Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #218

X-Men: Legacy #218

X-Men: Legacy #218

"Original Sin" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Wolverine i Profesor Xavier kontra cała plejada dawnych i nowych wrogów. Jaki plan ma Sebastian Shaw? I czy Xavier postępuje rozsądnie, zaglądając w umysł Dakena?

Cytat

Sebastian Shaw: "I've been inoculated against your power, Charles. And you're really not much when that's gone, are you? Just a relic from a simpler age, trying to pretend he's still relevant even though his own disciple has given him the judas kiss, and cast him out."
Wolverine: "Summers and Charlie kissing? I owe you one, Shaw. It's gonna take a while to get that one out of my head."

Streszczenie

Instytut Xaviera, wiele lat temu. Profesor mówi Wolverine’owi, że samookaleczanie nic mu nie pomoże. To prawda, że nie pamięta kim jest, ale najważniejsze teraz jest to, że jest jednym z X-Men, a swoje utracone wspomnienia z pewnością kiedyś uda mu się odzyskać.

Południowy Pacyfik, teraz. Charles i Logan obserwują dom willę Shawa. Profesor wnika do umysłu ptaka siedzącego w środku i widzi strażników i fortyfikacje. Jest w stanie wyczuć również telepatę pracującego dla Sebastiana, który wydaje mu się dziwnie znajomy. Wolverine decyduje się zaatakować po zmroku. Tymczasem w willi Daken niecierpliwi się i chce jak najszybciej odzyskać wspomnienia. Miss Sinister mówi mu, że do tego trzeba się przygotować, a poza tym, potrzebny będzie im ktoś, kto przebije się przez barierę w umyśle mutanta i wpadnie w zastawioną pułapkę. Claudine usypia Dakena, każe zanieść go do laboratorium i zawiadomić Shawa, że są gotowi.

Wieczorem. Wolverine i Xavier omijają strażników i przedostają się przez ogrodzenie. Charles obezwładnia strażników, ukazując im to, czego się boją, po czym biegną w kierunku willi. Logan mówi profesorowi, żeby znalazł Dakena i nie oglądał się na to, co on będzie robił z Shawem i jego ludźmi. Nagle drzwi domu eksplodują, a chwilę później w wejściu pojawia się naładowany energią z wybuchu, gotowy do walki Sebastian. Wolverine rzuca się na niego, ale Shaw szybko rozkłada go i rusza w kierunku Xaviera, przed którego telepatią jest osłonięty. Chwyta go za gardło, ale Logan podnosi się, rani Sebastiana pazurami i każe profesorowi znaleźć Dakena. Wzmocniony Shaw chwyta przeciwnika i mówi mu, że jest pewny, iż w tej chwili może wygiąć nawet jego adamantowe kości, a ma czas, aby się o tym przekonać, ponieważ Charles ma zadanie do wykonania. Wolverine zrzuca Sebastiana z siebie i uszkadza oświetlenie, przez co podwórze ogarnia mrok. W ciemności mówi do Shawa, że on może i jest silny, ale z pewnością nie potrafi użyć swojego węchu do zlokalizowania ofiary.

Tymczasem Xavier dostaje się do środka i obezwładnia kolejnych strażników. Na końcu korytarza zauważa pokój, w którym leży Daken, i idzie w jego kierunku. Nagle zostaje zaatakowany telepatycznie przez Claudine, w której rozpoznaje Sinistera. Kobieta przyznaje, że jeszcze nie ma takiego doświadczenia w umysłowych zapasach jak profesor, ale element zaskoczenia jest po jej stronie. Myli się jednak, ponieważ Charles ma przy sobie urządzenie tworzące blokadę psychiczną, które zabrał jednemu z ludzi Shawa i które osłania go przed Claudine. Xavier nokautuje ją i podchodzi do Dakena. Wchodzi do jego umysłu i zauważa, że jest jeszcze bardziej zmodyfikowany niż ten Wolverine’a. Wyczuwa blokadę, ale jest przekonany, że może ją przebić i pomóc Dakenowi. Profesor przebija się przez nią łatwiej, niż się spodziewał, po czym wpada w zastawioną pułapkę i bez przytomności pada na podłogę. Daken podnosi się, a Claudine podchodzi do niego i mówi, że teraz ona da mu nowe wspomnienia. Kobieta wstawia mutantowi do umysłu obrazy o wspólnie spędzonym dzieciństwie i o dobrym wujku Sebastianie. Daken stwierdza, że zabieg się nie powiódł i wbija Miss Sinister pazury w brzuch. Dodaje, że teraz ma swoje prawdziwe wspomnienia i nie ma zamiaru dopuścić, aby ktoś znów próbował się bawić jego umysłem. Podchodzi do leżącego Xaviera, planując go wykończyć, ale w tym momencie pojawia się Wolverine, który mówi Dakenowi, że nie może na to pozwolić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #218 X-Men: Legacy #218

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.