Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #35

She-Hulk vol. 2 #35

She-Hulk vol. 2 #35

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

Największe wojowniczki Marvela kontra rosyjska drużyna superbohaterów numer jeden. Czyli Lady Liberators kontra Winter Guard!
A ten misiek z okładki, to nie pierwszy lepszy Yogi, tylko sam Ursa Major!

Cytat

Ursa Major: "I do not recall our last encounter that way."

She-Hulk: "Well, I'm sure it's hard to remember things, being a bear of a very little brain."

Streszczenie

Mieszkańcy Marinmar wciąż próbują otrząsnąć się po tragedii, jaką było trzęsienie ziemi. Niektórzy wciąż poszukują w ruinach swoich bliskich, przekopując gruzowisko gołymi rękami, podczas gdy tuż obok szykuje się bitwa między dwoma grupami nadludzi. Thundra wyrywa się, by spuścić łomot Red Guardianowi, który ośmielił się wygłosić ultimatum tonem rozkazującym. Shulkie powstrzymuje ją, ale sama prowokuje Ursa Major, przypominając mu o tym, jak zakończyło się ich ostatnie spotkanie [Hulk #1 - Gil]. W końcu to on atakuje pierwszy, ale zatrzymuje się na niewidzialnym polu siłowym. Sue nie jest jednak w stanie go utrzymać, bo ultradźwięki emitowane przez Crimson Dynamo nie pozwalają jej się skupić, ale z pomocą przychodzi jej Thundra, która rzuca się na faceta w zbroi. Valkyrie rozpoczyna pojedynek z Guardianem, jednocześnie wymieniając światopoglądy. Jen próbuje jej pomóc, ale wtedy dopada ją Ursa Major. Ponieważ jest misiem o małym rozumku i nie rozumie jej zjadliwego humoru, zostaje potraktowany czymś, co rozumie - przemocą. Crimson Dynamo powala Thundrę wiązkami energii, ale sam zostaje uwięziony w polu siłowym Invisible Woman. Red Guardian zyskuje przewagę nad Brunhildą, ale niespodziewanie zostaje ostrzelany ze statku Jazindy, która postanowiła włączyć się do walki, by ją przerwać i przypomnieć o głównym celu ich pobytu tutaj. W tej sytuacji, Guardian każe swoim ludziom wycofać się na bezpieczne pozycje i rozkazuje Darkstar użyć swojej mocy. Ta tworzy miniaturową czarną dziurę, której potężne pole grawitacyjne przygniata przeciwniczki do ziemi i przyciąga statek Jazindy z taką siłą, że nie jest nawet w stanie utrzymać kamuflażu. She-Hulk i Thundra nie poddają się i czołgając się w kierunku Darkstar, próbują przemówić do rozsądku oponentom podkreślając, że wykonują rozkazy zbrodniarza i sadysty. Susan zdołała osłonić się polem siłowym, które zmniejsza siłę grawitacji i próbuje zbliżyć się do Darkstar, by ją obezwładnić, ta jednak sama boi się swojej mocy i próbuje przekonać Guardiana, by pozwolił jej to przerwać. Nagle pojawia się grupa cywilów, którzy zauważyli walczących i proszą, by pomogli im w poszukiwaniach pogrzebanych w ruinach rodzin. Crimson Dynamo grozi im, by trzymali się z daleka, ale Ursa Major powstrzymuje go i zwraca uwagę, że posuwa się za daleko. Jennifer nie daje za wygraną i ostrzega Red Guardiana, że jeśli nie przerwie walki i nie pomogą wspólnie tym ludziom, będzie miał ich na sumieniu. W końcu Anton rozkazuje swoim ludziom przerwać walkę i pomóc poszkodowanym, jednocześnie dając Shulkie i jej grupie czas na dostarczenie leków i pomocy.

Wkrótce obie grupy, mimo nieskrywanej wzajemnej niechęci, ramię w ramię pomagają w przekopywaniu gruzów, podczas gdy Jazinda dostarcza skrzynie z darami organizacji humanitarnych. Okazuje się jednak, że zbyt późno podjęli współpracę, gdy Jennifer zmuszona jest oddać kobiecie, która błagała ich o pomoc, jej martwą córeczkę. Ta śmierć wzrusza nawet Valkyrię, która niejedno już w życiu widziała. Chwilę ciszy przerywa przybycie oddziału lokalnych żołnierzy. Jego dowódca oświadcza, że prezydent Par jest pod wrażeniem działań She-Hulk i chce rozmawiać z nią - i tylko z nią - o warunkach rozejmu. Mimo podejrzeń, że to pułapka, Shulkie zgadza się na spotkanie z nim i nie wyklucza, że skorzysta z okazji, by zabić tyrana.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #35 She-Hulk vol. 2 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.