Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #263

Daredevil #263

Daredevil #263

"In Bitterness Not Far From Death"

Postacie
Streszczenie

Przez Nowy Jork przechodzi fala przemocy. Miasto staje w ogniu, nawiedzane przez demony. Typhoid Mary popija szampana z samym Mephisto.

Murdock cały owinięty bandażami, podłączony pod liczną ilość maszyn, leży w szpitalnym łóżku. Żyje. przez szybę przygląda mu się Karen, modląc się o jego przeżycie. Obok niej zjawia się Mary Walker, która ku zdziwieniu Karen zna tożsamość Daredevila. Na dodatek mówi, że jest jego miłością. Page nie wytrzymuje i wbiega do pokoju Matta pytając, czy to prawda, ten tylko po cichu wymawia imię Mary. Karen wybiega ze szpitala, a na swej drodze spotyka demony kuszące ją do zażycia nowej działki.

Kingpin zostaje powiadomiony przez jednego ze swoich ludzi o nadchodzącym Inferno [po więcej zapraszam tutaj]. Fakt wcale go nie dziwi, jak twierdzi, był na to przygotowany.

W szpitalu, maszyneria utrzymująca Matta przy życiu zaczyna zamieniać się w pokrętne piekielne maszyny. Miasto pogrąża się w chaosie, a Daredevil budzi się, gotowy na ten moment. Owinięty jedynie w kilka bandaży, Murdock wybiega na ulice miasta, gdzie staje do walki z samym Mephisto.

Tymczasem Kingpin dowiaduje się, że był przez cały czas marionetką w rękach Szatana, dla którego teraz pracuje również Typhoid Mary.

Daredevil stacza pojedynek z demonem, który wykracza poza prawa fizyki, ale ostatecznie wychodzi z niego zwycięsko. Przypadkowi przechodnie zajmują się rannym Śmiałkiem. Zjawia się również Butch, szczęśliwy, że odnalazł swojego bohatera. Od niego Matt dowiaduje się, że Karen zniknęła, ich "klinikę" zamknęła policja, a mieszkanie spłonęło. Pobity Daredevil leży na ogarniętej ogniem ulicy z tulącym się do niego Butchem.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #263

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.