Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Elektra » Ultimate Elektra #2

Ultimate Elektra #2

Ultimate Elektra #2

"Devil's Due" - part 2

Postacie
Cytat

Phoebe: "How'd you keep up with him if he was in a car?"
Elektra: "Weird Shaolin priest stuff. If I told you, I'd have to kill you."

Streszczenie

Kancelaria Ecker, Summers i Lyall. Napastnicy każą obecnym ustawić się pod ścianą. Foggy zabrania im ruszać Matta, który ucierpiał w wybuchu i leży na podłodze. Jeden z przestępców zabiera ze sobą Savage’a i idzie do jego gabinetu po Cullena. Ten mówi mu, że jego już tam nie ma, ale uzbrojony mężczyzna znajduje go pod stołem. Tymczasem Matt, któremu w rzeczywistości nic się nie stało, rzuca swoją laskę w wyłącznik światła i po ciemku szybko radzi sobie z pilnującym zakładników przestępcą. W drodze na górę łapie jedną z wielkich ksiąg i rzuca nią przez drzwi gabinetu Savage’a w drugiego napastnika tak, że ani prawnik, ani jego asystentka nie widzą, kto ich uratował. Potem szybko wraca na dół nim Foggy i pozostali zorientują się, że go nie było.

Gdzie indziej. Fisk mówi Elektrze, że musi porozmawiać z Natchiosami na osobności. Dziewczyna mówi, że sama jeszcze z nimi nie skończyła, ale kiedy gangsterzy wyciągają broń, posłusznie wychodzi. Na zewnątrz wspina się jednak po ścianie i przez okno i podsłuchuje rozmowę Leandera i Kingpina, któremu nie podoba się, że Cullen rozmawia z prokuratorem okręgowym. Natchiosowie obiecują, że księgowy nie ma nic na Fiska, a poza tym mają swojego informatora w kancelarii Ecker, Summers i Lyall, a ich ludzie właśnie zdobywają notes Cullena. Kingpin mówi, że jeżeli on nie trafi do niego, to Leander odpowie za to, po czym wychodzi. Chwilę później Natchios dostaje wiadomość, że jego ludzie w kancelarii nawalili. Tymczasem Elektra ściga limuzynę Kingpina, wykorzystując swoje umiejętności i w końcu znajduje jego kryjówkę. Później w rozmowie z Phoebe mówi, że musi znaleźć pracę, ponieważ nie chce pozwolić, aby Dimitris zadawał się z takimi ludźmi.

Leander i Paul zastanawiają się, jak dotrzeć do Cullena. Jeden z ich ludzi przypomina sobie, że księgowy lubi zamawiać sobie panienki z konkretnej agencji. Decydują się to wykorzystać. Natchios znajduje Elektrę i mówi jej, że ma dla niej robotę, dzięki której dług jej ojca zostanie anulowany, ale jeżeli dziewczyna go zawiedzie, to Dimitris zginie. Cullen w końcu dzwoni do agencji i kiedy Leander poznaje adres, wysyła tam przebraną Elektrę. W tym samym czasie, kiedy dziewczyna tam dociera, do mieszkania naprzeciwko, gdzie przebywają policjanci pilnujący księgowego, przychodzi mężczyzna w policyjnym mundurze, który okazuje się zamachowcem i zabija wszystkich. Elektra tymczasem znajduje notes, ale zostaje nakryta przez Cullena. Uderza go i zaczyna uciekać, ale w tym momencie przez okno padają strzały. Księgowy pada martwy na podłogę, a Elektra chowa się pod stołem. Chwilę później do mieszkania wchodzi zamachowiec, który zdejmuje czapkę policyjną. Na jego czole jest wytatuowany celownik.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Elektra #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.