Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #5

Skaar: Son Of Hulk #5

Skaar: Son Of Hulk #5

"Fall Of The Prophet"

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się bitwa o Skały Proroka! Czy Skaar będzie w stanie udźwignąć swoje dziedzictwo? Czy stary Sam, księżniczka Omaka i uchodźcy z Sakaar przeżyją wystarczająco długo, żeby się tego dowiedzieć? I czy jeden sekret ujawniony przez ślepego kapłana Axemana będzie w stanie zmienić wszystko, co do tej pory wiemy? Wszystkie odpowiedzi w kolejnej części tej epickiej i pełnej barbarzyństwa historii. Tylko dla dorosłych.

Cytat

Skaar: "... if this is what the Old Power can do, I want it. And every one of you is gonna help me get it."

Streszczenie

Skały Proroka. Z całej okolicy zeszli się uchodźcy wszelakiej maści, aby być świadkami spełnienia się przepowiedni. Jednak jedyne co zobaczyli, to jak stary kapłan Axemana, dzierżyciel pradawnej mocy, masakruje syna Hulka i zrównuje Skały Proroka z ziemią. To nie tak miało się wszystko potoczyć. Skaar leżał nieprzytomny w wielkim kraterze powstałym po ostatnim ciosie. Uchodźcy zgromadzili się wokół niego, żeby ochronić go własnymi ciałami. Nawet Omaka, razem ze swoimi przybocznymi, próbowała powstrzymać nacierającego kapłana, ale nie dała rady. Dopiero Old Samowi udało się obezwładnić podwładnego Axemana, przyczepiając mu jakieś mechaniczne urządzenie do ramienia. Wychodzi na jaw, że obaj szaroskórzy starcy bardzo dobrze się znają z przeszłości i mówią do siebie po imieniu. Kapłan Axemana nazywa się Hiro-Amin i jest byłym uczniem oraz kuzynem Old Sama, a raczej Ol-Sahma, bo tak naprawdę ma on na imię. Kapłan Axemana uważa, iż Skaar nie jest godzien posiadania pradawnej mocy i ma zamiar zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić. Old Sam natomiast deklaruje, że będzie szkolił syna Hulka i nie dopuści, aby ten stracił panowanie nad sobą. Tymczasem Skaar oprzytomniał, porozrzucał chroniących go ludzi i ruszył do boju. A kapłan wreszcie zniszczył urządzenie blokujące jego moc. Obydwoje ponownie się starli, tylko tym razem Skaar zaczął słyszeć w myślach głos swojej matki, czy to może samej planety, udzielającej mu wskazówek. I póki ich nie posłuchał, zbierał straszliwe cięgi od swojego przeciwnika. Hiro-Amin posunął się do granic swoich możliwości, niemal tryskał pradawną energią. Ziemia zaczęła pękać, a całą okolicę zalała wrząca lawa. W końcu Skaar poszedł za radą głosu słyszanego w myślach i zawiesił kapłana na łańcuchu na skale wysoko nad ziemią. W ten sposób przerwał jego połączenie z planetą, a co za tym idzie, i źródłem energii. Po czym złapał za swój siepacz i rozpruł wiszącego starca. Hiro-Amin jeszcze resztką mocy próbował zgładzić syna Hulka, ale nic to nie dało. Uchodźcy są zatrwożeni potęgą kapłana i zastanawiają się, jak silny będzie Skaar, kiedy zdobędzie pradawną moc. Czy przez swoją dzikość nie stanie się bestią nie do powstrzymania? Old Sam ponownie uspokaja, że będzie szkolił syna Hulka i pomoże mu zapanować nad emocjami. Teraz tylko muszą wytropić Wildeboty, które zasymilowały technologię potrzebną do obdarzenia Skaara pradawną mocą. Omaka odmawia, nie chce, żeby syn Hulka stał się tak potężny. Wtedy odzywa się sam Skaar i grozi pozostałym, aby mu pomogli w pozyskaniu pradawnej mocy. Szaro-zielony olbrzym zasmakował jej potęgi w boju z kapłanem Axemana i teraz chce jej tylko dla siebie.


"Shadow Tales" - part 4

Postacie:
* kapłan Axemana, Axeman Bone, Hiro-Kala

Dwanaście godzin po walce Skaara z kapłanem Axemana. Do powieszonego, rozprutego i opuszczonego ciała Hiro-Amina podkradł się młody niewolnik, którego ten wcześniej minął na pustyni. Kapłan wciąż jeszcze żył, ale ledwo. Niewolnik opuścił jego ciało na ziemię i powiedział, że słyszał wszystko, co mówił Hiro-Amin w czasie swej walki i się z tym zgadza. Skaar nigdy nie powinien posiąść tak wielkiej potęgi. Natomiast kapłan zdradził mu, że zyskał pradawną moc dopiero niedawno. Od szaroskórego młodzieńca, którego jakiś czas temu zabił Axeman [patrz Skaar: Son Of Hulk #1 - BB]. Moc sama się na niego przelała. A ów młodzieniec zdobył ją z rok wcześniej, całkiem przypadkowo, w dniu zniszczenia Crown City i śmierci całej starszyzny cieni, ale nie potrafił nad nią w pełni zapanować. Kiedy Hiro-Amin przejął moc, poczuł jej brzemię i zrozumiał, iż nikt nie powinien posiadać takiej potęgi, która jest w stanie zadecydować o losach całej planety. Dlatego nie można dopuścić, żeby Skaar ją zdobył. Młody niewolnik w pełni się zgadza z umierającym kapłanem i deklaruje, że z chęcią teraz on przejmie moc i postara się powstrzymać syna Hulka za wszelką cenę. Hiro-Amin odpowiedział, że aby się tak stało, jego rozmówca musi go zabić. Na to wszystko nadszedł Axeman i jego świta. Przywódca barbarzyńców słyszał, o czym była rozmowa i z zaciekawieniem wręczył niewolnikowi swój topór, aby zobaczyć, co zrobi. A ten bez zawahania odrąbał głowę leżącemu kapłanowi, aby przejąć od niego pradawną moc. Axeman tylko uśmiechnął się na ten widok. Według niego, niewolnik właśnie zasłużył na swoją wolność i imię. Axeman nazwał go Hiro-Kala, zerwał obrożę z szyi, wręczył broń i przywitał w swojej osobistej straży.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #5 Skaar: Son Of Hulk #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.