Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Manifest Destiny » Wolverine: Manifest Destiny #2

Wolverine: Manifest Destiny #2

Wolverine: Manifest Destiny #2

"Black Dragon Death Squad To The Edge Of Panic"

Postacie
Zapowiedź

Wolverine odwiedza Chinatown, żeby wyrównać porachunki z dawnych lat. Pierwszym celem jest jego dawna miłość, która teraz żywi do niego znacznie mniej pozytywne uczucia. Na dodatek ma na swoje rozkazy armię zbirów i wojowników Kung Fu, którzy sprawią Loganowi lanie, jakiego dawno nie dostał. Kto pomoże naszemu bohaterowi?

Cytat

Wolverine: "I've handled myself in plenty of fights over the years. I think I know what I'm doing."
Po: "Is that what you'd like chiseled on your tombstone then, assuming there's enough of you left to fill a grave?"

Streszczenie

Chinatown w San Francisco. Obecna Black Dragon, a jednocześnie dawna dziewczyna Wolverine’a, cieszy się, że wreszcie będzie miała okazję się zemścić na swoim byłym. Logan woli z nią porozmawiać, ale Lin nie ma na to ochoty i każe swojemu Szwadronowi Śmierci zabić Wolverine’a. Skała Buddy potężnym kopniakiem rozpoczyna walkę. Następnie Pięść Ognia podpala ramię Logana, a Miecz Burz używa swojej magicznej broni, która wytwarza małą trąbę powietrzną i rzuca mutanta na ścianę. Wolverine zaczyna sobie zdawać sprawę, że to może nie być takie łatwe, jak mu się wydawało, ale sądzi, że jego czynnik gojący poradzi sobie z obrażeniami, które odniesie jego ciało. Nie spodziewa się jednak tego, co zaraz nastąpi, a mianowicie ataku czwartego członka Szwadronu Śmierci Black Dragon. Logan jest przygotowany na przyjęcie ciosu Niszczyciela Dusz, ale ten wbija mu pięść w klatkę piersiową. Mutanta natychmiast nachodzą wspomnienia różnych nieszczęść, jakie go spotkały w długim życiu. Rozumie, że przeciwnik trafił go w samą esencję jego istoty. Czterech wojowników na rozkaz Lin otacza Wolverine’a i przygotowuje się do wykończenia go, co wprawia kobietę w wesoły nastrój. Logan przyjmuje kolejne ciosy i stara się kontratakować, ale czynnik gojący przestaje sobie radzić z jego ranami i mutant jest coraz słabszy. Nagle rozlegają się syreny policyjne. Black Dragon obiecuje, że jeżeli się dowie, kto z mieszkańców Chinatown wezwał policję, to się zemści, a następnie każe swoim ludziom zabrać Logana i dokończyć dzieło w spokojniejszym miejscu. W tym momencie orientuje się, że Wolverine zniknął. Ślady krwi prowadzą do alejki, a następnie do włazu ściekowego. Pod ulicami mutant czołga się jak najdalej od miejsca walki, ale w końcu traci przytomność. Ktoś znajduje go i zabiera ze sobą.

Pięćdziesiąt lat temu. Kwan Ghee, jeden z ludzi Black Dragona, zmusza ojca Lin, właściciela restauracji, do zapłacenia haraczu. Ponieważ mężczyzna ma za mało pieniędzy, gangster grozi, że jako część zapłaty zabierze dziewczynę. Do pomieszczenia wchodzi Logan, który chce się posilić. Ghee każe mu wyjść, ponieważ miesza się w nie swoje sprawy, i wydobywa miecz, ale mutant w odpowiedzi wyciąga pistolet i celuje do gangstera. Ludzie Black Dragona wycofują się, ale ojciec Lin jest pewny, że wrócą z większymi siłami. Logan stwierdza, że w takim razie chętnie by coś zjadł przed walką, a zapytany przez dziewczynę, czy zostanie na długo, stwierdza, że coraz bardziej mu się tu podoba.

Teraz. Wolverine odzyskuje przytomność i zauważa obok siebie mistrza Po. Starzec mówi mu, że są w podziemiach, w których ten mieszka od pięćdziesięciu lat. Logan chce wrócić na powierzchnię i kontynuować walkę z Black Dragon, ale Po mówi mu, że ledwo uszedł z życiem za pierwszym razem, więc za drugim zginie, jednak jeżeli mutant zgodzi się, aby mistrz go nauczył walczyć w wojownikami Lin, to będzie miał szanse. Pięćdziesiąt lat temu nie chciał tego zrobić, ale widzi, że przez ten czas Wolverine się zmienił. Ten mówi, że nie ma na to czasu, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że nie ma innego wyjścia, i zgadza się. Po mówi, że Logan będzie musiał bezwarunkowo go słuchać i wykonywać wszystkie polecenia, jeżeli ma się to powieść, a zaczną już teraz.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Manifest Destiny #2 Wolverine: Manifest Destiny #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.