Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #4

New Warriors #4

New Warriors #4

"Genetech Potential"

Postacie
Cytat

Firestar: "Nita... What happened to Coronary?"
Namorita: "He made a complete glass of himself."

Streszczenie

Placówka Genetechu w Sayville. Night Thrasher, Nova, Namorita, Firestar i Marvel Boy włamują się do budynku. Wewnątrz okazuje się, że plany, które zdobyli, są nieaktualne i podejrzewają, że weszli w pułapkę. Nagle Marvel Boy doznaje silnego bólu głowy, Nova zostaje pochwycony za gardło przez czyjś pejcz, czarna substancja ogarnia Night Thrashera i sprawia, że znów musi przeżyć morderstwo rodziców, Firestar zastyga w bezruchu, a Namorita zostaje pokonana przez szybko poruszającego się przeciwnika, który rani ją zatrutymi ostrzami.

Tymczasem Speedball dociera do magazynu na Manhattanie, gdzie spotyka Tai. Kobieta mówi mu, że pozostali New Warriors wyruszyli na misję ponad godzinę temu i daje mu urządzenie, które pozwoli mu zlokalizować partnerów.

Sayville. New Warriors budzą się w klatce, a przed nimi stoją Walter Rosen i Harmon Furmintz. Ten drugi opowiada, że podczas drugiej wojny światowej był jednym z, jak się później okazało, kandydatów na Kapitana Amerykę, ale pomimo jego geniuszu naukowego, został odrzucony z powodu jego hemofilii. Postanowił więc zacząć tworzyć super-ludzi i po to założył Genetech. Przedstawia New Warriors pierwszą wyprodukowaną przez nich grupę, która wcześniej ich pokonała – Psionex w składzie: Coronary, Pretty Persuasions, Mathemanic, Asylum i Impulse.

Speedball dociera do laboratorium Genetechu, dostaje się do środka i poruszając się w szybach wentylacyjnych odnajduje New Warriors. Zauważa generatory zasilające klatkę i niszczy je, dzięki czemu schwytani bohaterowie uwalniają się. Furmintz mówi, że policja czeka już na zewnątrz, a New Warriors przecież wtargnęli na teren prywatny. Night Thrasher nie przejmuje się tym i daje sygnał do ataku, nokautując Mathemanica. Coronary kieruje dłonie strzelającej do niego Firestar w kierunku sufitu, wypalając w nim dziurę. Namorita wynosi go przez nią, ale nagle przeciwnik sprawia, że zaczyna boleć ją brzuch. Nita upuszcza Coronary’ego, którego kruche ciało rozbija się na ziemi. Asylum wciąga do swojego wnętrza Marvel Boya i przywołuje u niego wspomnienia nienawiści ze strony jego ojca. Strzały Firestar nic nie dają, więc Nova uderza kobietę w jej maskę, która spada, a sama Asylum rozpływa się. Pretty Persuasions chce ich zaatakować swoim pejczem, ale Marvel Boy, który zdążył dojść do siebie, owija ją nim. Pomimo swojej szybkości, Impulse nie jest w stanie sobie poradzić ze znacznie lepiej wyszkolonych Night Thrasherem i szybko zostaje przez niego pokonany. Furmintz łapie za rękę wciąż okładającego powalonego przeciwnika Dwayne’a, więc ten zwraca się przeciwko starcowi. Kiedy wysuwa z rękawicy ostrze, Nova rzuca Thrashera o ścianę, każąc mu się uspokoić. Powracająca Namorita mówi o policji i reporterach, którzy się zebrali na zewnątrz, więc New Warriors postanawiają uciekać. Dwayne nie jest pewien, czy powinni zostawić Genetech w spokoju, ale Rosen obiecuje, że korporacja będzie starała się bardziej uważać w dalszych próbach tworzenia super-ludzi. Bohaterowie nie są pewni, czy mogą mu ufać, ale nie mogą zrobić nic więcej i odchodzą.

Manhattan. Tajemnicza kobieta ogląda w telewizji wystąpienie Rosena, który mówi, że obecność New Warriors w laboratorium Genetechu była spowodowana ich pomocą przy jednym z eksperymentów. Kobieta zauważa, że Nova odzyskał swoją moc i zastanawia się, czy będzie się on starał pokrzyżować jej plany.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.