New Warriors i Star Thief znajdują toksyczne odpady, które ten ostatni postanawia zniszczyć. Nie zdąża jednak tego zrobić, ponieważ rakieta startuje. Night Thrasher chwyta Hanklina i krzyczy, że jego przyjaciele zginą przy wyrzucaniu odpadów w przestrzeń kosmiczną, ale ten odpowiada, że to się nie stanie, ponieważ pojazd zmierza na Księżyc.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.