Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #504

Uncanny X-Men #504

Uncanny X-Men #504

"Lovelorn" - part 1: "Every Little Bit Hurts"

Postacie
Zapowiedź

Rozpaczający po utracie Kitty Pryde Colossus trafia na ślad potężnego zagrożenia. Tymczasem Angel i Beast trafiają przypadkiem na bohatera, który dawno nie widzieliśmy. Na dodatek do mediów trafia film z masakrą na Alasce, która rozpoczęła wydarzenia opisane w Messiah Complex.

Cytat

Rogue w umyśle Cyclopsa: "Miss Frost, so nice to see you again. Your regular room?"
Emma Frost: "Please. I'm checking in."
Rogue: "Any baggage?"
Emma Frost: "Haven't we all?"

Streszczenie

Świat Mojo. Madelyne Pryor, Chimera i Mastermind spotykają się ze Spiral naprawiającą Lady Deathstrike i składają jej ofertę przyłączenia się do nich w wojnie przeciwko X-Men. Jeżeli sześcioręka kobieta zgodzi się, w zamian Madelyne przywróci do życia osobę, której śmierć była dla niej największą stratą, jeżeli nie – zginie. Spiral przystaje na propozycję, a Deathstrike nie może się doczekać walki z X-Men.

San Francisco. Colossus decyduje się na zrobienie sobie tatuażu, ale nic z tego nie wychodzi, ponieważ odruchowo przyjmuje metalową formę – narzędzia niszczą się podczas kontaktu z jego skórą. Peter wraca do Ośrodka Graymalkin, gdzie w kapliczce znajduje Nightcrawlera. Kurt mówi przyjacielowi, że dawno nie widział go w formie człowieka. Przerywają im Cyclops i Emma Frost, którzy chcą porozmawiać z Colossusem. Scott mówi mu, że rozumie, co Peter przechodzi, ale jego obecny stan powoduje, że nie jest przydatny dla drużyny i powinien odpocząć od niej oraz uporać się ze swoimi problemami. Skończywszy, odchodzi, ale Frost zatrzymuje go, próbując się dowiedzieć, dlaczego jej unika od ataku na Kult Hellfire. Summers pozwala zajrzeć jej do swojego umysłu. Emma robi to i znajduje się w wielkim hotelu, w którym obsługą i gośćmi są kobiety, które Scott poznał w swoim życiu. Przechadzając się po korytarzach, Frost zauważa, że nie ma tam żadnej rudowłosej, i pyta się Cyclopsa, dlaczego, ale on odpowiada wymijająco.

Dzielnica Richmond w San Francisco. Colossus pożywia się w rosyjskiej restauracji, kiedy słyszy hałas dochodzący z zaplecza. Idzie sprawdzić i znajduje właściciela trzymanego przez dwóch mężczyzn i trzeciego z ruchomymi tatuażami, który chwyta go za gardło i twierdzi, że w ten sposób poznaje wszystkie jego tajemnice. Peter przypomina sobie, że dawno temu to samo zrobił on z jego ojcem, przez co dowiedział się prawdy o zdolnościach jego syna. Colossus czeka, aż napastnicy opuszczają restaurację, po czym idzie za nimi.

Buenos Aires. Angel i Beast spotykają się z Jamesem Bradleyem, współtwórcą oryginalnego Human Torcha i niegdyś pogromcą przestępców oraz agentem nazistów pod pseudonimami Doctor Nemesis i Doctor Death. Mutanci próbują go zwerbować do pomocy przy odwróceniu zaklęcia Scarlet Witch, ale z powodu jego nastawienia Warren chce zrezygnować, podczas gdy Hank nalega. Nemesis twierdzi, że ludobójstwa nie da się odwrócić, a poza tym nie wierzy w magię. Nagle wykrywa anomalie genetyczne i oznajmia, że za chwilę ktoś spróbuje go zabić. Pojawiają się dwaj naziści, ale Bradley niszczy ich pojazd, podczas gdy Angel i Beast usuwają ludzi z jego toru lotu. Hank mówi, że masowa zagłada mutantów wciąż trwa i jeszcze można ją powstrzymać. Nemesis zgadza się w końcu pomóc, a McCoy stwierdza, że jest dopiero pierwszym, którego potrzebują.

Wewnątrz umysłu Cyclopsa Emma znajduje pokój, wewnątrz którego jest czarna skrzynka. Telepatka odkrywa, że blokuje ona jej myśli. Scott wyjaśnia jej, że chociaż nie powinni mieć przed sobą tajemnic, są pewne rzeczy związane z jego pozycją dowódcy X-Men, które dla bezpieczeństwa grupy musi zachować tylko dla siebie. Emma pyta się, kto go nauczył robić takie rzeczy, na co Summers odpowiada, że Jean Grey. Karma przerywa im i mówi, że w telewizji pokazywane są nagrania z masakry w Cooperstown. Film został wypuszczony przez Simona Traska, który ostrzega, że to samo może stać się z każdym miastem, w którym urodzi się mutant.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #504 Uncanny X-Men #504

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.