Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #69

Wolverine vol. 3 #69

Wolverine vol. 3 #69

"Old Man Logan" - part 4

Postacie
Zapowiedź

W przyszłości rządzonej przez superprzestępców stary Logan dożywa swoich dni. Z tego co wiemy, Wolverine umarł pięćdziesiąt lat wcześniej z resztą superbohaterów. Teraz przemierza ze ślepym łucznikiem - Hawkeyem - kontynent, by dostarczyć paczkę. Ale dinozaury i trzęsienia ziemi mogą ich wykończyć! Poznamy także tożsamość prezydenta!

Cytat

Hawkeye (o narodzinach Ashley): "I helped so many people leave this world, it was so damn cool to watch someone arrive."

Streszczenie

Logan przebija się w Spider-mobile'u do pomieszczenia, w którym Ashley przygotowuje się do zabicia Hawkeye'a, by po chwili – już z łucznikiem w garści – staranować następną ścianę i przelecieć nad ulicami miasta do kolejnego budynku. Spider-Woman przez moment patrzy za nimi, po czym każe swoim nowym podwładnym ruszać w pościg. Już po chwili za bohaterami podąża około pięćdziesiąt samochodów i osiodłanych dinozaurów. Clint wyczuwa silne wibracje i myśli, że są one wywołane obławą, jednak Logan wyprowadza go z błędu – to trzęsienie ziemi, wskutek którego przed samochodem nagle pojawia się olbrzymia przepaść. Spadając, mutant każe przyjacielowi zapiąć pasy.

Dwie godziny później Logan budzi się głęboko pod ziemią. Zapala "świetlne patyczki" i nawołuje Hawkeye'a, jednak zamiast niego znajduje stado ucztujących na ludzkich zwłokach moloidów. Krzykiem i światłem odstrasza potworki, a po chwili słyszy głos Clinta – nadal siedzi on w samochodzie, leżącym do góry nogami na stercie kamieni. Gdy Logan stara się postawić wóz z powrotem na koła, Barton mówi o ludzkich krzykach, które słyszał przez cały czas, i domyśla się, że nadal kręcące się w pobliżu moloidy pożarły wszystkich ścigających ich ludzi. Wkrótce auto jest gotowe do drogi, a że wcześniej należało do Spider-Mana, pionowa ściana przepaści nie stanowi problemu.

W Paste Pot Creek w Wyoming doręczyciele mijają kolejne stadko dinozaurów – importu z Savage Land i szczytu mody sprzed paru lat, dziś porzuconych przez dawnych właścicieli – a w Electroville gigantyczny szkielet Lokiego pogrzebany pod szczątkami Baxter Building. Podczas podróży przez Południową Dakotę, obserwowani przez czarny symbiot, rozmawiają nad możliwością powrotu Reeda i Sue Richardsów, których los pozostaje nieznany. W końcu mijają Górę Rushmore, na której obok podobizn czterech prezydentów wyrzeźbiona została gigantyczna ludzka czaszka.

W końcu zatrzymują się w Des Moines w stanie Iowa, gdzie wstępują do baru "Millar's". Przybity Clint wspomina narodziny Ashley i fakt, że był pierwszą rzeczą, którą zobaczyła. Stwierdza też, że przynajmniej jego kompan w końcu zaczyna przypominać siebie z "dawnych czasów", jednak Logan, mając przed oczami wspomnienie sprzed pięćdziesięciu lat, stwierdza, że właśnie powrotu do "dawnego siebie" się boi i przypomina, że już nie jest Wolverinem i kocha swoją rodzinę. Gdy Hawkeye próbuje pocieszyć przyjaciela, jeden z bywalców baru zaczyna z nich żartować, więc Logan rzuca się na niego i przystawia mu pięść do grdyki [swoim starym, "rosomaczym" sposobem – przyp. S_O]. Powstrzymany przez Bartona, wypada z baru. Clint wychodzi za nim i pyta, co łotrzy z nim zrobili, na co mutant każe mu znaleźć jakieś miejsce do siedzenia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #69 Wolverine vol. 3 #69

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.